Z Nového Mesta bod

2. futbalová liga 2017/18 26.kolo

AFC Nové Mesto nad Váhom - MFK Zvolen 0 : 0 (0 : 0)

ŽK: 14´Šupka – 14´Bellay, 17´ Budinský

Rozhodovali Weiss – Perát a Mihalík

Divákov 125

Zostava MFK: Gabriš – Jovanovič, Šimko, Kotora, Budinský, Lupčo, Hamšík (59´ Pavlík), Bellay, Jamrich, Bencz (55´ Tóth), Gregáň (85´ Gonçalves)

Tréner Marián Süttő

Vo veľmi dôležitom zápase pre obe mužstvá „namočené“ do zostupového pásma sa očakával boj o každý bod. Domáci v minulom kole ukoristili tri body na horúcej pôde FK NOVES Spišská Nová Ves, Zvolenčania naopak stratili body na domácom trávniku v dobre rozohranom stretnutí s KFC Komárno i zásluhou „exportného“ vlastného gólu. Obe mužstvá v tabuľke delil bod, no Považania budú ešte dohrávať stretnutie 21.kola v Košiciach.

Situácii zostupového ohrozenia tréneri prispôsobili i taktiku. Obe mužstvá hrali s úmyslom neinkasovať a pozorne bránili, no domáci sa snažili zbúrať obranné „hradby“ mužstva spod Pustého Hradu a skúšali prekvapiť kombináciami a rýchlymi protiútokmi, no obrana MFK umne dirigovaná kapitánom Kotorom odolávala. Čo prešlo likvidoval s istotou Gábriš vo Zvolenskej bráne. Najprv Solanov pokus vytlačil na roh, potom zlikvidoval podobne i Lopušanovu strelu. Hostia sa dostali trpezlivou hrou pred šestnástkou AFC k štandardke a Lupčo trafil spojnicu Belicovej brány a keď Kotorova prudká hlavička po rohu skončila tesne nad bránou, do polčasu sa skóre nemenilo.

V úvode druhého dejstva pohrozili pred Gábrišom „považanci“ Mikuš s Vladom, ktorý však proti s prehľadom chytajúcemu gólmanovi MFK neuspel. Po hodine hry najprv Gábriš bravúrne zneškodnil šancu Mikeša, ktorý sa uvoľnil v pokutovom území a potom vytesnil na roh i presnú technickú strelu do šibenice z kopačky Lopušana. V závere zápasu mohli Zvolenčania „brať body“ po gólovej hlavičke Lupča, no Belic perfektnou „robinzonádou“ zachránil takmer istému gólu. V nadstavenom čase ukončil stretnutie strelou tesne vedľa Mikeš. Mužstvá si tak rozdelili body a veľmi tak zostupové ohrozenie nezažehnali.

Tréner Marián Süttő na pozápasovej tlačovke skonštatoval: „Dnešná prehra by nás odsúdila už iba do nejakej teórie pri záchrane v súťaži. Na vynikajúco pripravenom ihrisku predviedli obe mužstvá snaživý bojovný výkon. Mojim hráčom môžem ťažko niečo vyčítať. Šance mali obe mužstvá, gól nepadol. U nás znova výnimoční dvaja hráči brankár Gábriš a Kotora. Ostatní sa učia hrať druhú ligu, ale dnešný bod beriem

ZDIEĽAJ ČLÁNOK