Hodnotenie jesennej časti sezóny

Hodnotenie jesennej časti trénerom

Po poslednom domácom zápase ma hráči upozornili, že v roku 2019 sme v III. lige neprehrali. Nie som na štatistiky, ale od hráčov som vždy chcel, aby domáce zápasy končili potleskom ľudí, nech už je výsledok aj nepriaznivý.

Z pohľadu výsledkov mužstvo prekročilo minuloročné postavenie po jeseni o jeden bod a vyrovnalo umiestnenie po jarnej časti. Môj názor však je, že potenciál tohto mužstva bol prekročiť 30 bodovú hranicu. Chýbajú body so zápasov v Žarnovici a doma s Krásnom. Najsmolnejší zápas sme odohrali v Lučenci, kde sa nám stalo to, čo sa nám nestáva. V závere sme dostali gól a stratili, tak vyhratý zápas. Potom sme už nedokázali do konca jesennej časti zvíťaziť.

Naopak najkrajší zápas sme odohrali v Slovnaft cupe na Dobrej Nive, kde sa nám podarilo streliť nevydaných 12gólov a prepísať tak najvyššiu výhru tejto súťaže.

Aj v jesennej časti sa potvrdilo, že sa nám nehrá dobre proti slabším súperom, veď s poslednými Rakytovcami sme síce vyhrali, ale ešte 10 min pred koncom sme prehrávali. Bod s Krásnom doma zachránil v poslednej minúte Hric a Žarnovica zahodila v samom závere penaltu, čo znamenalo, že po najslabšom výkone sezóny sme aspoň remizovali.

Do formy sme sa dostavali v pravý čas pred očakávaným derby zápasom na Kováčovej, keď sme doniesli tri body z horúcej pôdy z Kalinova aj z Fiľakova a pokračovali sme vo víťaznom ťažení aj doma s Liptovskou Štiavnicou, ktorej sme strelili päť gólov.

Neudržali sme formu až do konca súťaže, keď sme v posledných piatich zápasoch iba štyri krát remizovali. Vyvarovali sme sa však výsledkovým výbuchom aj napriek nízkemu vekovému priemeru mužstva sme nemali výkyvy vo výkonnosti a doma sme si udržali neporaziteľnosť v súťaži v celom roku.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK