Zvolenské dievčatá vyhrali futbalový turnaj v Bošanoch

Posledná júnová sobota patrila v Bošanoch Letnému turnaju žiačok WU15. Hlavným cieľom turnaja, ktorý organizovala Komisia ženského futbalu SsFZ a OFK Bošany, bola propagácia dievčenského futbalu.


Organizátori na poslednú chvíľu riešili odstúpenie FK Pohronie z turnaja. Pomocnú ruku podal GFC Topoľčany, ktorý promptne zložil na turnaj tri tímy, namiesto plánovaných dvoch. Turnaj sa hral v dvoch skupinách po 4 tímy, potom nasledovali stretnutia o umiestnenie. Na skrátenom ihrisku (medzi šestnástkami) bol hrací čas stretnutí 2x13 minút. Rozhodovali rozhodcovia SsFZ a ObFZ Žiar nad Hronom Dominika Hlaváčová, Martin Tapfer, Ľubomír Foltán a Tomáš Ivan.
Všetky stretnutia priniesli oslavu dievčenského futbalu s férovými súbojmi, oduševnenosťou a radosťou zo športu.
Turnaja sa zúčastnil aj reprezentačný tréner Slovenska WU15 Peter Januška, ktorý podujatie zhodnotil takto: "Som rád, že som mohol turnaj osobne navštíviť a vidieť konfrontáciu tímov z prvej i druhej žiackej ligy. Turnaj mal výbornú úroveň ako po organizačnej tak i športovej stránke a bolo to príjemné zakončenie končiacej sezóny. Dievčatá ukázali výkony, ktoré ma veľmi milo prekvapili. Myslím, že s niektorými sa v budúcnosti môžeme stretávať aj na tej najvyššej, reprezentačnej úrovni."

Výsledky WU15 MFK Zvolen:

SKUPINA "A":
Zvolen - Zlaté Moravce 2:0 (1:0)
Góly MFK: Nebrenská, Púpalová

Radošina - Zvolen 1:3 (0:2)
Góly MFK: Gajdošíková 3

Liptovský Mikuláš - Zvolen 0:1 (0:1)
Góly MFK: Gajdošíková

TABUĽKA:
1. Zvolen                     3 3 0 0   6:1   9
2. Liptovský Mikuláš  3 2  0 1   5:1   6
3. Radošina                  3 1  0 2   3:6   3
4. Zlaté Moravce          3 0  0 3   0:6   0

FINÁLE:
Zvolen - Bánovce 2:1 (0:0)
Góly MFK: Gajdošíková 2

SÚPISKA WU15 MFK Zvolen:
Nina Lalíková, Radka Makovínyová, Diana Kečkárová, Alexandra Kováčiková, Sofia Šmálová, Vanesa Sámelová, Ema Igríniová, Denisa Sámelová, Vanesa Gajdošíková, Adriana Strapeková, Lea Nebrenská, Simona Kurčíková, Lucia Ďuranková, Anna Púpalová, Liana Sluková, Nikola Pernecká, Lucia Donovalová
Tréner: Ernest Peterke
ZDIEĽAJ ČLÁNOK