Vedenie MFK striktne PROTESTUJE

Vážení športoví priatelia, priaznivci i neprajníci Zvolenského futbalu, nedá mi nereagovať na šíriace sa zaručené správy, dehonestujúce nielen pôsobenie MFK v druholigovej súťaži, ale snažiace sa o diskreditáciu klubu s dlhodobou tradíciou šírením „zaručených“ správ o ďalšom pôsobení nášho i verím že i VÁŠHO obľúbeného futbalového klubu. V sieti webových periodík sa objavili ( a nie po prvý krát) informácie o dianí v MFK ZVOLEN, ktoré sa nezakladajú na pravde a majú snahu poškodiť kredit klubu. „Zo zaručených zdrojov“ nemal futbalový klub MFK Zvolen nastúpiť ani do jarnej časti druholigovej súťaže, po polovici jarnej časti „vraj“ v druhej lige končil, a podľa niektorých „znalcov“ situácie nemal nastúpiť ani na posledné kolo v Seredi, čo riešil dokonca i SFZ, ktorý bol informovaný o „neúnosnej“ situácii v MFK asi najväčším „znalcom“ pomerov v klube a poslal „zaručenú“ správu na riadiaci orgán. A naposledy po umiestnení a vypadnutí z druhej ligy DOKONCA nemá MFK nastúpiť ani do tretej ligy.

Facebooková stránka Aktual Šport prišla v pondelok so správou, že MFK Zvolen, ktorý vypadol z druhej ligy do tretej, si napokon zahrá štvrtú ligu. „Zvolen sa odhlásil z tretej ligy a padá do štvrtej!!!“, bolo presne napísané.

Okamžite sa vynorili otázky, ako to vlastne je s futbalovým klubom spod Pustého hradu. Vedenie MFK Zvolen však túto informáciu dementovalo. „Niečo podobné som už začul aj ja, ale tieto informácie nie sú pravdivé a nič také nepripadá do úvahy. Tretiu ligu budeme hrať,“ uviedol veci na správnu mieru riaditeľ MFK Zvolen Peter Svetlánsky a pokračoval: „Všetky tímy, ktoré sú momentálne na čele treťoligových súťaží, prejavili záujem hrať druhú ligu. Otázne je či splnia infraštruktúrne a licenčné podmienky“.

Vážení športoví priatelia, nepopierame, že ako skoro v každom klube nielen druhej ligy sú „turbulentné“ situácie vyplývajúce i z plnenia nového zákonu o športe, či dodržiavania záväzkov voči zmluvne zaviazaným jedincom niekedy i hraničné, no nikdy sa nestalo, aby ktokoľvek z vedenia v „A“ mužstve čo len uvažoval o ukončení činnosti mužstva a preradení do 4.ligy, ako to zaručene prezentuje „zdroj blízky klubu“. A vlastne možno majú niektorí „TIEŽ“ priaznivci radosť z toho, že kazia renomé klubu, veď vo Zvolene je dosť „manažérov a trénerov “, ktorý majú PATENT na zaručené úspechy a dokázali by všetci dosiahnuť lepšie výsledky. Možno je však pre niekoho ľahšie šíriť zaručené fámy a s úsmevom sledovať ich dosah. Prečo si nekopnúť, veď je to futbal, no myslím si a je fakt, že takéto pôsobenie je FAUL, niekedy i „krásny“ vlastný gól. Čo nové môžeme ešte očakávať? Nebojte sa určite sa dozvieme ešte nejaké „zaručené“ jóbovky.

Miloš Masarik

ZDIEĽAJ ČLÁNOK