MFK vs ViOn

Zvolenčania mali v pláne zimnej prípravy v sobotu 10.2.2018 prípravné stretnutie s Maďarským druholigovým mužstvom Dorog na umelej tráve v Zlatých Moravciach, no napokon sa stretli s futbalistami FC ViOn Zlaté Moravce –Vráble, ktorí sú v plnej príprave na jarnú časť sezóny Fortunaligy a po sústredení na Makarskej (HR), kde v závere porazili i Hajduk Split. Atraktívny súper bol v príprave vítaný a spĺňal najvyššie kritériá, aby preveril futbalové kvality novo tvoriaceho sa mužstva MFK Zvolen.

FC ViOn Zlaté Moravce –Vráble - MFK Zvolen 1:1 (1:0)

Góly: 36´ Sasinka - 72´ Lupčo

Zostavy:

ViOn: Kováč - Karlík, Kotula, Nikolic, Chren, Rigo, Orávik, Bartolomeu, Baris, Cleber, Sasinka

Striedali: Chochishvili - Horník, Urgela, Ewerton,

Tréner Juraj Jarábek

MFK: Gábriš – Dubeň, Kotora, Šimko, Mádel, Jamrich, Jovanovič, Budinský, Slovák, Gregáň, Tubonemi

Striedali: Bencz, Hamšík, Grebáč, Bellay, Cavar, Lupčo,

Zlatomoravčania tiež formujú mužstvo, no oproti Zvolenčanom nedošlo v mužstve k masívnym zmenám v kádri. Výborným taktickým výkonom a poctivým prístupom k plneniu defenzívnych úloh a nebezpečnými brejkmi dokázali Zvolenčania s favoritom držať krok.

Priebeh šiesteho prípravného zápasu s doteraz najťažším súperom zhodnotil tréner MFK Marián Süttő: „Dokázali sme Fortuna ligistovi konkurovať a aj keď sme po celý zápas hlavne odhodlane bránili, mali sme brejkové situácie a aj gólové možnosti. Výborné individuálne výkony v defenzíve nám stále dávali nádej na dobrý výsledok a vďaka krásnemu gólu zo štandardnej situácie sme vyrovnali. Pre mužstvo výborný kondično-herný test.“

Napriek tomu, že v príprave Zvolenčania ešte nevyhrali, vidno vysoký progres a aj cenná remíza s Fortuna ligistom potvrdila, že sa v MFK v príprave tvrdo pracuje a pomaly sa kryštalizuje káder na jarnú časť 2.ligy. 

ZDIEĽAJ ČLÁNOK