Zahraj si s Mikulášom!“ získava v MFK už tradíciu

Zahraj si s Mikulášom!“ získava v MFK už tradíciu

Futbalový klub MFK Zvolen v rámci detského dňa pripravil pre všetkých hráčov prípraviek kategórií U7, U8, U9 ,U10, U11 a ich rodinných príslušníkov už tradičné zaujímavé kultúrno-športové stretnutie „Zahraj si s Mikulášom!“ V piatok 1.decembra 2017 mali v telocvični 9. ZŠ na sídlisku Západ futbalové nádeje MFK nielen možnosť ukázať svoje futbalové kvality za asistencie svojich oddielových kolegov z radov druholigových futbalistov i dorastencov, ale si v predstihu užiť nielen dobrú zábavu, ale i Mikulášsku „nádielku“ a tradičné spoločné fotografovanie s Mikulášom.

Po príhovore „šéfa“ MFK Petra Svetlanského si deti prípraviek MFK od 7 do 11 rokov navzájom zahrali minifutbal na troch improvizovaných ihriskách, pri ktorých asistovali hráči nielen tréneri ale i zástupcovia hráčov druholigového áčka a dorastu. Panovala tu fantastická atmosféra a v spontánne hraných zápasoch za komentára „Mikuláša“ v podaní herca DJGT Zvolen Jána Seleckého, ktorý pôsobí ako „profesionálny“ Mikuláš už štyri desaťročia a svojim výkonom povýšil akciu na športovo zábavné predstavenie. Po každom odohraní mini zápasov po jednotlivých ročníkoch prípravkárov obdaroval Mikuláš každého balíčkom a mužstvá sa spolu s ním i odfotili.

O ozvučenie a hudobný sprievod vydarenej Mikulášskej akcie sa postaral tréner prípraviek MFK Daniel Plichta.

Účel Mikulášskej sa určite splnil. S úsmevom a spokojní v sprievode svojich rodičov a súrodencov odchádzali z podujatia i vytešení mladí futbalisti, nádeje MFK Zvolen, ktorých určite čakajú vo svojej ďalšej futbalovej kariére lepšie futbalové podmienky na vynovenom Zvolenskom futbalom štadióne. Podmienky pre najmladšiu futbalovú generáciu sa po dostavbe infraštruktúry štadióna nepomerne zlepšili. Takéto viac generačné akcie určite iba pozdvihnú lokálpatriotistické zmýšľanie mladej futbalovej generácie a môžu priniesť to, čo z futbalu pomaly vymizlo, hrdosť na svoj klub a jeho reprezentáciu.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK