V anglickom týždni v stredu Žilina prehru MFK vrátila

10.kolo nadstavby 2.ligy

MŠK Žilina B - MFK Lokomotíva Zvolen 7:2 (4:1)

Góly:

8´ a 53´ Gerebenits, 9´ Jankauskas, 29´ Hancko, 35´ Klec, 63´ Jánošik, 90´+ Letić

- 43´ Popović, 61´ Staško

bez ŽK

Rozhodoval Ježík

125 divákov

Zostavy

MŠK Žilina B:

Aleš Mandous – Kristián Vallo (46´ Bojan Letić), Libor Ďuratný, Dávid Hancko, Joan Sebastian Jaramillo Herrera – Jakub Michlík, Michal Klec (80´ Edson Alejandro Tortolero Toro), Rastislav Václavik – Lukáš Jánošík (80´ Chigozie Emmanuel Mbah), Roland Gerebenits, Eligijus Jankauskas

Tréner Jaroslav Kentoš

MFK Zvolen:

Tomáš Jenčo – Haris Memić, Igor Kotora, Tiep Pham Thanh (75´ Vladimír Slovák), Andrej Labuda, Jozef Sombat, Jan Staško, Jozef Čertík, Denis Čery, Aleksandar Janković (46´ Dominik Vrbovský), Mihajilo Popović

Tréner Anton Jánoš

V štvrtom kole nadstavbovej časti deklasovali Zvolenčania rezervu Žiliny 4:1, teraz v odvete v zhustenom programe 2.ligy odohrali už v stredu stretnutie doslova proti „inému“ súperovi, ktorý v zápase na svojej premočenej umelej tráve dokázal prehru s prehľadom vrátiť. V drese rezervy majstra aktuálnej sezóny MŠK Žilina sa objavila až sedmička posíl z fortunaligového kádra, no za česť hráčom z pod Pustého hradu slúži bojovnosť i to, že stretnutie tzv. „nezabalili“ a dokázali i dvakrát skórovať. Tréner domácich Jaroslav Kentoš postavil naozaj mladú zostavu, ktorá od začiatku zápasu diktovala tempo hry. Už v prvej desaťminútovke domáci v rozpätí dvoch minút využili individuálne chyby Zvolenčanov a i vďaka nezvyklému povrchu, ktorému sa hostia pri spracovaní lopty ťažko prispôsobovali, získali dvojgólové vedenie. Najprv prekonal Jenča v 8 minúte Gerebenits po rýchlej krídelnej akcii a druhý gól padol po Jankauskasovej krížnej strele. Šošoni pokračovali v nátlakovej hre a po polhodine hry po rohovom kope hlavou skóroval Hancko. Potom vytiahol skvelý zákrok pri strele Kleca Jenčo, no už o päť minút po prihrávke Herreru skončila hlavička práve Kleca za Jenčom po štvrtýkrát. Polčasové skóre prvým gólom hostí upravil na 1 : 4 krásnou hlavičkou Popović. Domáci tak už pred druhým dejstvom vyhrávali výsledkom, ktorý bol v prospech MFK v štvrtom kole nadstavby vo Zvolene konečným.

Obraz hry sa nezmenil, hral sa kvalitný futbal, hra šošonov obohatená skúsenosťami hráčov z Fortunaligy bola zjavne na inom „leveli“ a góly padali ďalej. V 53 minúte skončil únik Gerebenitsa jeho druhým gólom. Hostia mali tiež šance, najväčšiu im zmaril po hodine hry na bránkovej čiare Hancko, no druhý gól MFK v 61 minúte dal Staško z tesnej blízkosti pred Mandousom. Už o dve minúty odpovedali žltozelení, keď sa presným zásahom presadil pred Jenčom Jánošík. V nadstavenom čase z prekvapivo nariadenej penalty prikrášlil výsledok Letić.