Chlapci z U9 obsadili na Vianočnom turnaji 3. miesto

Dňa 27. 11. 2022 sa hráči MFK Zvolen - U9 zúčastnili Vianočného turnaja U9, ktorý organizoval ŠK Sokol Jakub.

Turnaj sa uskutočnil v telocvični na Ulici Magurská v Banskej Bystrici za účasti družstiev ŠK Sokol Jakub, MFK Dukla Banská Bystrica, MFK Zvolen, Sokol Medzibrod, RSC Hamsik Academy, FK Brezno, Baník Ľubietová a MFK Detva.
Naši hráči začali turnaj tesným víťazstvom 1:0 nad MFK Dukla Banská Bystrica, kde jediný gól nášho tímu vsietil Blažej Špano a náš brankár Tomáš Bartoš zatiahol oponu a súper ho ani raz nedokázal prekonať. V druhom zápase sme si zmerali sily s družstvom ŠK Sokol Jakub, ktorý prišiel na turnaj s hráčmi U8 a na ihrisku to tak bolo aj vidieť. Vyhrali sme 8:0 a strelecky sa zaskvel Samuel Dúbravský, ktorý vsietil 4 góly. Následne sme odohrali zápas o prvenstvo v skupine so Sokolom Medzibrod, ktorý sme absolútne nezvládli (0:3), najmä tá predchádzajúca výhra 8:0 nám poriadne poškodila. Keďže sme skončili v skupine druhí, nasledoval semifinálový zápas proti hráčom RSC Hamsik Academy. Naši hráči zahodili za hlavu nepodarený zápas s Medzibrodom a v úvode zápasu sme sa dostali do vedenia gólom Blažeja Špana. Naši hráči boli zrazu na ihrisku všade. Súpera nepustili k ničomu a zodpovedne narúšali ich snahu dostať sa k streľbe a keď už súper zakončil, v bráne sme mali spoľahlivého Tomáša Bartoša. Žiaľ, k záveru zápasu sme dvakrát neboli dôrazní pri obranných povinnostiach a súper nás potrestal. Vsietil dva góly a súper nás posunul do zápasu o tretie miesto. V zápase o tretie miesto chceli naši hráči odčiniť zlyhanie v zápase proti Medzibrodu v základnej skupine. Hra sa prelievala zo strany na stranu a vyhrať mohol hociktorý tím. Silnú podporu (a to počas celého turnaja) sme mali zo strany rodičov našich detí, ktorí hlasno deti povzbudzovali. V zápase nás znova podržal Tomáš Bartoš, ktorý vychytal ďalšie čisté konto (tretie v turnaji). Nakoľko zápas skončil bezgólovou remízou, o treťom mieste museli rozhodnúť penalty, v ktorých exceloval náš Maksym Kobzar, ktorý kopal 3 penalty a všetky tri s prehľadom premenil a tým pádom sme sa mohli tešiť z tretieho miesta na Vianočnom turnaji.
Zostava MFK Zvolen U9:
Bartoš - Cúth, Jíša, Kobzar, Valach - Árvay, Dúbravský, Laták, Špano
Tréneri:
Kozárik, Telúch
Výsledky MFK Zvolen:
MFK Zvolen - Dukla Banská Bystrica 1:0
Gól: Špano
MFK Zvolen - Sokol Jakub 8:0
Góly: Dúbravský 4, Špano 3, Valach
MFK Zvolen - Sokol Medzibrod 0:3
SEMIFINÁLE: 
MFK Zvolen - RSC Hamsik Academy 1:2
Gól: Špano
O 3. MIESTO: 
MFK Zvolen - Sokol Medzibrod 0:0, 1:0 pen.
Góly (penalty): Kobzar 3, Špano

Okrem tretieho miesta si odnášame z turnaja taktiež individuálne ocenenia. Za najlepšieho brankára turnaja bol ocenený Tomáš Bartoš a za najužitočnejšieho hráča bol vyhlásený Maksym Kobzar.
ZDIEĽAJ ČLÁNOK