V Žarnovici deľba bodov

ipos III.liga Stred sezóna 2019/2020 - 13.kolo

MFK Žarnovica – MFK Zvolen 2:2 (1:1)

Góly: 27´ Čierťaský, 62´ Urgela - 3´ Hric, 68´ Antal

ŽK: 69´ V. Slovák, 81´ Hric, 83´ Neušel, 87´ Pavlík, 90´ Valach

Rozhodoval Holas

200 divákov

Zostavy:

MFK Žarnovica:

Tatár - Vlčko (79´P. Pacalaj), Laurov, Nitško, Urgela, Tužinský, Lenard (86´ M. Pacalaj), Štefanka, Majerčík (60´ Dobrík), Čierťaský, Miloševic (71´ Vozár)

Tréner Dušan Šipikal

MFK Zvolen:

Lehotský - J. Slovák, Oboňa (64´ Psársky), Bil, Vávro(46´ Pavlík), Antal, Neušel, Valent, Tannhauser, Hric (85´ Šuja), V. Slovák (76´ Soni)

Tréner Miloš Foltán

MFK Zvolen nastúpil na trávniku MFK Žarnovica, teda vlastne Nová Baňa, bez Kotoru, ktorý si na lavičke konfrontoval svoje trénerské znalosti, no s uzdraveným Lehotským v bránke, ktorý v tejto sezóne nastúpil na vôbec prvý súťažný zápas. Po strate bodov v poslednom domácom zápase chceli zverenci Miloša Foltána naplno bodovať.

Zvolenčania začali zápas ako z veľkej futbalovej knihy, už v 3 minúte ich dostal do vedenia najlepší strelec MFK Erik Hric, keď sa výborne zorientoval v pokutovom území a prestrelil Tatára. 0:1.

V 27 minúte sa radovali "domáci" Žarnovickí Novo Bánčania, keď sa im podarilo vyrovnať po strele Čierťaského. 1:1. Zvolenčania hrali ako na hojdačke, po góle znova pridali, no stav sa do prestávky nezmenil.

V druhom dejstve začali hostia tlakom, využívali rýchle kombinácie na prečíslenie, no paradoxne sa domácim podarilo prekonať brankára Lehockého v 62 minúte po akcii Urgelu. A zdalo sa, že o osude zápasu je rozhodnuté. No hostia, ktorí neúnavne produkovali svoju ofenzívu hru vyrovnali gólom Antala po individuálnej akcii cez trojicu domácich hráčov. 2:2.

Ale všetko mohlo byť inak. V 83 minúte totiž domáci futbalisti získali výhodu pokutového kopu po zákroku Neušela v pokutovom území, no premotivovaný Laurov voči Lehotskému z bieleho bodu neuspel a poslal loptu mimo žrde.

Domáci sa snažili držať loptu , hostia zase skórovať a Zvolenčania mohli i naplno bodovať, no Bilova hlavička po rohovom kope skončila tesne vedľa Tatárovej brány.

Okamih zápasu:

83min a nepremenený pokutovy kop domácich, keď Laurov bránku netrafil

Postava zápasu:

Miroslav Bill, ktory sa vrátil do zostavy. Mohol aj rozhodnúť, ale jeho hlavička po rohu, išla tesne vedľa

Vyjadrenie trénera:


Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, ale potom sme súpera postavili na nohy a už to nešlo. Bol to asi náš najslabší výkon v sezóne.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK