​„Zahraj si s Mikulášom!“

„Zahraj si s Mikulášom!“

(keď aj Mikuláš oblieka dres MFK)

Futbalový klub MFK Zvolen už tradične pripravil pre všetkých hráčov prípraviek kategórií U7, U8, U9 ,U10, U11 a ich rodinných príslušníkov už 4.ročník zaujímavého kultúrno-zábavno-športového stretnutia „Zahraj si s Mikulášom!“ V stredu 5.decembra 2018 mali v telocvični 9. ZŠ na sídlisku Západ futbalové nádeje MFK nielen možnosť ukázať svoje futbalové kvality za asistencie svojich oddielových kolegov z radov treťoligových futbalistov i dorastencov, ale si v predstihu užiť nielen dobrú zábavu a previesť to, čo sa doteraz z futbalu naučili, ale i Mikulášsku „nádielku“ a tradičné spoločné fotografovanie s Mikulášom. Prípravu i priebeh podujatia mal pod taktovkou tréner mládeže Ernest Peterke.

Po príhovore „šéfa“ MFK Petra Svetlanského si deti prípraviek MFK od 7 do 11 rokov navzájom postupne po ročníkoch zahrali futbal na troch improvizovaných ihriskách, pri ktorom asistovali nielen tréneri, ale i zástupcovia hráčov áčka a dorastu. Panovala tu fantastická atmosféra a v spontánne hraných zápasoch, za komentára „Mikuláša“ v podaní herca DJGT Zvolen Jána Seleckého, ktorý pôsobí ako „profesionálny“ Mikuláš už viac ako štyri desaťročia, sa bolo na čo pozerať. Po každom odohraní mini zápasov po jednotlivých ročníkoch prípravkárov obdaroval Mikuláš každého balíčkom a mužstvá sa spolu s ním už tradične odfotili.O ozvučenie a hudobný sprievod vydarenej Mikulášskej akcie sa postaral Daniel Plichta.

Účel Mikulášskej akcie sa určite splnil, veď mladé nádeje Zvolenského futbalu s úsmevom a spokojní v sprievode svojich rodičov a súrodencov odchádzali s dobrým pocitom, veď ich určite čakajú vo svojej ďalšej futbalovej kariére čoraz lepšie futbalové podmienky na vynovenom Zvolenskom futbalom štadióne. Podmienky pre najmladšiu futbalovú generáciu sa po dostavbe infraštruktúry štadióna nepomerne zlepšili. Takéto viac generačné akcie určite iba pozdvihnú lokálpatriotistické zmýšľanie mladej futbalovej generácie a môžu priniesť to, čo z futbalu pomaly vymizlo, hrdosť na svoj klub a jeho reprezentáciu. V MFK sa v práci s mládežou uberajú správnym smerom.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK