Archív článkov

200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024
januárfebruármarecaprílmájjúnjúlaugustseptemberoktóbernovemberdecember
vzostupnezostupne
bez anotáciívrátane anotácií

posledných 30

Vypisuju posledných 30 článkov.

18.6.Návrh reorganizácie neprešielautorFutbalové súťaže na Slovensku by sa aj naďalej mali hrať po starom.
20.6.Šestkári jasne dominujú, vyhrali už siedmy ročníkautorPutovný pohár primátora mesta Zvolen majiteľa nezmenil. Siedmykrát ho vyhrali žiaci ZŠ Martina Rázusa.
24.6.Viac príležitostí pre mladých?autorRezervu zvolenskej 
Lokomotívy ťahali hráči A tímu, no to by sa od novej sezóny malo zmeniť.
30.6.Futbalisti MFK pobláznili škôlkarov aj pedágogovautorMFK Lokomotíva Zvolen a mesto Zvolen usporiadali k Dňu detí futbalové dopoludnie pre deti 
z materských škôl.
2.7.Hektickú sezónu zvládol nielen tím, ale aj trénerautorANTON JÁNOŠ SA NEVENOVAL LEN TRÉNOVANIU. Posledné účinkovanie futbalistov zvolenskej Lokomotívy sa hodnotí ako vcelku úspešné. Chyby sa našli, no druhá liga je zatiaľ zvolenským stropom.
7.7.Doma chceli vyhrávať najmä kvôli divákomautorObranca Jozef Menich by rád vo Zvolene, kde sa cítil dobre, pokračoval aj v ďalšej
9.7.Maďarský Honvéd zdolali vydarenou päťminútovkouautorZ Kokavy nad Rimavicou 
si Zvolenčania priviezli pohár za druhé miesto. MFK testoval aj viacerých nových hráčov.
11.7.Kritikou sa tentokrát nešetrilo, trénera Jánoša sklamali najmä jednotlivci RedakceB A N S K Á B Y S T R I C A - Zvolenčania pokračujú v príprave, v rámci ktorej odohrali aj ďalší prípravný zápas. Zverenci trénera Antona Jánoša sa predstavili v susednej Banskej Bystrici, kde si sily zmerali s miestnou Duklou. Derby duel napokon víťaza nemal, na konci na svetelnej tabuli svietilo skóre 1:1.
12.7.Starší dorastenci chcú v prvom rade stabilizovať káderRedakceZ mládežníkov sa do letnej prípravy ako prví pustili starší dorastenci. Tím sa bude pripravovať pod vedením Romana Bibu.
17.7.Starší žiaci majú za sebou prvé prípravné stretnutia, výbery U15 a U14 sa predstavili v HandlovejRedakceH A N D L O V Á - Prvé prípravné stretnutia kategórií U15 a U14 víťazné neboli, v Handlovej prehrali s výbermi Hornej Nitry. Zápasy trénerom ukázali nedostatky, no našli sa aj pozitíva. V každom prípade, chlapci musia tvrdo pracovať aj na tréningoch.
20.7.Na novú sezónu sa už niekoľko dní poctivo pripravuje aj rezervný tím LokomotívyRedakceRezerva zvolenského druholigistu sa pripravuje na novú štvrtoligovú sezónu už dva týždne. Zverenci trénera Jána Oravca odohrali už aj štyri stretnutia, v ktorých dosiahli dve víťazstva, jednu remízu a jednu prehru.
20.7.Obsadili tretiu priečku, Ján Hámorník získal cenu pre najlepšieho hráčaRedakceL O V Č A - Mladí Zvolenčania na kvalitne obsadenom turnaji v Lovči obsadili tretie miesto. Stredopoliar Ján Hámorník bol vyhlásený najlepším hráčom podujatia. Tréneri vystúpenie MFK zhodnotili pozitívne, bola to vraj dobrá škola.
23.7.V Podbrezovej si futbalové sily zmerali až tri žiacke vekové kategórieRedakceP O D B R E Z O V Á - Zápasové zaťaženie absolvovali aj žiacke kategórie MFK. Kým chlapci z U14 bojujú na medzinárodnom turnaji v Maďarsku, U15, U13 a U12 si „odskočili“ do Skalice, kde si sily zmerali výbermi Podbrezovej. Zvolenčania vo všetkých troch prípadoch ťahali za kratší koniec povrazu.
23.7.V prípravných stretnutiach s Hornou Nitrou neuspeli ani dorastenecké tímyRedakceC Í G E Ľ - Starší dorastenci a mladší dorastenci zvolenskej Lokomotívy odohrali ďalšie prípravné dueli na ihrisku v Cígeli, kde si ich pozvali rovesníci z Hornej Nitry. Zverenci trénera Romana Bibu, kategória U19, sa museli zaobísť bez viacerých opôr, ktoré skolila nepríjemná viróza. Zvolenčania v oboch prípadoch ukázali v zápasoch opäť dve tváre a napokon sa domov vracali s prehrami.
27.7.Vyhrať sa podarilo len mladším dorastencom, starší dorast a žiaci neuspeliRedakcePočas víkendu boli v akcii aj mládežnícke tímy MFK. Prípravné stretnutia odohrali obe dorastenecké mužstvá, ale aj chlapci z U15. Najviac sa darilo mladším dorastencom pod vedením trénera Peterkeho, ktorí zvíťazili na ihrisku Lučanca. Naopak, smutní, po dvoch debakloch, sa domov vracali chlapci U19 a U15. Ostatné tímy, konkrétne U14 a U12, sa predstavili na turnajoch, ktoré vám priblížime v samostatných príspevkoch.
28.7.Naša U14 si zahrala na veľkom medzinárodnom turnaji v maďarskom KaposváriRedakceV dňoch od 19. až 25. júla sa kategória U14, teda ročník narodenia 2002 a mladší chlapci, zúčastnila celosvetového futbalového turnaja v maďarskom Kaposvári, pri účasti rôznych krajín z rôznych svetadielov. Boli tam mužstvá z Argentíny, Egypta, Estónska, Poľska, Brazílie, Japonska a mnohé iné, ktoré sa zapojili do turnajov rôznych vekových kategórií, od U8 až po U19, a taktiež do rôznych športov, pretože okrem futbalu, čo bol samozrejme dominantný šport, sa súťažilo aj v basketbale, volejbale a hádzanej.
31.7.Zvolenské „áčko“ je pripravené opäť zabojovať o postup do prvej šestkyRedakceZ V O L E N - Ako prvý zo zvolenských tímov vstúpi do majstrovskej súťaže kolektív A mužstva. Lokomotíva je účastníkom DXXbet ligy skupina Východ, teda druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Ako sa na ročník 2015/2016 pripravil tím Antona Jánoša, nám v rozhovore prezradil samotný tréner.
1.8.Fanúšika by mala prilákať nielen hra, ale čoskoro aj zrekonštruovaný štadiónRedakceZ V O L E N - Pripravenosť na novú sezónu hlási aj vedenie klubu spod Pustého hradu, ktoré sa počas letnej prestávky taktiež nenudilo. Svoje museli odviesť aj funkcionári, ktorí zabezpečovali nielen hladký priebeh prípravy, ale riešili aj prestupy či hosťovania hráčov. Navyše, v klube je stále horúcou témou aj výstavba štadióna. Čo je nové v kuchyni MFK nám prezradil riaditeľ klubu Peter Svetlánsky.
2.8.Zvládli sme veľmi dôležitý zápas, zdôraznil kapitán MFK Andrej Kamendy | RedakceZ V O L E N – Úvod sezóny vyšiel futbalistom MFK Lokomotíva Zvolen na výbornú. Zverenci trénera Antona Jánoša, ktorí v 1. kole DOXXbet ligy skupina Východ privítali na svojom ihrisku nováčika zo Spišskej Novej Vsi, sa po zlepšenom výkone v druhom polčase tešili z víťazstva 3:0. Tím k prvým trom bodom ako kapitán doviedol Andrej Kamendy.
13.8."Veľmi nám chýbate," odkazuje Oliver Špilár zvolenským fanúšikom | Jakub BartkoZvolenskí futbalisti začali svoje tohtosezónnne účinkovanie v Slovnaft cupe v 2. kole na ihrisku štvrtoligistu v Krompachoch. A veruže, bolo sa na čo pozerať. Modročervení nedali svojmu súperovi žiadnu šancu na úspech. Hlavným strojcom vysokého víťazstvá v pomere 5:1 bol rodák zo Stropkova Oliver Špilár.
15.8.3. ročník Pohára Tomáša Ďubeka už túto stredu vo Zvolene!Jakub BartkoZVOLEN - Už túto stredu 19.8. sa na štadióne MFK Lokomotíva Zvolen uskutoční 3. ročník mládežníckeho (kategória U-15) futbalového turnaja Pohár Tomáša Ďubeka.
21.8.Víťazom 3.ročníka turnaja starších žiakov „O Pohár Tomáša Ďubeka“ druhýkrát futbalisti RužomberkaIng. Miloš MasarikUž 3.ročník turnaja starších žiakov U15 usporiadal v stredu 19.augusta 2015 futbalový klub MFK Lokomotíva Zvolen v spolupráci s hráčom MFK Ružomberok a najlepším futbalistom Corgoň ligy v sezóne 2012/2013 Tomášom Ďubekom.
23.8.Súhrn víkendového zápasového programu mladežníckych kategóriiJakub BartkoCez víkend boli v akcii naše mládežnícke mužstvá, ktorým sa darilo striedavo. Z 8 odohraných duelov sme zaznamenali 3 výhry a 5 prehier.
23.8.Prvá tohtosezónna prehra nášho "Áčka" prišla v Prešove | Jakub BartkoZvolenskí futbalisti sa v rámci 4. kola DOXXbet ligy predstavili na ihrisku prešovského Tatranu a od začiatku duelu ťahali za kratší koniec povrazu.
24.8.V sobotu privítame pod Pustým hradom lídra DOXXbet ligy | Jakub BartkoVážení futbaloví fanúšikovia, pripravili sme si pre vás zaujímavú novinku. Pred každým duelom si na tejto oficiálnej klubovej stránke nájdete krátke predzápasové preview, ktoré vám priblíži aktuálne dianie tak u mužstva zvolenskej Lokomotívy, ako aj u nášho najbližšieho súpera.
31.8.V 3. kole Slovnaft cupu cestujeme do SninyJakub BartkoPo pohodovom postupe cez druhé kolo Slovnaft cupu, v ktorom sme porazili štvrtoligové Krompachy 5:1 čaká našich futbalistov na Deň ústavy SR opäť ďaleká cesta. Tentokrát sa v 3. kole Slovenského pohára predstavia na ihrisku účastníka III. ligy východ MFK Snina. Poďme si teda predstaviť nášho najbližšieho súpera.
1.9.Ďalší slabý víkend našej mládežeJakub BartkoNaše mládežnícke kategórie odohrali uplynulý víkend 8 zápasov. Zaznamenali iba 1 víťazstvo, 1- krát remizovali a až šesťkrát odchádzali z ihriska ako porazení.
2.9.Postupujeme do 4. kola Slovnaft cupu!Jakub BartkoNaši futbalisti nastúpili na zápas 3. kola Slovnaft cupu na ihrisku v Snine a že to nebola prechádzka ružovou záhradou v rozhovore pre náš web potvrdil tréner A mužstva Lokomotívy Zvolen Anton Jánoš.
14.9.Súhrn víkendového zápasového programu mládežeRedakciaNaše mládežnícke kategórie mali uplynulý víkend na programe ďalšie svoje ligové zápasy. Darilo sa 19ke, 17ke aj 15ke ktorí zaznamenali stopercentný bodový zápis. Naopak, totálne prepadla naša kategória U13.
26.9.Súhrn víkendového zápasového programu mládežeRedakciaNaša mládež mala cez víkend na programe ďalšie svoje zápasy a darilo sa jej opäť striedavo, keď sme zaznamenali 5 víťazstiev a 7 prehier.