Letná príprava pokračuje

Futbalisti MFK Zvolen v rámci prípravy na jesennú časť Tipos III.ligy skupiny stred odohrali ďalšie zo série prípravných stretnutí. Do Malženíc cestovali v nedeľu prevažne s s mladými hráčmi. Opory minulej sezóny Kotora, Neušel a Hric dostali voľno.

Domáce OFK „Dynamo“ skončilo pod vedením trénera Gloneka v TIPOS III.lige Západ na tretej priečke iba dva body za Púchovom a päť za víťaznou Belušou. Káder v letnej príprave riadne posilnili a v príprave ešte neprehrali.

Ešte predtým v sobotu však odohral výber MFK turnaj O Pohár MFK Zvolen, kde medzi špecialistami na malý futbal skončili „mfkáči“ na peknom treťom mieste, keď ich od finále delil iba jediný gól v penaltovom rozstrele.

OFK Malženice – MFK Zvolen 3:0 (1:0)

Zostava MFK: Mráz - Cibula, Oboňa, Bil, Slovák J., Krčmárik, Suja, Cief, Valach, Psársky, Tanhauser.

Striedali: Slovák V., Orság, MohamedDomáci predviedli veľmi solídny výkon, Zvolenčania dokázali držať krok s favoritom iba polčas, potom síce po striedaní hru vyrovnali, no do šancí sa často cez skúsenú obranu domácich nedostávali, naopak v závere domáci dominovali vo všetkých herných činnostiach.

Vo veľmi prajnom futbalovom prostredí súper hráčov MFK poriadne preveril a v závere uspel i strelecky.

Tréner Miloš Foltán po zápas krátko glosoval: „Vidiecky klub s kvalitným kádrom nás na výborne pripravenom trávniku dokonale vyškolil. Podľa mňa je to horúci kandidát na postup zo západu do celoštátnej 2.ligy.“

ZDIEĽAJ ČLÁNOK