Do zimnej prípravy s kompletným kádrom

Futbalové trávniky a hľadiská dočasne osireli, no futbalisti MFK využívali priaznivé meteorologické podmienky a venovali sa tréningom na umelej tráve skoro do sviatkov. Po dovolenkách a „prázdninách“ i tých futbalových sa vo väčšine futbalových klubov začína zimná príprava. Inak to nie je ani v MFK Zvolen. Tipos tretia liga Stred pokračuje síce prvým jarným, teda 16.kolom, až 28.marca 2020 a MFK hrá o 15,00 hodine v Čadci proti miestnemu FK (mimochodom pripomeňme si víťazstvo 2:0 gólmi Hrica a Psárskeho), no dovtedy zostáva na pokojnú prípravu dosť času, viac ako dva mesiace.

Príprava na jarnú časť sezóny môže byť v MFK naozaj pokojná. Keď tréner MFK Miloš Foltán pred zimnou prípravou hodnotil sezónu, pripomenul:

"Po poslednom domácom zápase ma hráči upozornili, že v roku 2019 sme v III. lige neprehrali. Nie som na štatistiky, ale od hráčov som vždy chcel, aby domáce zápasy končili potleskom ľudí, nech už je výsledok aj nepriaznivý.“

Z pohľadu výsledkov mužstvo prekročilo minuloročné postavenie po jeseni o jeden bod a vyrovnalo umiestnenie po jarnej časti. Ale to bude hlavným motívom až pred ouvertúrou jarnej časti súťaže. Štart tréningového procesu mužov MFK bol naplánovaný na 7. január 2020 a tak sa pred 17.00h na umelej tráve štadióna MFK stretli hráči na prvom novoročnom tréningu. Vedenie i tréner MFK mohli byť spokojní, že sa konsolidácia kádra vyplatila a na zraze sme mohli registrovať účasť celej osemnástky jesenného kádra, teda Tomáš Lehocký, Milan Mráz, Jakub Cavar, Igor Kotora, Miroslav Biľ, Martin Oboňa, Ján Slovák, Marko Pavlík, Adam Vavro, Miroslav Neušel, Vladislav Slovák, Roland Valent, Martin Tanhauser, Miroslav Antal, Matej Suja, Kristián Psársky, Adam Krčmárik a Erik Hric. Trénovali aj ďalší noví hráči: Miroslav Miškuf, Dušan Matis, Richard Šípka, tiež aj bývalý mládežnícky reprezentant Simon Bolf, ktorého návraty do materského klubu a kádra mužov MFK už bývajú v príprave pravidelné.

"Na prvom tréningu sme nerátali straty ako zvyčajne. Podarilo sa nám udržať nádejný tím, aj preto som plný optimizmu, že v klube sa blýska na lepšie časy", hovorí spokojný tréner. Početný káder je zložený prevažne z odchovancov a hráčov, ktorí sa vedia prispôsobiť podmienkam a požiadavkám MFK. " Neustále pribúdajú noví hráči, čo si veľmi vážim. Nie je potrebné teraz v zime dopĺňiť mužstvo dorastencami, ale v letnej príprave bude ich zaradenie našou prioritou" pokračuje. Brankár Adrián Tuček a hráči Marko Fabián, Jakub Pohorelec sa už na jeseň nadýchli zápasovej atmosféry na lavičke. Peter Hulec a Matej Melišík si pripísali aj štarty medzi seniormi. V stredu sa už do prípravy zapojil i Erik Valach.

"V prechodnom období sme mali tréningy do 8. decembra, potom sme mesiac oddychovali. Od dnes budeme trénovať 4x do týždňa a od februára k tomu pribudne ešte zápas cez víkend. Plánovaný systém tréningového procesu a zápasov má zamedziť preťažovaniu a zároveň zvýšiť výkonnosť hráčov po zimnej príprave. V jarnej časti chceme mať hlavne zdravých hráčov, ktorí budú vo forme" plánuje Foltán.

Všetkých 8 prípravných zápasov, prevažne s mužstvami III. Ligy západ, je naplánovaných na ihriskách súperov. Dejisko vloženého zápasu s MFK Duklou B. Bystrica sa ešte určí. MFK Zvolen sa v príprave postupne stretne s:

1. 2. Nitra B - MFK Zvolen

8. 2. ViOn B - MFK Zvolen

15. 2. Malženice - MFK Zvolen

19. 2. MFK Dukla B. Bystrica - MFK Zvolen

22. 2. Galanta - MFK Zvolen

29. 2. Šaľa - MFK Zvolen

7. 3. Inter BA - MFK Zvolen

15. 3. Hont. Nemce - MFK Zvolen

mim

ZDIEĽAJ ČLÁNOK