Archív článkov

200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024
januárfebruármarecaprílmájjúnjúlaugustseptemberoktóbernovemberdecember
vzostupnezostupne
bez anotáciívrátane anotácií

posledných 30

V júli 2015 vyšli tieto články:

31.7.Zvolenské „áčko“ je pripravené opäť zabojovať o postup do prvej šestkyRedakceZ V O L E N - Ako prvý zo zvolenských tímov vstúpi do majstrovskej súťaže kolektív A mužstva. Lokomotíva je účastníkom DXXbet ligy skupina Východ, teda druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Ako sa na ročník 2015/2016 pripravil tím Antona Jánoša, nám v rozhovore prezradil samotný tréner.
28.7.Naša U14 si zahrala na veľkom medzinárodnom turnaji v maďarskom KaposváriRedakceV dňoch od 19. až 25. júla sa kategória U14, teda ročník narodenia 2002 a mladší chlapci, zúčastnila celosvetového futbalového turnaja v maďarskom Kaposvári, pri účasti rôznych krajín z rôznych svetadielov. Boli tam mužstvá z Argentíny, Egypta, Estónska, Poľska, Brazílie, Japonska a mnohé iné, ktoré sa zapojili do turnajov rôznych vekových kategórií, od U8 až po U19, a taktiež do rôznych športov, pretože okrem futbalu, čo bol samozrejme dominantný šport, sa súťažilo aj v basketbale, volejbale a hádzanej.
27.7.Vyhrať sa podarilo len mladším dorastencom, starší dorast a žiaci neuspeliRedakcePočas víkendu boli v akcii aj mládežnícke tímy MFK. Prípravné stretnutia odohrali obe dorastenecké mužstvá, ale aj chlapci z U15. Najviac sa darilo mladším dorastencom pod vedením trénera Peterkeho, ktorí zvíťazili na ihrisku Lučanca. Naopak, smutní, po dvoch debakloch, sa domov vracali chlapci U19 a U15. Ostatné tímy, konkrétne U14 a U12, sa predstavili na turnajoch, ktoré vám priblížime v samostatných príspevkoch.
23.7.V Podbrezovej si futbalové sily zmerali až tri žiacke vekové kategórieRedakceP O D B R E Z O V Á - Zápasové zaťaženie absolvovali aj žiacke kategórie MFK. Kým chlapci z U14 bojujú na medzinárodnom turnaji v Maďarsku, U15, U13 a U12 si „odskočili“ do Skalice, kde si sily zmerali výbermi Podbrezovej. Zvolenčania vo všetkých troch prípadoch ťahali za kratší koniec povrazu.
23.7.V prípravných stretnutiach s Hornou Nitrou neuspeli ani dorastenecké tímyRedakceC Í G E Ľ - Starší dorastenci a mladší dorastenci zvolenskej Lokomotívy odohrali ďalšie prípravné dueli na ihrisku v Cígeli, kde si ich pozvali rovesníci z Hornej Nitry. Zverenci trénera Romana Bibu, kategória U19, sa museli zaobísť bez viacerých opôr, ktoré skolila nepríjemná viróza. Zvolenčania v oboch prípadoch ukázali v zápasoch opäť dve tváre a napokon sa domov vracali s prehrami.
20.7.Na novú sezónu sa už niekoľko dní poctivo pripravuje aj rezervný tím LokomotívyRedakceRezerva zvolenského druholigistu sa pripravuje na novú štvrtoligovú sezónu už dva týždne. Zverenci trénera Jána Oravca odohrali už aj štyri stretnutia, v ktorých dosiahli dve víťazstva, jednu remízu a jednu prehru.
20.7.Obsadili tretiu priečku, Ján Hámorník získal cenu pre najlepšieho hráčaRedakceL O V Č A - Mladí Zvolenčania na kvalitne obsadenom turnaji v Lovči obsadili tretie miesto. Stredopoliar Ján Hámorník bol vyhlásený najlepším hráčom podujatia. Tréneri vystúpenie MFK zhodnotili pozitívne, bola to vraj dobrá škola.
17.7.Starší žiaci majú za sebou prvé prípravné stretnutia, výbery U15 a U14 sa predstavili v HandlovejRedakceH A N D L O V Á - Prvé prípravné stretnutia kategórií U15 a U14 víťazné neboli, v Handlovej prehrali s výbermi Hornej Nitry. Zápasy trénerom ukázali nedostatky, no našli sa aj pozitíva. V každom prípade, chlapci musia tvrdo pracovať aj na tréningoch.
12.7.Starší dorastenci chcú v prvom rade stabilizovať káderRedakceZ mládežníkov sa do letnej prípravy ako prví pustili starší dorastenci. Tím sa bude pripravovať pod vedením Romana Bibu.
11.7.Kritikou sa tentokrát nešetrilo, trénera Jánoša sklamali najmä jednotlivci RedakceB A N S K Á B Y S T R I C A - Zvolenčania pokračujú v príprave, v rámci ktorej odohrali aj ďalší prípravný zápas. Zverenci trénera Antona Jánoša sa predstavili v susednej Banskej Bystrici, kde si sily zmerali s miestnou Duklou. Derby duel napokon víťaza nemal, na konci na svetelnej tabuli svietilo skóre 1:1.
9.7.Maďarský Honvéd zdolali vydarenou päťminútovkouautorZ Kokavy nad Rimavicou 
si Zvolenčania priviezli pohár za druhé miesto. MFK testoval aj viacerých nových hráčov.
7.7.Doma chceli vyhrávať najmä kvôli divákomautorObranca Jozef Menich by rád vo Zvolene, kde sa cítil dobre, pokračoval aj v ďalšej
2.7.Hektickú sezónu zvládol nielen tím, ale aj trénerautorANTON JÁNOŠ SA NEVENOVAL LEN TRÉNOVANIU. Posledné účinkovanie futbalistov zvolenskej Lokomotívy sa hodnotí ako vcelku úspešné. Chyby sa našli, no druhá liga je zatiaľ zvolenským stropom.