Z Námestova bez bodu

TIPOS 3. futbalová liga Stred 18.kolo

Zverencov trénera Foltána po dvoch víťazstvách v jarnej časti Tipos 3.FL čakalo stretnutie s deviatym mužstvom tabuľky. MŠK Námestovo zvíťazilo v minulom kole v Liptovskej Štiavnici a v kole úvodnom iba remizovalo doma s Rimavskou Sobotou, ktorú Zvolenčania po výbornom výkone doslova rozstrieľali v kole minulom. V prvom vzájomnom stretnutí na jeseň MFK zvíťazilo nad MŠK gólom Slováka.

MŠK Námestovo – MFK Zvolen 2:0 (0:0)

Góly: 54´Čiernik, 65´ Jaššo

ŽK: 85´Prokaj – 79´Neušel, 90´ Vávro,

Rozhodovali: Belko – Súhrada a Moják

200 divákov.

Od úvodu sa hral otvorený futbal, hostia si vytvorili šancu už úvode, v prvej minúte zakombinoval pred pokutovým územím Totkovič so Slovákom, no ten v čistej šanci brankára Lešňovského neprekonal. Potom sa hralo väčšinou v strede poľa, Zvolenčania hrali zo zabezpečenej obrany a podnikali rýchle kontry, domáci sa snažili kombinovať a dostať sa cez obranný val MFK. Do skončenia prvého dejstva sa však ani vyložené šance gólom neskončili.

V druhom polčase sa domáci snažili rozhodnúť, dostali Zvolen pod tlak, ktorý v 54 minúte zužitkoval vo vedúci gól Čiernik. Tréner Foltán reagoval na vývoj stretnutia trojnásobným striedaním, Zvolenčania sa dostávali pred výborne chytajúceho Lešňovského, no nedokázal ho prekonať ani najlepší strelec MFK Hric v šanci po hodine hry. Naopak agilní domáci v 65 minúte prečíslili obranu MFK a Jaššo strelil druhý gól domácich. Zvolenčania po druhom góle prešli na kombinačnú hru, hrozili z protiútokov a štandardných situácií, no stav sa už do konca stretnutia nemenil. Zvolenčanov môžu mrzieť i zbytočné žlté karty v závere (Neušel nebude môcť v nasledujúcom stretnutí nastúpiť).


MFK Zvolen v budúcom kole odohrá stretnutie v Liptovskom Hrádku 13.4. o 15,30 hodine proti domácemu ŠKM.

Zostavy:

MFK Zvolen:

Tomáš Lehocký - Adam Vávro, Rastislav Pepich, Igor Kotora (C), Matúš Jurášek (61´ Marko Pavlík), Adam Krčmárik (61´ Jakub Cavar), Miroslav Neušel, Vladislav Slovák, Marek Totkovič, Erik Hric, Kristián Psársky (57´ Marcel Kurej)

Tréner: Miloš Foltán

MŠK Nánestovo:

Tomáš Lešňovský - Martin Habiňák (C), Martin Buckulčík, Michal Čiernik, Ľubomír Jaššo, Marián Čiernik (83´Samuel Prokaj), Samuel Kurtulík, Juraj Siman, Lukáš Čecho, Lukáš Kubica (71´Ľubomír Záhumenský), Patrik Chovan,

Tréner: Pavol Strapáč

Vyjadrenie trénera:

Tréner Miloš Foltán stretnutie zhodnotil: „Hralo sa vo veľmi korektnom prostredí a diváci mohli vidieť veľa osobných súbojov. Domáci nás postupne dostali pod tlak. Po inkasovaných góloch sa nám nepodarilo streliť kontaktný gól a domáci zaslúžene zvíťazili. Ich postavenie v tabuľke vôbec nezodpovedá ich výkonnosti, predviedli kompaktný výkon a my sme sa nepresadili.“

Postava zápasu:

ťažko sa v prehratom zápase hľadá jednotlivec, ktorý by zaujal, no výkonom a herným potenciálom sa prezentoval strednopoliar domácich Samuel Kurtulík, ktorý bol strojcom oboch gólových okamihov

Okamih zápasu:

asi situácia v prvej minúte, keď pred pokutovým územím zakombinoval Totkovič so Slovákom, no ten v čistej šanci výborne pozične hrajúceho brankára Lešňovského neprekonal. Zápas sa mohol vyvíjať úplne inak, keď potom po strelení gólu prešla psychická výhoda na domácich.

V jarnej časti TIPOS 3. futbalovej ligy Stred v 19. kole 13.4. 2019 hrá MFK Zvolen o 15,30 hodine v Liptovskom Hrádku proti domácemu ŠKM.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK