Zvolen favoritom, privíta posledný celok

Zvolenčanov čakajú tri domáce duely za sebou.

9. kolo II. ligy – východ: MFK Zvolen – ŠK Odeva Lipany, 1.10. o 15.00, Zvolen

Rozhodcovia: Jurenka – Vitko, Halíček

Zvolen sa po nezdare v Bardejove môže opäť naštartovať, pretože 9., 10. a tiež 11. kolo odohrá na domácej pôde. Lipany sú pre Zvolenčanov podľa tabuľkového postavenia najľahším tímom z nasledujúceho tria. Jánošovi zverenci majú na svojom zrekonštruovanom štadióne zatiaľ bezchybnú bilanciu, z 3 zápasov sa radovali 3-krát, pričom ich skóre je pôsobivé 8:2. V meste pod Pustým hradom sa tak očakáva plný počet bodov.
Zvolenský favorit figuruje na 5. priečke s 12 bodmi. Za doterajších 8 ligových kôl dokázal skórovať 14-krát, 10 gólov inkasoval.

Hostia z Lipian v poslednom stretnutí poriadne potrápili prvoligistu zo Žiliny. Favorit z Považia zariadil svoj triumf v posledných piatich minútach, pričom druhý presný zásah padol až v 92. minúte. V druhej lige však Lipany so svojimi výsledkami nemôžu byť spokojné. Z 8 duelov vyhrali iba raz a jedenkrát remizovali. Aj to je dôvod, prečo im v tabuľke patrí posledná priečka. Navyše, na ihrisku súpera ešte nedokázali streliť ani jeden gól a počas 4 zápasov vonka 10-krát inkasovali.
Lipany sídlia na poslednom (10.) mieste a za 8 zápasov nazbierali 4 body vďaka skóre 5:18.

ZVOLEN – posledné stretnutia:

24.9. Bardejov 2:1 Zvolen (II. liga)

17.9. Zvolen 2:1 Lokomotíva Košice (II. liga)

14.9. Liptovský Mikuláš 1:0 Zvolen (Slovenský pohár)

LIPANY – posledné stretnutia:

27.9. Lipany 1:2 Žilina (Slovenský pohár)

24.9. Lipany 0:2 Rimavská Sobota (II. liga)

17.9. Bardejov 1:0 Lipany (II. liga)

Vzájomné zápasy:

7.4.2012: LIP 3:1 ZV

27.8. 2011: ZV 1:1 LIP

27.4.2011: ZV 0:1 LIP

18.9.2010: LIP 1:2 ZV

V najbližších troch domácich stretnutiach je pre fanúšikov pripravená špeciálna akcia. Svoju vstupenku môžu v bufete vymeniť za kofolu.