V utorok privítame doma Borčice

Kolotoč prípravných zápasov je v plnom prúde a my už tento utorok 9.2. o 18:00 privítame na vlastnom ihrisku aktuálne druhý celok DOXXbet ligy (sk. západ) FK Iskra Borčice.

Malý klub v obci s približne 500 obyvateľmi si tvrdo ide za svojim cieľom a to je postup do našej najvyššej futbalovej súťaže. Nie je to vôbec nereálne, kedže FK Iskra stráca na prvé Pohronie iba jediný bod. Rozhodovať sa bude v jarnej nadstavbe. V tíme budeme môcť vidieť veľmi zaujímavých hráčov. Veď mená ako Ján Novák, Miroslav Barčík, Adam Žilák, či najnovšia veľká posila Juraj Halenár sú futbalovým fanúšikom dobre známe. V príprave sa Borčiciam zatiaľ nie príliš darí. V prvom prípravnom stretnutí podľahli Trenčínu 0:4, potom podľahli treťoligovej Dubnici tesne 0:1. Nasledovalo prvé víťazstvo, ktoré zaznamenali proti Púchovu - 4:2. V ďalšom "prípraváku" sa zrodila remíza s brnenskou 21-kou 3:3, ale následne ťahali hráči Borčíc opäť za kratší koniec lana a prehrali na Myjave 0:2. V zatiaľ poslednom odohranom stretnutí však dokázali poraziť juniorku Zlína vysoko 5:1. 

Naši chlapci majú za sebou šesť prípravných zápasov. Zaznamenali sme v nich tri výhry, dve remízy a jednu prehru. Poďme však na to postupne. Najskôr sme doma privítali Turčiansku Štiavničku a zvíťazili sme tesne 1:0. V druhom dueli sme remizovali s Martinom 2:2 a potom opäť zvíťazili, tentokrát so Sereďou - 3:1. Na konci januára sme doma rozstrieľali Rimavskú Sobotu hrozivým skóre 10:0 a na rad prišli súperi zvučnejšieho mena. V  Žiari nad Hronom sme podľahli lídrovi DOXXbet ligy (sk. západ) tesne 0:1, keď sme inkasovali gól len 4 minúty pred koncom zápasu. Zatiaľ v poslednom odohranom "prípraváku" sme sa v pohronskom derby rozišli s Banskou Bystricou spravodlivou remízou. 

Stretnutie s Borčicami, ktoré sa bude hrať na umelej tráve,  má naplánovaný úvodný výkop na 18:00 a všetci ste srdečne vítaní! Vstup máte všetci samozrejme voľný. 

ZDIEĽAJ ČLÁNOK