So Spišiakmi deľba bodov

25.ročník 2.futbalovej ligy 5.kolo

MFK Zvolen - FK Spišská Nová Ves 2:2 (1:1)

Góly: 28. Jackuliak, 59. Bojda – 22. Vitkaj, 63. Kubík

Karty: 51. Kmeť– 48. Matić, 53. Zekucia, 59. Huszárik, 60. Vilkovský, 67. Vitkaj

Zostavy:

MFK Zvolen:

Tomáš Jenčo - Tomáš Mikinič (70 Andrely Kouessabio Makela), Haris Memić (29 Daniel Bojda), Marek Dubeň, Igor Kotora, Jozef Sombat (81 Vladislav Slovák), Martin Jackuliak, Nikolas Včelka, Peter Lupčo, Andrej Kmeť, Miroslav Hrebík

Tréner Marián Süttő

FK Spišská Nová Ves:

Róbert Huszárik – Matej Kunzo, Karol Sedláček, Aleksa Matić, Kamil Zekucia, Bankole Olawale Adekuoroye (70 Peter Vantroba), Ján Vitkaj, Lukáš Kubus (90 Tomáš Barányi), Lukáš Kováč, Tomáš Kubík, Michal Vilkovský (80 Jozef Kavulič)

Tréner Gejza Farkaš

Rozhodovali: Andrej Chromý – Martin Borsányi, Katarína Smolíková

Divákov 411

V stretnutí susedov v tabuľke, ktorí doteraz získali zhodne po štyri body, zvíťazili v štvrtom kole obe mužstvá. Domáci si pripísali plný bodový zisk po výhre nad Pohroním a hostia zvíťazili po gólovej prestrelke v Podbrezovej s rezervou železiarov. Spišiaci zvyknutí na ihriská súperov, kde hrávajú z dôvodu rekonštrukcie domáceho štadióna, figurovali o jediný gól v skóre a jedno miesto pred Zvolenským MFK. Vyloženého favorita teda stretnutie nemalo.

V úmornom teple videli diváci miestami zaujímavý futbal a hlavne množstvo osobných súbojov. Po vzájomnom oťukávaní sa zdalo, že domáci nebudú mať problém naplno bodovať, perfektne napádali súpera a ten kopil nepresnosti, no napriek aktivite domácich paradoxne ohrozili Jenčovu bránu strelami Vilkovský a Bankole Olawale Adekuoroye a Spišiaci mali viac z hry a v 22 minúte šli dokonca do vedenia, keď sa hlavičkou presadil v pokutovom území Vitkaj. Už o šesť minút bolo vyrovnané po podobnej akcii MFK, keď po enormnej snahe vyrovnať. Do polčasu museli domáci vynútene striedať dovtedy najlepšieho hráča stopéra Memića, šance na vedenie za domácich nepremenili dva krát Sombat už minútu po vyrovnaní po perfektnom centri Hrebíka a päť minút pred prestávkou po individuálnej akcii, potom v brejku dvoch hráčov MFK v sóle na Huszárika zastavili prekvapivo arbitri a v závere polčasu pálil znovu Sombat tesne nad.

V druhom dejstve pri tlaku MFK hostia totálne pritvrdili a videli „iba“ päť žltých, no mohlo sa určite i červenať, ale domáci napriek tomu šli do vedenia, keď sa pokračovalo prekvapivo v hre po teatrálnom páde hráča hostí v hre v 59 minúte a Bojda obišiel i brankára a pohodlne skóroval do prázdnej brány. Domáci pritlačili, hostia odkopávali loptu doslova kam boli nasmerovaní, faulovali i už „žltí“ hráči, no v búrlivej diváckej atmosfére „nebola“ ani ruka v pokutovom území. V 63 minúte sa dostali Spišiaci po rade sporných individuálnych súbojov do pokutového územia MFK a po tečovanej lopte sa v neprehľadnej skrumáži dostala rotujúca lopta po nepredvídateľnej trajektórii na prekvapenie so šťastím do domácej siete i napriek enormnej snahe brankára Jenča. Domáci si v závere vytvorili veľký tlak, Kotorovu strelu chytil Huszárik, zlikvidoval i Makeleho prienik, Bojdovu šancu zastavil útočný faul, potom Bojdova hlavička skončila na brvne, zo série rohových kopov domáci neskórovali, Jackuliakova strela šla tesne okolo vinkla, tak isto mieril i Makela a hlavičky Lupča a Kmeťa skončili vedľa. Hostia výdatne beztrestne zdržovali hru a udržali tak šťastnú remízu.

Okamih stretnutia: boli dva – rýchle vyrovnanie po vedúcom góle Novesu pri enormnej snahe domácich, keď presne trafil hlavou Jackuliak a a päť minút pred prestávkou po individuálnej akcii Sombata v brejku dvoch hráčov MFK v sóle na Huszárika zastavili prekvapivo arbitri

Postava stretnutia: veľmi dobre si plnil úlohy kapitán domácich Igor Kotora, na pri vyrovnávacom góle hostí spolu s inými v pokutovom území nedokázal dostať loptu do bezpečia a tak si zaslúži honor muža zápasu Miroslav Hrebík, ktorý sa výborne pohyboval, čítal hru a v závere hnal MFK do útoku, s prehľadom vyhrával osobné súboje a neraz si vyslúžil potlesk tribún. 

Tréner domácich Marián Süttő zhodnotil priebeh stretnutia výstižne: „Úvod zápasu patril hosťom, ktorí dobre ovládali loptu a tlak korunovali pekným gólom. My sme na to reagovali, zmenili sme rozostavenie a výsledkom bolo vyrovnanie. Získali sme územnú prevahu a pokračovali v tlaku, bohužiaľ sa nám nepodarilo odskočiť súperovi na viac ako jeden gól, keď Bojda dobre vyhodnotil situáciu, obišiel brankára a bohužiaľ sme potom po obrovskej chybe v strede poľa prepadli a zlepenec chýb pokračoval cez Dubeňa, Kmeťa i Kotoru a Včelku aj v pokutovom území. Bolo to veľa hráčov, ktorí si nesplnili povinnosti a súper vyrovnal. Potom sme vrhli všetky sily do útoku, ale nakoľko sa nevieme presadiť v pokutovom území a zakončiť, nedokázali sme skórovať. Nemáme hráča, ktorý by rozhodol zápas. Šance, polo šance končili mimo bránu a napriek drvivej prevahe v závere sme nedokázali dať gól. Z môjho pohľadu tak sklamanie z výsledku, musíme sa z toho poučiť, bez gólov zo šancí sa nevyhráva. Chcel by som poďakovať divákom za podporu a povzbudzovanie i hojnú účasť na stretnutí.“

V šiestom kole zavítajú futbalisti MFK v nedeľu 3.9.2017 (10,30) do Podbrezovej a na domácom trávniku sa predstavia v sobotu 9.9.2017, keď o 16,30 hodine privítajú futbalistov FK Poprad. 

ZDIEĽAJ ČLÁNOK