FC ViOn Zlaté Moravce B : MFK Zvolen 0:1 v prvom prípravnom zápase

Zimná príprava MFK Zvolen pokračovala v pokojnom naplánovanom tempe.

Ako konštatuje tréner MFK Miloš Foltán: „Máme za sebou mesiac zimnej prípravy, ktorá prebiehala na umelej tráve na štadióne MFK. Trénovali sme od utorka do piatku bez prípravného zápasu, podľa čoho bola rozložená tréningová záťaž. Od teraz už budeme končiť týždenný cyklus prípravnými zápasmi, ktoré chceme odohrať s čerstvými hráčmi." A aké sú pohyby v hráčskom kádri?

" Prípravu sme síce začali s kompletným kádrom, ale dnes už vieme, že v jarnej časti budeme musieť nahradiť Vavra, ktorý ma namierené do Liptovského Hrádku a Biľa, ktorý ide do Žarnovice. Ako vhodná alternatíva za nich sa ukazujú hráči Bolf a Vinay. Možné sú ešte príchody Bariaka a Matisa, no to je však je potrebné doriešiť legislatívne. "

Lodivod Zvolenskej futbalovej mladej enklávy pokračuje: " Vlado Slovák si na lyžiarskom výcviku poranil rameno. Neušel, Oboňa a Suja sú momentálne chorí. Zatiaľ sa úspešne snažíme minimalizovať zranenia z tréningového procesu a zápasov. Vedenie klubu nám vytvára solídne podmienky na prípravu. Každý z hráčov sa chce niekam herne posunúť. Všetci pristupujú k tréningom a zápasom prekvapivo veľmi zodpovedne. "

A kde sú možnosti zlepšovania tímu MFK v prípravných zápasoch?

"Postupne sa potrebujeme viac v zápasov uvoľniť, odbúrať stres, herne dozrieť. Vzadu musíme byť naďalej pevní a neinkasovať. Možnosti napredovania sú v ofenzívnejšom poňatí hry. Nechceme meniť herný systém, ale z každú situáciu chceme vyriešiť futbalovo."

Chystá sa reorganizácia súťaží, paradoxne už asi piata za necelých desať rokov a ako sa to bude „premietať“ vo futbalovom Zvolene?

" Na futbalovej mape Slovenska v celoštátnej súťaži, minimálne v novovytvorenej tretej lige. V budúcej sezóne sa pripravuje reorganizácia 3. líg, ktoré majú byť zo štyroch dve. Zvolen by mal patriť do západnej skupiny, takže by hral v podstate so súpermi z tohtoročnej prípravy. Musí však skončiť v nasledujúcej sezóne do 4. miesta."

Zvolenčania v „jarnom“ počasí odohrali svoj prvý prípravný zápas na umelej tráve s rezervou ViOnu a ich herný prejav v oklieštenej zostave a s favoritom, ktorý mal v zostave viac ako polovicu hráčov z prvoligového kádra dáva kladný obraz o ambíciách MFK v druhej časti sezóny.

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble B : MFK Zvolen 0:1 /0:0/,

gól 69´Psársky

Zostava MFK:

Mráz /45´Lehocký/ - Cavar / 70´Krčmárik/, Vinay, Kotora, Pavlík - J.Slovak, Valent, Bolf /70´Valach/, Tanhauser /67´Psársky/, Hric , Antal

Vyjadrenie trénera:

"Odohrali sme prvý zápas po troch mesiacoch. Po hernej stránke to bol vyrovnaný a kvalitný duel, kde sa vyznamenali brankári oboch tímov. Výsledkovo zápas zlomil striedajúci Psársky v závere v náš prospech."

Čo viac dodať, po dlhej dobe v MFK vládne v príprave pohodová atmosféra a to sa pozitívne prejavuje nielen v tréningovej činnosti, ale aj zápasovej a MFK i bez niektorých opôr ukazuje, že na jednotlivé posty v zostave má tréner veľkú možnosť výberu vhodných hráčov, ktorí ukazujú svoju kvalitu.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK