5.ročník turnaja U15 "O pohár Tomáša Ďubeka" tretí krát pre MFK Ružomberok

POHÁR TOMÁŠA ĎUBEKA

Víťazstvo v 5.ročníku futbalového turnaja starších žiakov U15 „O Pohár Tomáša Ďubeka“ si tretí krát vybojoval MFK Ružomberok

MFK Zvolen v spolupráci s odchovancom MFK Lokomotíva Zvolen, reprezentantom Slovenska,

najlepším hráčom Corgoň ligy 2013, dlhoročným kapitánom MFK Ružomberok, potom i hráčom českého Slovana Liberec a dnes hráčom ligového maďarského FC Zalaegerszeg Tomášom Ďubekom usporiadal už 5.ročník turnaja starších žiakov kategórie U15. Meranie futbalových kvalít šiestich prvoligových mužstiev systémom každý s každým celkom v pätnástich 35 minútových zápasoch prinieslo pre nezvykle veľa divákov kvalitný športový zážitok. Starší žiaci domáceho MFK si zmerali sily s rovesníkmi z Lokomotívy Trnava, FK Slovan Levice, ŽP Šport Podbrezová, MFK Ružomberok a 1.FC Tatran Prešov.

Na troch výborne pripravených trávnatých plochách Zvolenského zmodernizovaného futbalového stánku nakoniec po tretí krát dominovali mladíci z MFK Ružomberok, ktorí pri svojom piatom štarte s prehľadom zvíťazili vo všetkých stretnutiach s impozantným skóre 18:1. Obhajcu prvenstva z posledného ročníka FC VSS Košice po zániku klubu nahradil 1.FC Tatran Prešov a po veľmi dobrom výkone obsadil miesto druhé. O vyrovnanosti mužstiev svedčí i priebeh turnaja, keď sa o zostávajúcom poradí rozhodovalo až v poslednej sérii stretnutí celého turnaja. Tretiu priečku si tak vybojovali nádeje ŽP Šport Podbrezová, pred pätnástkou Lokomotívy Trnava a FK Slovan Levice. Poslednú nevďačnú priečku obsadili napriek dobrým výkonom zavŕšeným víťazstvom nad Trnavskými rovesníkmi domáci „MFKáči“.

MFK Ružomberok, ktorý zvíťazil v prvom a treťom ročníku turnaja, po víťazovi druhého ročníka ŽP Šport Podbrezová a prvenstve FC VSS Košice v minulom roku, dominoval znova a potvrdil výsadné postavenie v tejto vekovej kategórii.

Organizátori ocenili i individuality turnaja. Honor najlepšieho brankára si plne zaslúžil svojimi výkonmi Aurel Martinec (Podbrezová), najlepším hráčom bol vyhlásený Adam Červeň (Ružomberok) a s piatimi strelenými gólmi z celkového počtu 37 na turnaji sa stal naj strelcom Tobiáš Diviš (Ružomberok). Do hry tréneri zapojili až 101 hráčov. Ocenení boli i najlepší hráči jednotlivých mužstiev Michal Kompiš (Ružomberok), Martin Lupták (Podbrezová), Alex Haršányi (Trnava), Martin Melaga (Levice), Mikuláš Demjanovič (Prešov) a za domáci MFK Samuel Husár.

Perfektnými výkonmi sa predviedla i šestica arbitrov Maroš Libiak, Peter Hanes, Peter Jodas, Marek Marko, Michal Procházka a Denis Kuchár, ktorí nemuseli v celom turnaji udeliť žiadnu kartu, čo svedčí o vyspelosti hráčov, ktorí hrali síce bojovne, na doraz, no plne v duchu fair-play.

Tomáš Ďubek hral v deň turnaja ligový zápas na novom pôsobisku v maďarskej lige a tak

Po skončení turnaja odovzdal jeho otec Vladimír Ďubek jednotlivým mužstvám originálne diplomy, prvým trom i poháre s venovaním i diplomy a poháre individuálne oceneným a vecné ceny od sponzorov.

Tomáš Ďubek náklady na zabezpečenie turnaja, stravovanie i trofeje „zatiahol“ z vlastného vrecka. Samozrejme usporiadajúci MFK zabezpečil kvalitné podmienky pre organizáciu i priebeh 5.ročníka stále populárnejšieho turnaja starších žiakov. O vzrastajúcej kvalite turnaja i jeho zvyšujúcom kredite v kategórii U 15 svedčí i záujem zo strany FZ i účasť jeho zástupcov na „Ďubo cupe“. Tréneri a vedúci zúčastnených mužstiev sa vyjadrili, že sú radi, že tu mohli hrať, konštatovali herný rast mužstiev i zvyšujúcu sa kvalitu stretnutí a prisľúbili svoju účasť i na ďalšom ročníku turnaja, ktorý prezentoval výborné zápasy i množstvo futbalových talentov, o ktorých budeme ešte určite počuť. Konfrontácia s rovesníkmi nielen v súťažiach v regióne, ale i na takýchto turnajoch dáva trénerom i v MFK Zvolen obraz o postavení a kvalite, či nedostatkoch v tréningovom procese a prispieva k futbalovému rastu mladých hráčov.

Výsledky stretnutí 5.ročníka:

MFK Lokomotíva Zvolen - FK Slovan Levice 1:2 Ihring – Jakubík, Berkeš

MFK Ružomberok - ŽP Šport Podbrezová 1:0 Vrábeľ

Lokomotíva Trnava - 1.FC Tatran Prešov 0:0

MFK Lokomotíva Zvolen - 1.FC Tatran Prešov 0:4 Spišák 2, Šulák, Jambor

Lokomotíva Trnava - MFK Ružomberok 0:6 Matej 3, Dunčko, Šimorka, Jurina

ŽP Šport Podbrezová - FK Slovan Levice 0:0

MFK Lokomotíva Zvolen - ŽP Šport Podbrezová 0:1 Vlček

1.FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 1:2 Spišák – Matej, Olos

FK Slovan Levice - Lokomotíva Trnava 1:2 Valkovič – Schmidt, Haršányi

MFK Lokomotíva Zvolen - MFK Ružomberok 0:7 Diviš 3, Vrábeľ 2, Červeň, Rakyta

ŽP Šport Podbrezová - Lokomotíva Trnava 1:0 Švantner

FK Slovan Levice - 1.FC Tatran Prešov 0:1 Horvat

MFK Lokomotíva Zvolen - Lokomotíva Trnava 2:1 Morvay, Bartoš - Hlavatovič

1.FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 2:0 Spišak, Kandala

FK Slovan Levice - MFK Ružomberok 0:2 Diviš 2

Individuálne ocenenia:

najlepší strelec – Tobiáš Diviš (Ružomberok) 5 gólov

najlepší hráč – Adam Červeň (Ružomberok)

najlepší brankár – Aurel Martinec (Podbrezová),

Najlepší jednotlivci mužstiev:

Michal Kompiš (Ružomberok)

Martin Lupták (Podbrezová)

Alex Haršányi (Trnava)

Martin Melaga (Levice)

Mikuláš Demjanovič (Prešov)

Samuel Husár (Zvolen)

viac foto na...

Záverečné poradie:

1. MFK Ružomberok 5 5 0 0 18:1 15

2. 1.FC Tatran Prešov 5 3 1 1 8:2 10

3. ŽP Šport Podbrezová 5 2 1 2 2:34 7

4. Lokomotíva Trnava 5 1 1 3 3:10 4

5. FK Slovan Levice 5 1 1 3 3:6 4

6. MFK Lokomotíva Zvolen 5 1 0 4 3:15 3

ZDIEĽAJ ČLÁNOK