Umlčal prípravný zápas kuvičie hlasy ?

Napriek kuvičím hlasom pokračovala príprava MFK prvým zo šestice naplánovaných prípravných zápasov, síce bez „partie“ hráčov, ktorí treťoligovú súťaž odohrali v anulovanej sezóne, no tréner Foltán mal k dispozícii dostatočne široký káder hráčov ochotných bojovať o miesto v drese Zvolenského MFK.

MFK Zvolen - Dobra Niva 3:0 /2:0/

góly: Paller, Albert, Blahutiak

Rozhodcovia: Sipkovský, Foltán jr., Debnár

Divákov 111

Zostava MFK: Vaník /45´ Tuček/ - Marinčiak /45´ Matušek/, Telúch, Vinnay, Kurčik - Matis /Blahutiak/, Paller, Bolf, Miškovič /Sudimak/- Molnár /60´ Bieliková/, Albert/ 45´ Bartoš/

Za stáleho dažďa sa hral po dlhej dobe zápas mužov na momentálne kvalitnom pomocnom ihrisku v areáli MFK.

Skóre zápasu otvoril v 20 min. exportnou strelou do šibenice Paller. Hra sa odvíjala prevažne na polovici hosti, ktorým slúži ku cti, že sa snažili nielen brániť, ale vytvorili si niekoľko dobrých šancí. V 21 min. vytesnil strelu zo šibenice pekným zákrokom Vaník. Dvojgólové vedenie po prvom polčase zabezpečil tiež strelou spoza 16 - ky Albert. V druhom dejstve domáci mohutne prestriedali a do hry sa dostali aj hráči s dorastu, z ktorých sa najlepšie ujal Blahutiak, ktorý zaznamenal v závere zápasu aj voj prvý gól medzi seniormi. V 60 min. sa udial málo vídaný jav, keď do hry naskočila a veľmi dobre reprezentantka SR Laura Bieliková. Početná divácka kulisa videla hernú dominanciu domácich, ale aj férovú hru hosti proti omladnime MFK. Ďalší zápas v príprave odohrá MFK v sobotu o 17.00h na domácom štadióne s Lieskovcom.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK