Na 2.kolo Slovnaft cupu pozýva Miro Neušel

Pozvánka na 2.kolo Slovnaft Cup 2019/2020


V 2.kole Slovnaft cupu na domácom trávniku čaká MFKstretnutie s Fortuna ligovým ŠKF iClinic Sereď. Dňa 14.augusta 2019 o 17tej hodine bude teda na štadióne MFK Zvolen futbalový sviatok.

História umiestnení MFK Zvolen v jednotlivých ročníkoch slovenského pohára vo futbale by bola veľmi dlhá. V minulom roku zaknihovala táto prestížna pohárová súťaž klubov totiž už päťdesiaty ročník a Zvolenský futbal bol dlhodobo jedným z účastníkov.

V poslednom jubilejnom ročníku v sezóne 2018/2019 MFK Zvolen hrávajúci tretiu najväčšiu súťaž vo futbale na Slovensku si ľahko poradil so súpermi z nižších súťaží v úvodných kolách a potom prešiel i cez favorizovaný druholigový Inter Bratislava a nakoniec vypadol až vo štvrtom kole s Fortuna ligovým ViOn Zlaté Moravce, keď v závere stretnutia siahal na penaltový rozstrel, mohol tesne pred koncom vyrovnať, no pokutový kop gólom bohužiaľ neskončil.

V tomto ročníku boli Fortuna ligové mužstvá zariadené už do druhého kola a tak už pred týmto stretnutím s rekordným víťazstvom v Dobrej Nive v prvom kole bolo zrejmé, že víťaz privíta na svojom štadióne ŠKF iClinic Sereď.

Apropo, návrat k stretnutiu v Dobrej Nive má ešte jeden význam dokonca i pre Slovenský futbal. V modernej histórii sa vedú štatistiky veľmi dôsledne a tak o to viac určite poteší priaznivcov Zvolenského futbalu fakt, že výsledok stretnutia bude zatiaľ dominovať v štatistikách, ako najvýraznejší, keď MFK zvíťazil o 11 gólov (1:12) a zaknihoval tak naj víťazstvo v historickej tabuľke v Slovnaft cupu.

Tým určite tento mladý kolektív MFK Zvolen pozval divákov do hľadiska, nielen výsledok, ale i predvedená hrá ukázali, že sa dá v tomto stretnutí Slovnaft cupu s Fortuna ligovým ViOnom očakávať atraktívny futbal a máme sa na čo tešiť.

Zápas sa odohrá v stredu 14.8.2019 o17,00 hodine na štadióne MFK Zvolen.

Pozýva jeden z najspoľahlivejších „mfkáčov“ Miroslav Neušel: „Myslím, že divákov veľmi lákať nemusíme, pretože taký atraktívny súper tu tak často nepricestuje a správny futbalový fanúšik si tento sviatok myslím nenechá ujsť. Samozrejme by sme chceli aby prišlo čo najviac divákov, pretože si v tomto zápase siahneme až na dno svojich síl a fanúšikovská podpora nám dodá sily, ktoré nám budú na konci zápasu chýbať. Hráme pre ľudí a chceme, aby sa sami presvedčili, že sme schopní zmerať sily aj s týmom z najvyššej ligy.“

ZDIEĽAJ ČLÁNOK