Vianočný turnaj U9 v Badíne

Dňa 18. 12. 2022 sa naši chalani z U9 zúčastnili na Vianočnom turnaji MFK Dukla Banská Bystrica v športovej hale v Badíne.

Za účasti 6 družstiev z FK Baník Ľubietová U9, TJ ŠK Sokol Jakub U9, TJ Sokol Medzibrod U9, MFK Dukla Banská Bystrica 1 U9, MFK Dukla Banská Bystrica 2 U9 a našich mladíkov sme obsadili pekné 3. miesto.

V prvom zápase sme sa stretli s hráčmi z Jakuba a žiaľ, aj keď sme mali pár sľubných gólových šancí, nepodaril sa nám vsietiť žiadny gól a zápas skončil 0:0. V druhom zápase sme narazili na Ľubietovú, ktorú sme po vyrovnanom priebehu porazili 2:0 gólmi Blažeja Špana a Maksima Kobzara. Brankár Juraj Hronec už v druhom zápase neobdržal gól a bol oporou družstva. V ďalšom zápase sme si zahrali proti prvému tímu Dukly a po ďalšom vyrovnanom zápase sa šťastie tentokrát priklonila k hráčom Dukly. Gól za MFK vsietil Rodomír Duľa, ktorý bol pre náš klub spolu s Maximom Ščípom príjemným prekvapením nielen zápasu, ale aj celého turnaja. Avšak v našej hre stále chýbala iskra. Možno aj únavou z turnaja z predchádzajúceho dňa. Na nasledujúci zápas proti druhému družstvu Dukly sme sa preto rozhodli prekopať zostavu a aj keď sme z prvého útoku obdržali gól, chlapci na novovytvorených formáciách hrali ako vymenení a priebeh zápasu otočili a vyhrali 5:1. Góly za MFK dali Blažej Špano 2, Rodomír Duľa 2 a Michal Jíša. Z priebehu turnaja bolo jasné, že ak porazíme nasledujúceho súpera (TJ Sokol Medzibrod), skončíme na druhom mieste. Zápas bol jeden z najkrajších zápasov na turnaji. Útok vymieňal útok a každé z družstiev chcelo zápas vyhrať. Žiaľ, 2 minúty pred koncom sme inkasovali nešťastný gól a aj napriek veľkého záverečného tlaku sme gól nevsietili.
Hráči MFK Zvolen U9 ukázali, že pri podaní bojovného výkonu môžeme poraziť hocijakého súpera.
Zostava MFK Zvolen U9:
Hronec - Cúth, Duľa, Jíša, Kružliak, Kobzar, Kucbel, Ščípa, Špano, Šouc
Výsledky MFK Zvolen U9 na turnaji:
MFK Zvolen - TK ŠK Sokol Jakub 0:0
MFK Zvolen - FK Baník Ľubietová 2:0 (góly: Špano, Kobzar)
MFK Zvolen - Dukla Banská Bystrica 1 1:2 (gól: Duľa)
MFK Zvolen - Dukla Banská Bystrica 2 5:1 (góly: Špano 2, Duľa 2, Jíša)
MFK Zvolen - TJ Sokol Medzibrod 0:1
Konečne poradie: 
1. MFK Dukla Banská Bystrica 1
2. TJ Sokol Medzibrod
3. MFK Zvolen
4. FK Baník Ľubietová
5. TJ ŠK Sokol Jakub
6. MFK Dukla Banská Bystrica 2 
ZDIEĽAJ ČLÁNOK