V poslednom domácom zápase iba bod

Tipos III.liga Stred sezóna 2019/2020 - 14.kolo


MFK Zvolen - TJ Tatran Oravské Veselé 0:0 (0:0)

ŽK: 62´ Bil - 82´ Struhár, 90´ Žilák

Rozhodoval Halfar,

150 divákov

Zostavy:


TJ:

Feriančík - Hoti, Gočal (72´ Šviheľ), Lovás (58´Koloredy), Pisarčík (87´ Burzík), Kmeť, Struhár, Žilák, Ratica, Hojo, Pňaček (87´ Rapoš)

Tréner Peter Struhár


MFK:

Mráz - J. Slovák, Bil, Kotora, Pavlík, Antal (56´Tannhauser) , Neušel, V. Slovák (80´Suja) , Vávro, Hric, Psársky (72´ Valent)

Tréner Miloš Foltán


V poslednom jesennom kole Tipos 3.ligy Stred čakalo futbalistov MFK na domácom trávniku stretnutie so susedom v tabuľke Oravským Veselým. Hostia po 14 odohratých kolách sídlili na treťom mieste, no iba o bod pred štvrtým v poradí Zvolenským MFK. Hralo sa tak o tretiu priečku a lepšie východzie postavenie pred jarnou časťou.


Obe mužstvá začali zo zabezpečenej obrany, no domáci sa snažili rýchlym odovzdávaním lopty o prečíslenie a podnikali rýchle akcie po oboch vertikálach. Hostia sa snažili využívať nakopávané lopty za obranu Zvolena, dokázali v strede poľa dobre kombinovať. Pozorná prepracovaná obrana MFK však útočné snahy zvládala na výbornú a hráči príkladne bojovali o každú loptu. V 21 minúte Mráz bravúrne vyrazil loptu zo šibenice po Žilákovom priamom kope. Potom sa hralo prevažne medzi šestnástkami a čo prešlo spoľahlivo likvidovali brankári Mráz a Feriančík. Šance skórovať v prvom dejstve nevyužili Hric, Antal ani V. Slovák, na druhej strane sa nepresadil Žilák. V druhom polčase si vytvorili Zvolenčania mierny tlak, no po hodine hry musel Bil zastaviť i za cenu žltej karty sľubnú šancu Raticu. Bolo vidieť, že hrajú dve vyspelé mužstvá, čo u domácej omladiny dirigovanej pred sezónou málokto očakával, no hostia mali viac hráčov so skúsenosťami i z najvyššej súťaže a káder stabilizovaný, zohratý. Ich sľubné šance však s bravúrou zlikvidoval výborne chytajúci Mráz. V závere kvalitného zápasu si domáci futbalisti vytvárali šance, no nádejné pokusy Hrica, Tannhausera gólom neskončili a Vávrovu hlavičku po Antalovej akcii vytesnil Feriančík. V poslednej minúte videl žltú kartu hosťujúci Žilák, ktorý skopol prenikajúceho Tannhausera a zabránil mu dostať sa do šance. V celkovom sumáre tak môžeme konštatovať, že MFK v jesennej časti sezóny prehrali iba v troch zápasoch, 7 krát zvíťazili, 5 krát remizovali a aj poslednom stretnutí si udržali jesennú neporaziteľnosť.Okamih zápasu:

21min trestný kop Žiláka, vytiahol zo šibenice bravúrne Mráz.Postava zápasu:

Igor Kotora, jediný hráč v drese Zvolena sa skúsenosťami vyrovnal bývalým ligovým hráčom súpera.

Vyjadrenie trénera:

Ďakujem hráčom, že do zápasu dali všetko, výsledkom čoho je aj fakt, že v tomto roku sme doma neprehrali. Vďaka patrí aj našim verným fanúšikom.


ZDIEĽAJ ČLÁNOK