V dohrávke 24.kola víťazstvo so Žarnovicou

TIPOS 3. futbalová liga Stred - dohrávka 24.kola

Zvolenčanov po dvoch remízach na domácom trávniku v nahustenom programe Tipos III.ligy Stred čakal znova ťažký „anglický“ týždeň. V stredu privítali v dohrávke 24.kola siedme mužstvo tabuľky s neďalekej Žarnovice. Mužstvá mali síce o zápas menej, no MFK Žarnovica dosiaľ získal o päť bodov menej. Zvolen stratil remízami zbytočne 4 body a mohol sa tak už dostať na tretie miesto. V nedeľu cestovali Zvolenčania do Lučenca, kde ich čakal dôležitý zápas s jedenástym domácim MŠK Novohrad.

MFK Zvolen:

Tomáš Lehocký (41´Milan Mráz) – Rasťo Pepich, Miroslav Bil, Igor Kotora (C), Marko Pavlík, Marek Orság, Miroslav Neušel, Marcel Kurej (75´ Vladislav Slovák), Miroslav Antal (78´ Matúš Jurášek), Erik Hric (85´ Jakub Cavar), Marek Totkovič (18´ Kristián Psársky)

Tréner: Miloš Foltán

MFK Žarnovica:

Oskár Straka - Marek Karvaš (18´ Samuel Čierťaský), Pavol Blaho, Matej Nemec, Valentin Suslov, Matúš Antošík, Artur Pidruchnyi, Denis Urgela, Lukáš Štefanka (C), Oleksandr Kovchar, Ján Blahút

Tréner: Radoslav Urgela

Už v úvode stretnutia Zvolenčania zapli na vyššie obrátky a zatlačili Žarnovicu pred vlastnú šestnástku. Hrali rýchly kombinačný futbal a prvú šancu si vytvoril v 2 minúte Kurej, no jeho strela z 20 metrov tesne minula Strakovu bránku. V 5 minúte mohol chybu hostí v rozohrávke potrestať agilný Hric, no v pokutovom území zbytočne volil prihrávku na Totkoviča, ktorého však ustrážil Pidruchnyi. Potom stihol pred nabiehajúcim Hricom uchmatnúť loptu brankár. Hostia pritvrdili a hrali agresívne v osobných súbojoch. Arbitri tolerovali i trojnásobný faul na Hrica za sebou a nepískal sa ani nevyberaný zákrok zozadu na Totkoviča, ktorý bol z trávnika bez odpískania faulu vynesený na nosidlách a vynútene striedaný. Domácich čiastočne spôsob hry „mlynárov“ zaskočil, hrali opatrnejšie a Žarnovica sa ocitla v pokutovom území MFK až v 25 minúte, no z rohového kopu neuspeli. V 28 minúte nebezpečne strieľal Kurej, hostia kontrovali pokusom Štefanku, no Lehocký s prehľadom kryl a po delovke Kovchara do vinkla sa vyznamenal bravúrnym zákrokom znova Zvolenský gólman, ktorý však zápas nedohral. Zranil sa pri pošmyknutí pri odkope a tiež opustil trávnik na nosidlách. V závere prvého dejstva predviedol parádny zákrok striedajúci Mráz po strele Urgelu a Antal z priameho kopu trafil bočnú sieť.

Na začiatku druhého dejstva pokračovali domáci v tlaku, ktorý korunoval gólom po Hricovom centri hlavou v 54 minúte Pepich. 1:0.Vedúci gól domácich povzbudil, priniesol na ich kopačky väčší kľud a po viacerých šanciach poistil víťazstvo domácich s prehľadom v 63 minúte Hric, ktorý sa v pokutovom území zbavil dvoch protihráčov a nedal Strakovi šancu.2:0. Už o pár minút po rýchlom brejku Antal vysunul Hrica, no Blaho odvrátil na roh. V 85 sa parádnym reflexom blysol na bránkovej čiare Mráz, ktorý zneškodnil tutovku Štefanku z 5 metrov a zlikvidoval i pokus Suslova. Domáci tak konečne naplno bodovali i keď v závere už bolo vidieť, že na ihrisku vydali zo seba maximum. Zisk troch bodov vyniesol pred poslednými dvomi kolami MFK na pekné tretie miesto.

Vyjadrenie trénera:

Tréner Miloš Foltán po skonštatoval: „Dnešné víťazstvo sme veľmi potrebovali. Paradoxne sme naplno bodovali s tým najťažším súperom z poslednej trojice. “

Postava zápasu:

Dnes to bol určite Rasťo Pepich, ktorému sa v posledných dvoch zápasoch veľmi nedarilo, no drel, bojoval a hral výborne pozične, nakoniec dal dôležitý otvárací gól stretnutia

Okamih zápasu:

54 minúta - vedúci gól Rasťa Pepicha hlavou po Hricovom centri . Vedúci gól domácich povzbudil, priniesol na ich kopačky väčší kľud, Zvolen prišiel v prvom dejstve o dvoch kľúčových hráčov a gól ich naštartoval k víťazstvu