Aj v druhom prípravnom zápase víťazstvo

Po štyroch náročných tréningových jednotkách na domácej umelej tráve v rámci zimnej prípravy zohrali futbalisti treťoligoví futbalisti MFK ďalší z plánovaných prípravných zápasov. Tentokrát vycestovali znova k účastníkovi 3.ligy OFK Malženice, ktoré zimujú na 4.mieste Tipos III.ligy Západ podobne ako Zvolenčania, no získali o bod menej.

OFK Malženice – MFK Zvolen 1:3 /0:0/

Góly: Hric 2, Psársky

Zvolen hral v zostave:

Mráz /45´ Lehocký/ - Cavar /45´ Slovák J./, Vinay /45´ Oboňa/, Neušel, Pavlík - Tanhauser /45´ Antal/, Bolf, Valent, Krčmárik /45´ Matis/, Albert /45´ Hric/, Psársky

V peknom priaznivom počasí na výborne pripravenej umelej tráve sa hral aj na prípravu obojstranne skvelý futbal. Súper disponoval skúsenejšími hráčmi a mohol v prvom polčase viesť o tri góly, ale MFK podržal obetavými zákrokmi brankár Mráz. Zvolen síce nemal vyloženú šancu, ale tempo hry bolo naozaj maximálne. Hráči na oboch stranách si zápas naozaj užívali.

V druhom dejstve sa už v úvode domáci presadili po rýchlej kombinačnej akcii, ale vzápätí z protiútoku vyrovnal s prehľadom Hric. Potom vychytal šance bývalých ligistov Orolína a Lovasa bravúrne Lehocký. Zápas zlomil utešenou strelou spoza šestnástky po hodine hry znova Hric. Obraz hry sa zmenil a MFK prekvapivo prebral hernú iniciatívu v zápase a hostia začali dominovať. Keď gólovú poistku pridal v samom závere Psársky bolo rozhodnuté. Zvolenčania dosahujú v príprave zatiaľ iba víťazstvá a hráči si dobre uvedomujú konkuranciu na jednotlivé posty v mužtve pre odvetnú časť súťaže.

Na záver vyjadrenie spokojného trénera MFK Zvolen Miloša Foltána: „Súpera, ktorý minulý týždeň porazil druholigovú rezervu Slovana, sme v 2. polčase zaskočili zrejme najlepším futbalom, ktorý sme doteraz hrali. Všetci hráči si uvedomili, že posunuli svoje hranice ďalej.“

Ďalší prípravný zápas čaká na MFK v sobotu 22.2.2020, keď o 11,00 hodine nastúpia v Galante, kde na umelej tráve nastúpia proti domácemu treťoligovému Slovanu.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK