​Dohrávané 18. kolo 2. futbalovej ligy

Dohrávané 18. kolo 2. futbalovej ligy

V dohrávanom stretnutí 18.kola 25.ročníka 2. futbalovej ligy sa stretli MFK Zvolen a MFK TATRAN Liptovský Mikuláš. Obe mužstvá v poslednom kole zhodne neuspeli a po jednogólovej prehre prišli o dôležité body a od pásma zostupu ich delili pred stretnutím iba 4 resp. 2 body. V prvom vzájomnom stretnutí Tatran v 3.kole deklasoval doma Zvolen doma 7:0. Po zimnej prestávke sa kádre obmenili a o favoritovi stretnutia sa veľmi hovoriť nedalo.

MFK Zvolen – MFK TATRAN Liptovský Mikuláš 0 : 0 (0 : 0)

ŽK: 90´Šimko – 40´S.Andrić

Diváci: 273.

Rozhodovali: Čiernik – Perát, Halíček

Zostava MFK Zvolen: Gábriš – Jovanović (81´Lupčo), Dubeň, Kotora, Budinský (55´ Šimko), Grebáč, Slovák (63´ Hamšík), Jackuliak, Mádel, Kmeť, Gregáň

Tréner Marián Süttő

Hralo znovu na veľmi ťažkom teréne a prevažne v stredovej zóne a obe mužstvá si vytvárali šance ojedinele. Prevládal taktický boj so snahou prekvapiť súpera. Domáci sa snažili dostať sa za súperovú obranu nakopávanými loptami, súper spoliehal na rýchle ataky po vertikálach. Hostia hrali dosť tvrdo, no Zvolenčania nedokázali priame kopy zužitkovať. V prvom dejstve zaujali Halgošova strela tesne nad Gábrišovu bránu, prienik Gregáňa, po ktorom Grebáč strieľal vedľa, Čeriho prienik riešil v pokutovom území znova Gábriš a Halgošom pase za obranu v čistej šanci minul v päťke Papaj. Keď potom Grebáč strieľal nad a Čeryho prienik obetavo zastavil Dubeň, odchádzali mužstvá do kabín za bezgólového stavu.

Do druhého dejstva nastupovali mužstvá bez zmien a domáci sa ubránili po prieniku Andrića, Papajova strela mierila mimo, podobne skončila i akcia Grebáča pred Šavolom.

Potom dali „tatranci“ vyniknúť Gábrišovi, keď najprv z päťky neuspel v čistej šanci Ondrek, potom zvolenský gólman zlikvidoval aj hlavičku Andrića i tutovku Porembu. Stav sa nemenil ani po Jackuliakovom priamom kope a po Gregáňovom a Grebáčovom prieniku a vzápätí Mádelovu strelu chytil Šavol. Mužstvá bojovali o víťazstvo až do záverečného hvizdu, no skórovať nedokázali a tak si body delili.

Okamih stretnutia: asi 86 minúta, hostia získali v stredovom pásme loptu a po sérii prihravok pálil v čistej šanci z hranice pokutového územia striedajúci Poremba, no jeho strelu stihol reflexívne Gábriš nohou vyraziť.

Postava stretnutia: Zvolenský brankár Gábriš, zlikvidoval dve čisté šance Liptákov, najprv vychytal Ondreka, potom i Porembu, spoľahlivo si počínal i pri rohových kopoch Liptákov

Tréner MFK Zvolen Marián Süttő po skončení zápas glosoval: „Po prehre v sobotu sme chceli odčiniť bodovú stratu a troch sme zmenili rozostavenie a vedeli sme aká je situácia v mužstve súpera, no musím konštatovať, na takomto ihrisku so zdevastovaným trávnikom sa futbal hrať nedá. Preto sme sa snažili zjednodušiť hru, prekopnúť zónu a spoliehali sme na vzdušné súboje a predpokladali sme, že sa nám otvoria nejaké situácie k prienikom, dve tri šance skórovať sme mali, no musím uznať i kvality súpera a podľa priebehu musíme brať aj bod.“

ZDIEĽAJ ČLÁNOK