​O zisku bodu rozhodol benjamínok MFK Samo Telúch

O zisku bodu rozhodol benjamínok MFK Samo Telúch

Po siedmych kolách Tipos III.ligy Stred figurovali futbalisti MFK Zvolen v tabuľke na 14.mieste so ziskom iba 3 bodov a pasívnym skóre 6:21. V poslednom kole na domácom trávniku hostia Tatrana deklasovali Žarnovicu a tak boli jednoznačne favoritom stretnutia. So skóre 16:16 a ziskom 10 bodov sa pohybovali v strede tabuľky na 8.mieste.

Tipos III.liga Stred sezóna 2020/2021 8.kolo

MFK Zvolen - TJ TATRAN Krásno nad Kysucou 1 : 1 (0:1)

Góly: 70´S.Telúch – 4´Koleno

ŽK: 55´Albert Muema, 73´S.Telúch, 85´ Oboňa – 50´Pleva, 75´Maslík

Rozhodoval Burger

88 divákov

Zostava MFK Zvolen: Vaník (C) – Bolf, Oboňa, Vinay, Solivajs, P.Telúch, Hulec, Lichý, Strapek (44´J.Marunčiak), Albert Muema (68´S.Telúch), Melišík (55´S.Marunčiak - 90´Kurčík)

Tréner: Lukáš Luknár

Hostia od úvodu stretnutia držali taktovku zápasu a domáca omladina nebývale pripravovaná na zápas novým trénerom sa snažila preniesť naordinovanú taktiku a spôsob hry do praxe. V úvode MFK pôsobil nervóznym i zakríknutým dojmom. Domáci futbalisti sa nechali zatlačiť do vlastného pokutového územia a v 4 minúte po zbytočnom rohovom kope trafili hostia najprv tečovanou loptou žrď a potom loptu z bránkovej čiary dotlačil do siete poľahky Koleno, ktorému sa odrazená lopta dostala na kopačku. 0:1. Z protiútoku neuspel pred Lastovicom Melišík, brankár Krásna chytil i strelu Paľa Telúcha z 25 metrov a tlak skončil iba sériou rohových kopov. V 23 minúte zaujal prienikom cez trojicu súperov Melišík, no neuspel podobne ani Albert o pár minút. Hostia využívali na zdržiavanie padanie pri každom kontakte s domácimi futbalistami a ťahali čas. Hráči MFK spresnili hru, no napriek snahe nepremenili šance Strapek, P.Telúch, ani Melišík. Hostia pohrozili po akciách Švancara a Ševčíka a Vaník vyrazil aj tutovku Gábora z 5 metrov. Domáci kontrovali v 37 minúte po strele Lichého brankár loptu vyrazil na roh a po prieniku Strapeka strieľaný center nedokázala dopraviť do siete dvojica Zvolenčanov. Potom Albert zle dostupil a v brejku neuspel Gábor. Pred koncom polčasu sa zranil Strapek.

Pred druhým dejstvom sa v zostavách nič nemenilo, ani obraz hry, no domáci začali nebojácnejšie a hľadali skulinky v dobre pracujúcej obrane hostí. Najprv Albertovu strelu chytil Lastovica, potom Melišíka i za cenu karty zastavil Pleva. Bolfov prienik a strela P.Telúcha gólom neskončili. V 68 minúte striedal ubehaného Alberta benjamínok mužstva, iba 17 ročný Samo Telúch, ktorý sa už o dve minúty najlepšie zorientoval a z odrazenej lopty nekompromisnou strelou vyrovnal na 1:1. Posledná dvadsaťminútovka sa niesla v znamení útočnej snahy domácich a ich enormnej snahy naplno bodovať. No hostia hrozili z protiútokov. Do záverečného hvizdu zaujali Bolfova strela, pokus Sama Telúcha prekvapiť a strela Sama Marunčiaka nad. V 89 minúte pri prieniku Sama Marunčiaka a faule sám zahrával priamy kop z 25 metrov iba do múra a tak sa iba delili body.

Vyjadrenie trénera Lukáša Luknára po zápase: „V prvom polčase bolo cítiť, že mužstvo je v nejakom hernom kŕči. V polčase sme sa snažili chlapcov motivovať aby zabojovali aspoň o bod, no aj o víťazstvo. Dúfam, že strelený krásny gól a zisk bodu nás nakopne k lepším výkonom.“

Postava zápasu:

V drese MFK sa predviedol za krátky čas skvele herne Samo Telúch, ktorý pohotovo vyrovnal stav stretnutia a mal i šancu na zvrátenie zápasu v prospech MFK

Okamih stretnutia:

70 minúta stretnutia - V 68 minúte striedal ubehaného Alberta benjamínok mužstva, iba 17 ročný Samo Telúch, ktorý sa už o dve minúty najlepšie zorientoval pred pokutovým územím a z odrazenej lopty nekompromisnou strelou vyrovnal na 1:1