HAMŠÍK ZARIADIL TRI BODY PRE ZVOLEN

HAMŠÍK ZARIADIL TRI BODY PRE ZVOLEN

Po jesennej časti mužstvo MFK nazbieralo 22 bodov pri 6 výhrach, 4 remízach, 7 prehrách a s celkovým skóre 19:29 zimovalo na 9. mieste. Jeho súper získal o 7 bodov viac a na šieste miesto mu stačilo 5 remíz a osem víťazstiev, body nezískal iba v 4 stretnutiach. Po dvoch odložených kolách ( 18.kolo sa bude dohrávať 28.3. 2018 o 15,30 a MFK na domácom trávniku privíta MFK Tatran Liptovský Mikuláš a v 19. kole nastúpi v Žiari nad Hronom proti FK POHRONIE dňa 11.4. 2018 o 18,00 hodine) sa po markantných zmenách v kádri MFK očakávalo opatrné stretnutie, v ktorom domáci boli jednoznačným favoritom. V prvom vzájomnom stretnutí uhrali Spišiaci vo Zvolene v 5.kole remízu 2:2.

FK NOVES Spišská Nová Ves – MFK Zvolen 0:1 (0:1)

Gól: 44´Hamšík

ŽK: 71´Martinko – 54´ Hamšík, 89´Dubeň

180 divákov

Rozhodovali: Mastiš – Jankovič a Vician

Zostavy:

FK NOVES Spišská Nová Ves:

Huszárik – Baranyi, Lazarus, Sedláček, Ferenc, Majko (78´Vitkaj), Kováč, Otruba (61´Martinko), Sirko, Zekucia, Mazur

Tréner Branislav Ondáš

MFK Zvolen: 

Gábriš – Jovanović, Šimko, Dubeň, Kotora, Slovák (76´ Grebač), Hamšík (57´ Lupčo), Jamrich, Mádel, Kmeť, Gregáň (87´ Tóth)

Tréner Marián Süttő

Na ťažkom teréne sa viac bojovalo o loptu v strede poľa, ako hralo pred oboma bránami, domáci sa snažili nakopávanými loptami dostať za obranu MFK, no tá fungovala spoľahlivo a s prehľadom likvidovala útočné snahy domácich. Hráči MFK vyhrávali osobné súboje a pokúšali sa o brejky. Prieniky domácich a centrované lopty spoľahlivo likvidoval Gábriš. V 44 minúte zachytila obrana rozohrávku domácich a po kolmici vystrelil najprv Gragán a vyrazenú loptu poslal z hranice pokutového územia s prehľadom do siete Hamšík. 0:1.

Začiatok druhého dejstva patril opäť domácim, no hráči MFK plnili dobre obranné úlohy, ustáli i záverečný tlak súpera. Vhodne zvolená taktika i citlivé striedania v novo tvoriacom sa mužstve MFK slávili úspech a to znamenala dôležité tri body i prísľub kvalitných výkonov v nasledujúcich zápasoch.

Okamih stretnutia: minútu pred koncom prvého dejstva po perfektnej prihrávke si poradili Gregáň s Hamšíkom s obranou domácich a MFK získal vedenie, ktoré udržali príkladne bojujúci hráči do konca stretnutia

Postava zápasu: strelec jediného gólu mužstva MFK Raymundo Hamšík, ale taktický a obetavý výkon podalo celé mužstvo MFK a za to zaslúži uznanie

Tréner MFK Marián Süttő po stretnutí konštatoval: „Vedeli sme, že terén bude náročný a na hranici regulárnosti, takže kombinačná a technická hra domácich bude ťažko realizovateľná. Jednoducho sme to súperovi chceli maximálne sťažiť a taktickou trpezlivou hrou sme čakali na našu šancu. Tú sme využili a aj vďaka výborným individuálnym výkonom v defenzíve sme uspeli.“.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK