„Festival detí z detských domovov“

„Festival detí z detských domovov“ 

  Medzi sociálne projekty SFZ patrí v rámci GRASSROOTS i Futbal deti z centier pre deti a rodiny ako súčasť Pohára Karola Poláka 2019.

ODKAZ na článok v MY

Projekt „Pohár Karola Poláka 2019“ obohatený o sprievodné podujatia s názvom „Festival detí z detských domovov“ pokračuje pre deti vo veku 8-15 rokov i v podmienkach MFK Zvolen.

Stretnú sa tu deti z detských domovov, aby pod dohľadom trénera spoznali základy futbalovej abecedy alebo len strávili príjemné futbalové popoludnie.

Cieľom je, aby sa deti z detských domovov zapojili do projektu futbalovej prípravy zábavnou formou bez ohľadu na to, či sa záverečných bojov v postupových turnajoch i celoslovenskom finále zúčastnia.

„Pohár Karola Poláka 2019“

Festivaly futbalu rôznymi formami cvičenia a hier s loptou i bez lopty chlapcov a dievčatá vedú k tomu, aby sa bavili futbalom pod dohľadom trénerov i profesionálnych futbalistov. Ústredná postavička projektu Dajme spolu gól maskot Gólik bol doteraz súčasťou pohybových hier priamo na ploche a motivoval deti k radosti z futbalu. Festivaly futbalu sú akýmsi „predzápasom“ už tradičného turnaja „Pohár Karola Poláka“, známeho televízneho komentátora, ktorý vznikol z jeho iniciatívy ešte za jeho aktívneho pôsobenia v oblasti propagácie futbalu medzi mládežou a v minulom roku bol už organizovaný ako Majstrovstvá Slovenska detských domovov vo futbale, ktoré vyvrcholili finálovým turnajom s názvom Pohára Karola Poláka 2018 v Štrbe, kde titul obhájili chlapci a dievčatá z Trnavského kraja.  

ZDIEĽAJ ČLÁNOK