Zvolen favoritovi nedovolil skórovať

2.futbalová liga 15.kolo

Zvolenčania privítali na svojom trávniku po minulo týždennej prehre s rezervou Žiliny 1:2druhé mužstvo tabuľky ŠKF Sereď, ktoré v poslednom kole iba remizovalo doma so Spišskou Novou Vsou 3:3. Ofenzíva Serede je najlepšia v celej súťaži, v 14 zápasoch zaznamenali futbalisti ŠKF až 37 gólov, inkasovali ich iba dvadsať a získali 29 bodov. MFK Zvolen

so ziskom 19 bodov figuroval na deviatom mieste v tabuľke. Favoritom zápasu bola tak jednoznačne Sereď prenasledujúca vedúce mužstvo FC Lokomotíva Košice, ktoré Zvolen privíta už o týždeň.

MFK Zvolen – ŠKF Sereď 0:0 (0:0)

ŽK: 21. Hrebík, 36. Memić, 41. Lazarus, 76. Jackuliak, 90. Memić – 35. Bilas, 37. Michalík

ČK: 90. Memić

Rozhodovali: Kozák –Ferenc, Poracký

Diváci: 334

MFK Zvolen: Tomáš Jenčo - Tomáš Mikinič, Haris Memić, Igor Kotora, Celestine Chukwuebuka Lazarus, Martin Jackuliak, Vladislav Slovák (73. Daniel Bojda), Jakub Mádel (58.Andrely Kouessabio Makela), Peter Lupčo (66. Marek Dubeň), Andrej Kmeť, Miroslav Hrebík

Tréner: Marián Süttő

ŠKF Sereď: Andrej Maťašovský - Dávid Baša, Martin Mečiar (39.Filip Pankarićan),

Rudolf Bilas, Ľuboslav Laura, Ádam Mészáros (90. Norbert Jankto), Adam Morong, Róbert Richnák, Tidiane Djiby Ba, Denis Ventúra,

Tréner: Michal Gašparík

Domáci sa pustili s vervou do súboja s favoritom, už v prvej minúte strieľal nebezpečne na Maťašovského Hrebík. Hostia odpovedali rýchlym protiútokom Lauru a po jeho centri zahodil čistú šancu Morong. V 4.minúte musel zasahovať Jenčo po strele Richnáka, už o minútu strieľal Laura pozdĺž zvolenskej brány a Meszáros mieril nad. Hostia si vyslúžili piskot publika, lebo v osobných súbojoch šli ochotne na trávnik a pýtali si faul. V 20.minúte strela Kotoru po rohovom kope tesne minula bránu hostí a už o minútu strelu Hrebíka z 12 metrov v čistej šanci brankár vyrazil na roh. Hralo sa na doraz a prvú kartu zápasu videl Hrebík. Hra sa značne pritvrdila, hráči nevedeli, čo si môžu dovoliť v osobných súbojoch, lebo niektoré zákroky sa najprv nepískali a neskôr sa už udeľovali žlté karty a v rozpätí piatich minút „tasil“ žlté arbiter Kozák. Najprv Bilas, potom Memić za podrazenie súpera v sľubne rozvíjajúcej sa akcii, potom videl „iba“ žltú Michalík za stiahnutie Jenča zozadu pri rozohrávke v päťke a polčasové kartovanie sa končilo po Lazarusovom zákroku. Pred koncom polčasu zaujal prienik Mikiniča, no skóre sa nemenilo.

Úvod druhého dejstva patril hosťom, po sérii rohových kopov sa vyznamenal Jenčo parádnym zákrokom po hlavičke Meszárosa a poradil si i s prienikom Moronga. V 58.minúte naskočil do hry Andrely Kouessabio Makela dostal sa do šance, no Maťašovský ho v pokutovom území zastavil faulom (bez ŽK) a domáci dostali možnosť pokutového kopu. Mikinič poslal loptu k žrdi, no Maťašovský ju stihol vyraziť. Hostí nepremenená penalta povzbudila, no Laurov pokus zlikvidoval Jenčo, Morong mieril nad a Ba hlavičkoval tiež nad. Hostia mohli rozhodnúť v 82 minúte, no Richnákovu prihrávku z 5 metrov Morong do brány prekvapivo netrafil. V 90 minúte „zatiahol brzdu“ Memić pri prieniku Maszárosa a za cenu červenej karty udržal domácim nádej na zisk bodu. V nastavenom čase ešte Bilas strieľal nad a tak sa zápas skončil bez gólov deľbou bodov.MFK sa môže tešiť z jedného bodu s favoritom, no zápas nedohral vylúčený Memić, ktorý bude v zostave MFK chýbať určite najmenej v budúcom kole.

Okamih zápasu: Nepremenená penalta domácich v 58. Andrely Kouessabio Makela v prvom dotyku s loptou sa dostal sa do šance, no Maťašovský ho v pokutovom území zastavil faulom, ale Mikinič pokutový kop k žrdi zneškodnil Maťašovský

Postava zápasu: bojovný výkon podalo celé mužstvo, výborne pracovala obranná formácia a viac ako svoj štandard odviedol i brankár Jenčo

Slovo trénera, Marián Süttő : „V ťažkom stretnutí s favoritom sme získali bod, hralo sa na ťažkom teréne, bol to výborný futbal pre oko diváka. Súper potvrdil svoju kvalitu, sme radi že sme udržali čisté konto, veď doteraz súperom nastrieľal množstvo gólov. V našom mužstve nemáme čistého strelca, museli sme to eliminovať postavením a súpera vysoko napádať, aby nerozvinul akcie. to sa nám podarilo. Chcem chlapcom poďakovať za zodpovedný výkon. Čas ukáže, či sme dva body stratili, či bod získali, no postavenie v tabuľke je zatiaľ podľa predpokladov.“

V 16.kole 2.futbalovej ligy privíta MFK Zvolen na svojom trávniku v sobotu 11.novembra 2017 o 13,30 hodine vedúce mužstvo tabuľky FC Lokomotíva Košice.