Prvý zápas jarnej časti už túto sobotu!

Jarná časť našej druhej najvyššej futbalovej súťaže - DOXXbet ligy sa už pre väčšiu tímov začala minulý týždeň. Naše mužstvo malo vycestovať do Dolného Kubína, ten sa však odhlásil so súťaže a tak sme hrali iba ďalší prípravný zápas v Martine.Túto sobotu 12.3. to však už všetko vypukne. O tom ako prebiehala zimná príprava, ako postupuje výstavba štadióna a kde odohrá naše "A" mužstvo jarnú časť pre klubový web porozprávali tréner Anton Jánoš a riaditeľ klubu Peter Svetlánsky.

Anton Jánoš (tréner “A” mužstva): "So zimnou prípravou sme začali 11. januára. Naplánovali sme 12 prípravných zápasov o ktorých mohli byť naši fanúšikovia informovaní, či už na našej webovej stránke alebo v rôznych masmédiách. Počas nich sa pohybovalo v našom mužstve väčší počet hráčov, ktorí by mohli byť adeptami na posty, s ktorými sme mali najväčšie problémy . Pravda je však taká, že do poslednej chvíle sa nám nepodarilo zohnať hráčov do stredu zálohy. Približne 8-10 hráčov ukončilo po jesennej časti pôsobenie v našom mužstve a teda sme sa to snažili doplniť. Povedali sme si ale, že radšej pôjdeme do toho s menším počtom hráčov a do poslednej chvíle (15. marca) budeme hľadať nových adeptov, aby sme nemali len kvantitu, ale predovšetkým kvalitu. Momentálne sme niekde na hranici 14 hráčov. Odložený zápas s Dolným Kubínom nám veľmi neprišiel vhod, lebo sme dúfali, že sme v ňom mohli uspieť a navyše nám odpočítali tri body. Na jar teda v pokračovaní jesennej časti odohráme už len tri zápasy. Našimi najväčšími súpermi v boji o postup do najlepšej šestky sú momentálne Lokomotíva Košice a FK Poprad. Urobíme však všetko preto, aby sme sa opäť dostali medzi najlepších a mohli sa konfrontovať so súpermi zo západnej skupiny ako tomu bolo minulý rok."

Peter Svetlánsky (riaditeľ klubu): “Ja by som chcel za vedenie klubu oboznámiť verejnosť s postupom výstavby aj s celou organizáciou jarnej časti nie len za “A” mužstvo, ale aj za mládežnícke mužstvá. Všetci vieme, že prestavba štadióna začala v decembri stavbou jednej tribúny. V niektorých častiach celej výstavby nás zdržiavalo počasie. Niektoré veci sa nám podarilo dokončiť v termínoch, iné nie. V pondelok nastupuje firma Sedasport na stavbu druhej časti tribúny. Bude musieť vzniknúť súčinnosť jednej a druhej spoločnosti, ktoré sa podieľajú na rekonštrukcii. Chceli by sme, aby obe firmy dokončili toto dielo najneskôr do 30.6.2016 a následne máme v plane požiadať Slovenský futbalový zväz o certifikáciu ihriska, ktorá by mala spĺňať podmienky UEFA 2. Samozrejme, teraz so zlepšujúcim sa počasím budú musieť dodávateľské firmy zrýchliť tempo a určitý sklz, ktorý vznikol sa bude musieť dobehnúť. Chcel by som preto veľmi pekne poprosiť fanúšikov o istú dávku tolerancie a trpezlivosti, pretože nevieme, či stihneme vôbec nejaký zápas jarnej časti odohrať na vlastnom štadióne. Zároveň by som o trpezlivosť a pochopenie prosil aj našich najmenších žiačikov a ich rodičov, aby si dávali pozor, keď sa budú pohybovať po areáli nášho štadióna, aby sa predišlo nepríjemnostiam hlavne, čo sa týka zdravia. Intenzívne sme sa snažili nájsť vhodné ihrisko v okolí Zvolena na odohratie zvyšných dvoch domácich stretnutí pokračovania jesennej časti, aby sme aspoň trošku uľahčili fanúšikom situáciu. Veľmi sme chceli, aby sme to odohrali na ihrisku v Detve, to nám však nebolo umožnené vzhľadom na nevyhovujúce podmienky štadiónu. Preto sa tieto zápasy odohrajú na ihrisku Dukly Banská Bystrica. Veľmi by sme boli radi, keby nás fanúšikovia prišli povzbudiť aj napriek miernej vzdialenosti. Rozhodli sme sa v rámci malého komfortu vypraviť autobusy s fanúšikmi, samozrejme, cesta aj vstupné na oba zápasy bude pre všetkých zdarma. Na záver by som chcel popriať všetkým našim mužstvám od tých najmenších žiačikov, až po naše “A” mužstvo, aby počas jari dokázali zbierať len same víťazstvá a verím, že ich naši fanúšikovia budú vytrvalo povzbudzovať ako tomu bolo aj doteraz." 

Prvý zápas jarnej časti DOXXbet ligy - východ odohrá naše mužstvo už túto sobotu o 15:00 na ihrisku Dukly Banská Bystrica a sily si v ňom zmeria s Tepličkou nad Váhom. Autobus pre fanúšikov bude pristavený pri Hoteli Poľana v čase okolo 14:00 - 14:15. Cesta aj vstupné na zápas je pre všetkých zdarma, chlapci potrebujú vašu mohutnú podporu.  

NAPRED ZVOLEN!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK