Medaily odovzdával Marek Hamšík

U11  preberala medaile od Mareka Hamšíka

Mesto Banská Bystrica v dobe od 16. do 17. júna 2017 usporiadalo pre mladých futbalistov z Číny, Bulharska, Ukrajiny, Poľska, Nemecka a Slovenska Medzinárodný futbalový turnaj mládeže O pohár mesta Banská Bystrica pre kategóriu futbalových nádejí U11. Európske mesto športu v športových areáloch v Kremničke a Rakytovciach privítalo v dvoch skupinách futbalové nádeje z partnerských miest a slovenských futbalových klubov. Slovenské futbalové kluby zastupovali „domáca“ Dukla Banská Bystrica, JUPIE Podlavice, MFK Lokomotíva Zvolen, ŽP ŠPORT Podbrezová, TJ Duslo Šaľa, MŠK Rimavská Sobota a FK Spišská Nová Ves. Streli sa s rovesníkmi z čínskeho Panyu, bulharskej Montany, poľského Radomu, nemeckého Halberstadtu, či ukrajinského mesta Sumy. Takáto účasť pod Urpínom ešte nebola.

Hralo sa na ihrisku pre malý futbal s klasickými bránkami a okrem brankárov hrala v poli pätica hráčov. V základných skupinách sa hralo systémom každý s každým po 20 minút , odkiaľ postupovali po tri mužstvá do skupiny o celkové 1. – 6.miesto a zbytok mužstiev hral o celkové 7.- 12.miesto. Hrací čas v skupinách o umiestnenie bol 25 minút a vzájomné zápasy zo skupín sa prenášali.

Návštevníci si v sobotu mohli okrem skvelej atmosféry vychutnať aj autogramiádu bývalých futbalistov Dukly Banská Bystrica i ambasádora Európskeho mesta športu, hráča talianskeho Neapola Mareka Hamšíka, ktorý si turnajové zápolenie nenechal ujsť a po jeho príchode nasledovala nesmierna eufória u detí a každý chcel od veľkej hviezdy SSC Neapol selfie, či autogram. Každému záujemcovi ochotne vyhovel so svojím typickým úsmevom a potom si vychutnal posledné zápasy. Pri slávnostnom ceremoniáli, pri ktorom dostal každý z účastníkov medailu a najlepšie 3 tímy aj víťazné trofeje si s každým účastníkom podal ruku a ešte sa s každým tímom odfotil.

Okrem najlepších mužstiev boli vyhlásení aj najlepší hráč i najlepší strelec podujatia. Obe tieto ceny získali Ma Dhong a Li Ouyang z čínskeho Panyu, ktorí celkovo skončili na peknom 7. mieste. Najlepším brankárom podujatia sa stal Sergei Nevnivašenko z Ukrajiny. Zvolenčania získali ôsme miesto. Najprv o gól v základnej skupine podľahli Šaľanom, potom o 4 góly zdolali Spišiakov, prehrali o dva góly s Poliakmi , deklasovali Bulharov a v záverečnom zápase nestačili na Rimavskú Sobotu. V skupine o poradie nadelili Nemcom desiatku, šesť gólov nasúkali Podbrezovej a o gól v divokom stretnutí podľahli Číňanom, s ktorými prehrali i v dodatkovej časti turnaja v boji o siedme miesto.

Základná skupina:

MFK Zvolen – Duslo Šaľa 1 : 2 Bartoš

MFK Zvolen – Spišská Nová Ves 4 : 0 Ďuranka 2,Bartoš, Matuška

Radom ( Poľsko ) – MFK Zvolen 4 : 2 Halama, Môťovský

MFK Zvolen – Montana ( Bulharsko ) 5 : 1 Ďuranka 4, Môťovský

MFK Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 0 : 3

O poradie:

MFK Zvolen – Halberstadt ( Nemecko ) 10 : 1 Terebesy 3, Môťovský 2, Ďuranka 2, Bartoš, Murín, 1x vlastný

MFK Zvolen – ŽP Šport Podbrezová 6 : 0 Ďuranka 4, Matuška, Halama

MFK Zvolen – Panyu (Čína ) 5 : 6 Matuška 2, Bartoš 2, Ďuranka

O siedme miesto:

MFK Zvolen – Panyu (Čína ) 1 : 4 Murín

ZDIEĽAJ ČLÁNOK