S Poltárom chýbala minúta na plný zisk bodov

TIPOS 3. futbalová liga Stred - dohrávka 20.kola

Zvolenčania zohrali za osem dní tri zápasy. Super anglický týždeň začali výrazným víťazstvom v Liptovskej Štiavnici a v dvoch stretnutiach na domácom trávniku ich čakala stredajšia dohrávka 20.kola s Poltárom a v sobotu privítajú  Kalinovských Baníkov.

MFK Zvolen – TJ Sklotatran Poltár 1:1 (1:0)

Góly: 33´Antal – 89´Marcinek

ŽK: 60´Neušel, 74´Kotora, 89´Lehotský – 32´Považanec, 64´Peševski,

Rozhodoval: Hraško

Diváci: 219

Zostavy:

Poltár:

Marek Búry - Peter Výlupok, Miroslav Kojnok, Dominik Mokrý (C), Stefan Bogdanovski (90´ Adrián Filipiak), Matej Považanec, Dejan Peševski, Robert Greško, Ogaraku Charles Chibueze (64´ Ľuboslav Kopál), Dávid Kamas (64´ Jozef Marcinek)

Tréner: Andrej Kamendy

MFK Zvolen:

Tomáš Lehocký – Rasťo Pepich, , Miroslav Bil, Igor Kotora (C), Adam Vávro, Jakub Cavar (75´ Simon Bolf), Miroslav Neušel, Matúš Jurášek (46´ Marcel Kurej), Marek Orság (46´ Ján Slovák), Marek Totkovič (79´ Matej Malíšek), Miroslav Antal (75´ Rastislav Draxler)

Tréner: Miloš Foltán

Tréner Foltán nemal k dispozícii vykartovaného najlepšieho strelca MFK Hrica, ani Vlada Slováka plniaceho školské povinnosti. Zato na lavičke bola nová trojica odchovancov z dorastu, ktorí sa dostali i na trávnik.

Už od začiatku stretnutia bolo zrejmé, že Poltárčania "majú za lubom" získať body potrebné na záchranu. Už pred stretnutím sa ujal trénerského žezla dlhoročný hráč Zvolena Andrej Kamendy.

Domáci začali dobre, už v 2 minúte strieľal Antal nad po Pepichovom prieniku. V 4 minúte dobiehal skákajúcu loptu Kamas a bez kontaktu s loptou v pokutovom území MFK teatrálne spadol a zostal dlho ležať. Potom skončili nad bránou Slaniniaka strela Kotoru z priameho kopu i Totkovičov pokus. V 14 minúte prenikol do pokutového územia Jurášek, Výlupok ho tvrdo poslal na trávnik, no nepískalo sa. Po Vávrovej akcii sa kopal iba rohový kop. Domáci stupňovali tlak a hostia sa dostali na dostrel Lehockého bránky i ba raz, no ten si ľahko poradil s pokusom Chibuezea. V 33 minúte fauloval Búry pred pokutovým územím a z priameho kopu s prehľadom prekonal Slaniniaka Antal. 1:0. Do polčasu domáci kontrolovali hru, vytvárali si šance no stav sa nemenil.

Na začiatku druhého dejstva pokračovali domáci v tlaku. Pri Pepichovom prieniku hostia faulovali, no po priamom kope videli arbitri postavenie mimo hry. Potom Kurej strieľal do brankára, ...hlavičkoval nad, Totkovič v čistej šanci minul bránu krížnou strelou o centimetre. Medzitým začali divné verdikty a hostia dostali možnosť priameho kopu z 25 metrov, no získali iba roh. Potom odobral loptu Neušel Greškovi, Zvolenčania poslali úmyselne loptu do autu, rozhodca zbadal ležiaceho hráča, chvíľu s ním komunikoval a na prekvapenie udelil Neušelovi žltú kartu, hoci predtým nesignalizoval výhodu, ani nepískal. Pri brejku Totkoviča, ktorý v šanci ešte nahrával Antalovi, zopakoval Neušlov zákrok Považanec na hranici pokutového územia. Hralo sa ďalej. Hráči sa nevedeli zorientovať čo považuje arbiter za faul. Búrku nevôle vyvolal verdikt o postavení mimo hry, keď mal loptu na päťke sám pred bránkou Kotora v čistej gólovej šanci. Vzápätí videl Peševski za faul zozadu iba žltú. Hostia padali po strate lopty, pýtali si fauly. Domáci nakoniec doplatili na nepremieňanie šancí. Kúskovaním hry hostia zastavili tlak MFK, pohrozili keď strela Bogdanovského obtrela brvno a minútu pred koncom Pepich neprerušil prienik Kopáľa, dovolil mu odcentrovať a striedajúci Marcinek hlavou vyrovnal.1:1. Vyrovnávajúci gól po jedinej futbalovej akcii hostí, domácich nahneval a vrhli sa v snahe streliť gól do útoku. Nastavovali sa dve minúty, no v nastavenom čase hostia ešte striedali, trvalo to až 50 sekúnd a striedajúci Stefan Bogdanovski chodil po ihrisku podávať ruky spoluhráčom, zhrnul si štulpy a nezabudol zájsť poďakovať i rozhodcovi Hraškovi, ktorý to s úsmevom pokojne toleroval. Hostia už nemali snahu hrať zdržiavali beztrestne a z dvoch minút sa hralo hádam 25 sekúnd. Po odpískaní a po poďakovaní hostí rozhodcovská trojica urýchlene opustila hraciu plochu ako prvá.

Zvolenčanov tento krát iba minúta delila od posunu na tretie miesto tabuľky.

Vyjadrenie trénera:

Tréner Miloš Foltán nenachádzal po stretnutí slová, no nakoniec s nevôľou skonštatoval: „Dnes bol na našom mužstve spáchaný doslova trestný čin. Všetkým nám zobral tento zápas chuť trénovať a hrať futbal.“

Postava zápasu:

Mohlo by ich byť niekoľko čo zaujali, večne padajúci a „zranený“ hráč hostí, či autor zvolenského gólu, či 44 ročný strelec vyrovnávajúceho gólu Poltára, no čo je asi na škodu futbalu vyčnievala persóna iná – arbiter stretnutia, svojimi verdiktmi vyvolal polemiku nielen na tribúnach, ale vniesol zbytočnú nervozitu aj na trávnik, hráči netušili čo sa môže a čo bude pískané. A asistenti v ničom nezaostávali.

Okamih zápasu:

verdikt o postavení mimo hry, keď mal loptu na päťke sám pred bránkou Kotora v čistej gólovej šanci na 2:0

V programe MFK je už v stredu 5. 6. 2019 domáci zápas so Žarnovicou (17,00), v nedeľu 9. 6. 2019 odchádzajú na stretnutie 27.kola s MŠK NOVOHRAD Lučenec (17,30).

ZDIEĽAJ ČLÁNOK