Trénerská otázka v MFK vyriešená

Trénerská otázka v MFK vyriešená

Keď tri kolá pred koncom nadstavbovej časti 2.ligy prenikla na verejnosť informácia o ukončení pôsobenia Antona Jánoša ako trénera mužov MFK Zvolen, nikto netušil, kto bude jeho nástupcom. Keď v poslednom kole Zvolenčania hrali stretnutie v Seredi, divákov ani nenapadlo, že práve vtedajší tréner domáceho ŠKF Sereď, ktorého zverenci skončili

v sezóne na konečnom 6.mieste v nadstavbe, čo je zatiaľ najväčším úspechom klubu v doterajšej histórii v 2.lige, zakotví práve na lavičke MFK pod Pustým hradom.

Dnes už je jasné, že po ukončení zmluvy v ŠKF Sereď zaujme miesto trénera MFK Zvolen od začiatku júla 2017 práve Marián Süttö.

Kto je Marián Süttö?

Skoro päťdesiatdva ročný rodák z Nitry svoju hráčsku kariéru futbalistu od žiakov absolvoval vo vtedajšom klube Plastika Nitra a v najvyššej futbalovej súťaži debutoval za „A“ mužstvo Nitry ešte ako dorastenec proti Bohemians Praha. Po základnej vojenskej službe v Znojme sa vrátil do Nitry a vo vtedajšej Československej federálnej lige sa umiestnila Nitra na 3.mieste a v pohári UEFA odohral zápasy proti 1.FC Köln. Neskôr hrával v Dubnici, Banskej Bystrici, Gabčíkove, Senci, Devíne a hráčsku kariéru ukončil ako hrajúci tréner v Rakúsku. Po návrate na Slovensko ako tréner pôsobil v Lapáši a postúpil s ním zo 4.ligy až do 2.ligy. Do Nitry sa ako tréner vrátil najskôr k mládeži, potom až do „A“ mužstva, ďalej trénoval v Seredi, Vrábloch, Vione Zlaté Moravce, Galante a naposledy v Seredi. Futbalovým trénerom je skoro 20 rokov. Je držiteľom najvyššej trénerskej licencie UEFA Pro.

Futbalové štadióny na pár dní zmĺknu do času prvého zrazu hráčov, trénerov a prvého tréningu v rámci letnej prípravy na jesennú časť nového ročníku 2017/2018. 2. liga bude celoslovenskou súťažou, v ktorej 16 mužstiev bude bojovať o postup do najvyššej Fortuna ligy bez rozdelenia na skupiny východ a západ.

Želáme novému trénerovi MFK šťastnú ruku pri výbere hráčov do svojho kádra a pevné nervy pre nie ľahkú trénerskú prácu i radosť z výkonov hráčov a tým tiež spokojnosť futbalových fanúšikov.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK