Posledný prípravný zápas

Druholigoví futbalisti MFK Zvolen naskakujú do jarného zápasového kolotoča po odložení 18.kola (zápas s Liptovským Mikulášom sa odohrá až na 28.3.2018 o 15,30 hodine) už tento piatok 9.marca na novom štadióne Pohronia v Žiari nad Hronom pre domácich v „atraktívnom“ čase o 18-tej hodine pri umelom osvetlení. V piatok Zvolenčania zohrali posledný prípravný zápas s adeptom na postup do Fortunaligy v Seredi.

ŠKF Sereď - MFK Lokomotíva Zvolen 2 : 0 (1 : 0)

góly: Ventúra, Ulrich

Hralo sa na umelej tráve vo veľmi sychravom chladnom počasí. Domáci futbalisti mali prevahu a vytvorili si veľa gólových príležitostí. Príležitosť vo Zvolenskom drese dostali aj dorastenci Cavar, Pavlík, Psársky a hrali celý polčas. Mladý tím MFK bol väčšinu zápasu pod tlakom. Skóre otvoril z vnútra šestnástky skúsený Ventúra, ktorého našiel prihrávkou s prehľadom hrajúci Ulrich, ktorý v druhom dejstve zvýšil strelou z vyrazenej lopty po strele Moronga. Mladíci v drese MFK zabojovali o miesto v zostave pred začiatkom jarnej časti druhej ligy i keď miestami podali rozpačitý výkon. Za MFK nenastúpili však všetci hráči, o ktorých sa dá predkladať, že by mohli byť kostrou základnej zostavy MFK v ligových zápasoch jarnej časti 2. ligy i z dôvodu doliečovania sa po zranení. Výborný výkon podal v bráne Patrik Gábriš.

Zostavy:

ŠKF: Penksa - Loduha, Djiby Ba, Michalík, Mečiar - Ventúra, Adekuoroye - Ulrich, Bilas, Morong, Popin.

Striedali: Ružinský, Laura, Mihálik, El Razek, Pankaričan, Baša a Bosý

MFK: Gábriš – Cavar, Mádel, Šimko, Vaculík, Pavlík, Bolf, Jackuliak, Budinský, Bencz, Psárský,

Striedali : Kotora, Dubeň, Gregáň, Jovanovič, Slovák, Lupčo, Hamšík

Tréner MFK Zvolen Marián Süttő po zápase skonštatoval: Zápas nás dostatočne preveril po všetkých stránkach. Domáci budú ašpirovať na postup, to je jasné, ale aj tak ma mrzela ich veľká dominancia počas celého stretnutia. Preto taktická disciplína je naša absolútna nevyhnutnosť, iba tak sme schopní konkurovať súperom.“

ZDIEĽAJ ČLÁNOK