Súhrn víkendového zápasového programu mladežníckych kategórii

Cez víkend boli v akcii naše mládežnícke mužstvá, ktorým sa darilo striedavo. Z 8 odohraných duelov sme zaznamenali 3 výhry a 5 prehier.

2. LIGA STRED U19:

Nová Baňa – Zvolen 0:3 (0:1)

Góly: Hodási 3 (1 z 11 m)
ŽK: Slosiarik
ČK: Vrbovský
MFK: Dvoran – Cavar, Vrbovský, Slosiarik, Slovák – Daniš, Hámorník, Tannhauser, Jablonský (46. Jablonský) – Hodási (84. Országh), Strak (59. Psársky)
Roman Biba (tréner U19): „Úvod zápasu sme mali veľmi dobrý. V 3. min. sme sa ujali vedenia gólom Hodásiho. Od 19. sme však boli oslabení o jedného hráča, keď rozhodca veľmi prísnym verdiktom vylúčil Vrbovského, po jeho prvom faule v zápase. Aj napriek tomu sme boli lepším tímom aj počas zvyšku stretnutia a napokon zvíťazili zaslúžene 3:0. V 47. min. skóroval z hry Hodási, ktorý v 76. min. dovŕšil z pokutového kopu hetrik.“

Martin - Zvolen 5:3 (2:2)
Góly MFK: Hodási 2 (1. z 11 m) Slovák
ŽK: Daniš, Hámorník, Slosiarik
ČK: Slosiarik (po 2. ŽK)
MFK: Kučera – Cavar, Hámorník, Slosiarik, Slovák – Daniš (78. Országh), Hodási, Tannhauser, Jablonský – Psársky, Strak (46. Bariak)
Roman Biba (tréner U19): „U minuloročného víťaza súťaže sa odohral zápas plný zvratov, s množstvom šancí na oboch stranách, v ktorom sa hral otvorený útočný futbal z oboch strán a aj preto padlo v tomto zápase až osem gólov. V zápase, v ktorom sme prehrávali 2:0 sa nám podarilo otočiť stav na 2:3 v náš prospech. Škoda, že sa nám nepodarilo premeniť ďalšie šance, lebo zápas v týchto chvíľach sme mali vo svojich rukách. Bohužiaľ, tento stav sme neudržali, a keď sme poľavili v hernej disciplíne, súper to využil a po jednej z množstva štandardných situácií vyrovnal, keď nám problém robila v týchto momentoch najmä výšková prevaha domácich hráčov. Zlom zápasu nastal keď rozhodca proti nám odpískal prísnu penaltu, ktorú domáci premenili, keď nášho hráča Slosiarika ocenil ŽK a o niekoľko minút toho istého hráča ocenil za faul aj druhou ŽK a následne ho vylúčil. O jedného hráča menej sme sa pokúsili vyrovnať, čo sa nám, žiaľ, nepodarilo, a naopak, súper to využil a z rýchleho protiútoku uzavrel na konečné skóre zápasu 5:3.“

2. LIGA STRED U17:

Nová Baňa – Zvolen 0:5 (0:3)
Góly: Slovák 2, Paľko, Čižmár, Hronček
MFK: Sekereš – Hronček, Dolniak, Bariak, Slovák – Pálka – Eperješi, PaĽko (41. Suja), Jankovič (41. Mračko), Čižmár (41. Abrahám), Kovalančík (41. Krnáč)
Ernest Peterke (tréner U17): „V prvom MZ v sezóne 2015/2016 si chlapci s chuťou zahrali proti súperovi, ktorý im dovolil predviesť kombinačnú hru a nekládol veľký odpor. Teší ma, že hráči aj napriek priaznivému výsledku dodržiavali počas celého zápasu pokyny dohodnuté v príprave na zápas. Ako najlepšieho hráča nášho kolektívu hodnotím Adama Pálku, za jeho výkon počas celého stretnutia.“

Martin – Zvolen 3:1 (0:1)
Gól: Jankovič, ŽK: Suja, ČK: Hronček
MFK: Sekereš – Hronček, Dolniak, Pálka, Slovák – Suja – Eperješi, Paľko (52. Bielik), Jankovič (64. Mračko), Čižmár (41. Krnáč), Kovalančík (61. Abrahám)
Ernest Peterke (tréner U17): „Aj v druhom majstrovskom zápase sme začali veľmi dobrou kombinačnou hrou a súpera sme držali na vlastnej polovici. Škoda, že z množstva šancí sme premenili len jednu. V druhom polčase som svojich hráčov nespoznával, prestali behať a sústredenosť na prebiehajúci zápas bola nulová. Po veľmi prísnej penalte, niektorí hráči viac diskutovali ako hrali. Po urážke rozhodcu bol vylúčený jeden z našich najlepších brániacich hráčov. Z prístupu hráčov v druhom polčase som sklamaný.

1. LIGA STRED U15:

Zvolen – Jupie Banská Bystrica 0:2 (0:1)
MFK: Benko – Bariak, Baláž, Melicherčík, Nedelka – Cigánek, Kozelnický, Kamenský,
Bombala (36. Micheľ, 48. Tuček) – Strapek, Bíreš (64. Zajac)
Peter Jodas (tréner U15): „V prvom polčase sa hral dobrý futbal. Hra bola vyrovnaná, už v 2. min. sme mali po rýchlom protiútoku šancu, ktorú sme však nevyužili. Súper sa ujal vedenia po rohovom kope. V druhom polčase bolo na ihrisku len jedno mužstvo a hostia zaslúžene zvíťazili.“

1. LIGA STRED U14:

Zvolen – Jupie Banská Bystrica 1:7 (0:6)
Gól: Bombala
MFK: Nagy (36. Škurla) – Bombala, Janeček, Bariak, Kurčík – Pacalaj (36. Svintek),
Šaškievič, Paľko, Závalec (36. Gašpar) – Ďarmati, Bartoš (36. Zajac)

Daniel Valach (tréner U14): „Do zápasu sme opäť naskočili veľmi zle, nekoncentrovanosť, ale aj dostali na koňa súpera, ktorý naše chyby trestal okamžite. Inkasované góly nás dostávali do kolien ešte viac a súper sa do nás zahryzol ako do „najsladšieho koláča“. Hosťujúci hráči nás predčili vo všetkých herných činnostiach, boli lepší nielen na lopte, ale aj v pohybe a agresivite. Tento duel opäť potvrdil, že pre niektorých chlapcov je 1. liga v tejto kategórii veľmi veľkým sústom, ich športová, ale v niektorých prípadoch aj mentálna úroveň je nepostačujúca. Súper na ihrisku jasne dominoval a nakoniec aj zaslúžene vysoko zvíťazil. Pre nás môže byť ako takým povzbudením fakt, že sme strelili gól. Sklamaním je však pre mňa stále prístup tejto partie k futbalu ako takému, pričom na mysli nemám len hráčov, ale aj rodičov. Nielen do výsledkov sa totiž premieta, že mužstvo v podstate neabsolvovalo žiadnu letnú prípravu, kedže chlapci viac cestovali po dovolenkách ako sa svedomite pripravovali na hodnotnú súťaž. Aj v tomto zápase som sa musel spoliehať na chlapcov, ktorých som vlastneani nepoznal. Veľké sklamanie...“

1. LIGA STRED U13:

Podbrezová – Zvolen 8:3 (6:3)
Góly: Mudráková 2, Blahutiak
MFK – A: Gašpar – Blahutiak, Paulovčík – Muráň, Kuchárka, Gaško – Mudráková;
       – B: Husár – Bozalka, Janeček – Šebian, Zajac, Korčoková – Koprda

Adam Kelemen (tréner U13): „V treťom kole sme odohrali zápas, v ktorom sme si zmerali sily s chlapcami zo ŽP Šport Podbrezová. Od úvodu zápasu sme sa snažili hrať aktívne, dôrazne a snažili sme sa získať loptu už na polovici súpera a následne dostať do zakončenia. Vstup do zápasu sa nám vydaril, keď v mužstve A po individuálnej akcii Gaško našiel presnou prihrávkou Mudrákovú, ktorá umiestnila loptu za chrbát brankára domácich. Ponasledujúcej akcii pohotovú Muráňovu strelu vyrazil domáci brankár na roh. Po jeho realizácii si nabehol Blahutiak a hlavičkou zvyšoval na 2:0. Naďalej sme motivovali hráčov k väčšej aktivite. V mužstve B sme inkasovali po individuálnych chybách a súper znížil na 2:1. Po rohovom kope, keď sme nedostatočne prebrali hráčov pred vlastnou bránou, súper vyrovnal na 2:2. V 12. min. nás Mudráková po individuálnej akcii dostala po vedenia (3:2). Súper nám ešte do polčasu strelil 2 góly, čím sa ujal vedenia 4:3. V 2. polčase, po dohovore všetkým hráčom, sme sa snažili čo najskôr streliť gól a dostať do zápasu. Naďalej sme motivovali hráčov k väčšej aktivite. V mužstve A sme si vypracovali niekoľko šancí. Gólové príležitosti Mudrákovej, Muráňa a Kucharku volali po góloch, ale pri ich realizácii boli hráči nedôrazní. Počas zápasu sme urobili množstvo individuálnych chýb, ktoré súper využil a strelil nám 8 zbytočných a lacných gólov v krátkych časových úsekoch. Hráči vyprodukovali množstvo nepresností, zlých prihrávok, nedôrazného zakončenia či slabé obranné činnosti jednotlivcov, hráči mali slabý pohyb bez lopty. Zápas nám ukázal aktuálny stav družstva, odkryl naše nedostatky, na ktorých budeme musieť tvrdo pracovať a ukázal nám niektoré futbalové momenty, kadiaľ by sme sa chceli uberať. Z jednotlivcov by som vyzdvihol Blahutiaka, Paulovčíka, Mudrákovú. Chcem veriť tomu, že sa u hráčov zlepší prístup k futbalu. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

1. LIGA STRED U12

Podbrezová – Zvolen 4:6 (2:5)
Góly: Dedok (11m), Sudimák 2, Štefko, Ponický, Kováč
MFK – A: Makovník - Molnár, Heis, Čierny – Macháč, Solár – Dedok, Sudimák
       – B: Vraštiak – Bozalka, Hraško, Vegh, Galbavý – Mazúchová, Štefko, Ponický - Kováč,Kučera
Matej Révay (tréner U12): „Zápas sa hral na prírodnej tráve dobrej kvality, za ideálneho počasia pre futbal. Začiatok zápasu sme troška zaspali, keď jeden tím už v 1. Min., po chybe obrany, inkasovali gól. V vzápätí sme sa však na druhej strane po peknej kombinačnej akcií ostali do čistej gólovej šance, ktorú, žiaľ, Michal Dedok nepremenil. Následne ale súper zahral rukou a pokutový kop už Dedok premenil. Hneď po rozohrávke sme získali loptu a Marko Sudimák otočil skóre v náš prospech. Do polčasu sa nám podarilo streliť ešte 3 góly, po dvoch pekných akciách a jednom rohu. V druhom polčase nám život skomplikovala naša asi najslabšia stránka, a to kondícia, ale aj nepremieňanie šancí. Súper nás zatlačil pred našu bránu, začali sme hrať zbrklo, prestali kombinovať a dostali góly. Súper nás dotiahol na jeden gól. Po vydarenom rýchlom protiútoku ale Bohuš Kováč strelil gól, ktorý nás hlavne znova ukľudnil. Zápas sme dotiahli do víťazného konca.“