Regions cup 2018

REGIONS CUP 2018

Futbalový turnaj regionálnych výberov seniorov – amatérov preveril po skončení jesennej časti kvality hráčov štyroch výberov regionálnych tretích líg. V organizačnom zabezpečení BFZ sa na ihrisku s umelou trávou FC Petržalka konal ďalší ročník futbalového turnaja "REGIONS CUP 2018".

Hlavný tréner výberu SsFZ Miloš Targoš spoločne so svojimi asistentmi, trénerom MFK Zvolen Milošom Foltánom a Mariánom Berkym nominovali na toto podujatie 18 hráčov z 10 futbalových klubov, pôsobiacich v 3.lige stred. V nominácii figurovala i trojica hráčov zvolenského MFK - Adam Vavro, Vlado Slovák a Marek Totkovič.

V prvom stretnutí podľahol výber SsFZ Bratislavskému výberu a „západniari“ si poradili s výberom VsFZ. V stretnutí o 3.miesto Stredoslováci i vďaka gólu Totkoviča zvíťazili nad „východniarmi“. Finále skončilo nerozhodne a rozhodovali penalty, po ktorých "REGIONS CUP 2018" získali šťastnejší hráči výberu ZsFZ a obhájili minuloročné víťazstvo.

Výsledky:

Výber SsFZ – Výber BFZ 1:4 (1:2) Góly: Kapustniak (PK) – Kondrlík 2, Betík, Hrnčár

Výber ZsFZ – Výber VsFZ 3:1 (1:1) Góly: Zavadzan, Šiko(PK),Pilný – Babjak (PK)

ZÁPAS O 3. MIESTO

Výber SSFZ – Výber VSFZ 4:0 (2:0)

Góly: 32. Otruba, 38. Totkovič, 81. Dinga, 88. Kapitulčin

Výber SSFZ: Huszárik – Vasilko, Blaho, Janigloš, Vávro, Totkovič (60. Kapusniak), Slovák (46. Bača), Mich. Žákovič (86. Ma. Žákovič), Boris (86. Kapitulčin), Lukáčik, Otruba (81. Dinga). Tréner: Miloš Targoš

POVEDALI PO ZÁPASE

MILOŠ TARGOŠ (tréner SSFZ): „Nedeľný výkon bol lepší ako ten včerajší, keď sme sa len spoznávali. Hrali sme celkom dobre, dali sme štyri góly. Celkovo nie sme až tak spokojní, lebo každý, kto sem prišiel, chcel vyhrať. Aj my sme chceli vyhrať, skončili sme napokon tretí. V sobotu sme mali veľmi ťažkého súpera a my sme sa zišli len v piatok. Neboli sme zohratí a tak to aj vyzeralo. Pred nedeľným duelom sme si pozreli zápas výberu Východoslovenského futbalového zväzu, vedeli sme ako hrajú a prispôsobili sme tomu aj taktiku. Základ bol, že sme súpera napádali vyššie.“

Konečné poradie Regions cup 2018

1, Výber ZsFZ

2, Výber BFZ

3, Výber SsFZ

4, Výber VsFZ

ZDIEĽAJ ČLÁNOK