V Žarnovici vybojovaný bod

MFK Žarnovica – MFK Zvolen 0:0 (0:0)

ŽK: Krčmárik

Rozhodoval: Holas, 150 divákov.

Zostavy

Žarnovica: Straka – Blahút, Blaho, Jacko, Župa, Kovchar, Urgela, Antošík, Štefanka, Litwiak (61. Pidruchnyi), Širáň

Zvolen: Lehocký – Bariak, Šimko, Kotora, Vávro, Orság (61. Pavlík), Neušel, Slovák, Hric (88. Psársky), Lupčo (66. Cavar), Krčmárik (34. Chovan)

V susedskom derby sa očakával otvorený súboj. Domácim chýbala ľahkosť, hostia vynikali najmä v bojovnosti. Obe mužstvá ukázali pár pekných akcií, no hralo väčšinou medzi šestnástkami a šancí veľa nebolo. Tréner Foltán prispôsobil súperovi taktiku. Zvolen hral zo zabezpečenej obrany na protiútoky.

Žarnovica začala veľmi vlažne a hostia sa dostali do dobrej streleckej pozície už v úvodných sekundách, ale Hric minil Strakovu bránu doslova o centimetre. Aj ďalšiu príležitosť mali zvolenskí futbalisti, ale ich hlavička Šimka skončila mimo brány domácich. V 6. minúte prihrávka Štefanku našla Širáňa, ale ten prestrelil bránu Zvolena.

Potom vybojoval Širáň stratenú loptu, ale nedokázal skórovať. V 19. minúte sa po strele Štefanku vyznamenal brankár hostí Lehocký. V poslednej minúte prvého polčasu musel na dvakrát zasahovať Straka, keď zneškodnil strelu Chovana spoza šestnástky.

Druhý polčas sa väčšinou odohrával medzi šestnástkami. Pidruchnyi zakončil pozdĺž Lehockého brány a Litwiakovu šancu obetavo zlikvidoval s istotou chytajúci gólman Zvolena. Zvolenčania tak získali ďalší, už „tradične“ vydretý bod, prezentovali sa vysoko taktickým a zodpovedným výkonom, neúnavne po celý zápas povzbudzovaní „jedenástkou“ Bryndziarov.

V tabuľke pravdy v plus mínus bodoch sa tak dostali na nulu a obe mužstvá si udržali postavenie v strede tabuľky.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK