V Slovnaft Cupe v Štiavnici víťazne

V druhom zápase 50. ročníka Slovnaft Cupu MFK Zvolen opäť zvíťazil

Po dvojgólovom víťazstve MFK v úvodnom kole jubilejného 50. ročníka Slovnaft Cupu v Selciach bol MFK Zvolen favoritom aj stretnutia 2.kola (podľa Futbalnetu 3.kolo). Po fúzii Sitna a Baníka piatoligoví Štiavničania mali byť pre treťoligistu zdolateľným súperom i napriek tomu, že značne posilnili. Naopak Zvolen radikálne zostavu omladil.

Na postupujúceho z tohto duelu čakal víťaz stretnutia FK Šalková - FK Inter Bratislava, v ktorom dominovali žltočierny (0:5) a tak MFK Zvolen konečne na domácom trávniku privíta v 3. (4.) kole Slovnaft Cupu druholigový FK INTER BRATISLAVA dňa 5.septembra 2018 o 16:30 hodine.

FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA/TJ BANÍK ŠTIAVNICKÉ BANE "A" - MFK ZVOLEN

0 : 3 (0:1)

Góly: 40´ Marko Pavlík, 80´a 90´ Marek Totkovič

ŽK: 15´ Marek Pastier , 51´ Michal Necpal, 54´ Richard Chmelina, 81´Ján Pinka, 83´Peter Michalek - 24´ Patrik Chovan, 36´ Jakub Cavar

Rozhodovali Tomáš Kolofík - Tomáš Krahulec a Matúš Štrba

Stretnutie sledovalo 200 divákov

Zostavy:

B.Štiavnica:

Pavol Kraják - Tomáš Beňadik, Ján Pinka, Michal Necpal, Ivan Pastier, Dávid Budinský, Marek Pastier (46´ Vladimír Kušion), Nino Barák, Richard Chmelina (57´ Martin Lupták),

Michal Kminiak, Peter Michalek (84´ Peter Číž)

Tréner Ján Daubner

MFK Zvolen:

Tomáš Lehocký - Jakub Cavar, Igor Kotora, Miroslav Neušel, Erik Nepšinský, Patrik Chovan (63´ Adam Krčmárik), Peter Lupčo, Filip Rafanides (28´ Marko Pavlík), Vladislav Slovák (84´ Rastislav Kysel), Marek Totkovič, Erik Hric,

Tréner Miloš Foltán

V prvom polčase ukázali hostia obrovskú snahu po víťazstve, zatlačili súpera, snažili sa o vedúci gól, ktorý by upokojil hru, ale húževnatý súper odvážne vzdoroval treťoligistovi. Zanietený funkcionár domácich Barak vyskladal dobre mužstvo. V zostave sa na poslednú chvíľu objavil aj najlepší hráč domácich Pinka. Súboj okresných miest bol okorenený aj tým, že v zostave hostí nastúpili odchovanci domácich Totkovič a Chovan, ktorí sú kmeňovými hráčmi Ružomberka resp. Senice. Hostia vsadili na hru na troch útočníkov, čo prinieslo síce gólové sane, ale tutovky Nepšinského, Hrica, Slováka a hlavne Totkoviča ostali nevyužite. Domáci sa pozorne bránili, ale hrozili z každého útoku. V prvom polčase hosťom pomohol šťastný gól striedajúceho Pavlíka. Krajákovu bránu „odklial“ až v 40 minúte.

V druhom dejstve už bolo všetko inak, ale iba podľa výsledku. Potvrdenie pozicie favorita nebolo pre omladený Zvolen vôbec jednoduché. Výsledok zápasu bol nakoniec otvorený až do konca. Gól visel vo vzduchu na oboch stranách. Domáci pritvrdili hru i za cenu žltých kariet sa snažili zastaviť Zvolenčanov v šanci. Domáce vedenie nechcelo dopustiť oslabenie inkasovaním druhej žltej a tak „previnilcov“ promptne striedalo. Dramatický duel rozhodol v závere Totkovič, ktorý po príchode Krčmárika a nestarnúceho Kysela strelil v poslednej desaťminútovke ešte dva góly. A tak si MFK Zvolen zabezpečil postup do ďalšieho kola Slovnaft cupu.

Slovo po zápase:

Ľubomír Barák, predseda klubu FK Sitno Banská Štiavnica/TJ Baník Štiavnické Bane neskrýval sklamanie: „Dlho to bolo vyrovnané. V druhom polčase sme podľa mňa boli lepším mužstvo, no nedali sme góly. V závere sme to otvorili a dvakrát sme inkasovali.“

Tréner hostí Miloš Foltán po zápase skonštatoval: „Bol to ťažký zápas, v úvode sme nedokázali premeniť šance a súper bol potom nebezpečný. Výsledok je pre domácich určite krutý, na ihrisku to bolo tesné. Nebol to kvalitný futbal, ale zaujímavý z hľadiska napätia, bojovnosti, množstva osobných súbojov.“