Vo Fiľakove prehra

Po štyroch kolách Tipos III.ligy Stred figurovali futbalisti MFK Zvolen v tabuľke so ziskom iba 3 bodov a pasívnym skóre 5:12. V poslednom kole na domácom trávniku prehrali s Martinom a prišli dokonca o trojicu hráčov, s ktorými nemohol tréner Subotic počítať do zostavy. Po červenej karte stál Bolf, z zranenému Solivajsovi pribudol Piaček. V piatom kole vycestovali Zvolenčania do Fiľakova, ktorého futbalisti získali o štyri body viac, v poslednom kole vyhrali v Žarnovici a tak boli jednoznačne favoritom stretnutia.

Tipos III.liga Stred sezóna 2020/2021 5.kolo

FTC Fiľakovo - MFK Zvolen 4 : 0 (3:0)

Góly: Daško, Püšpöky, Laszík, Iboš

ŽK: Oboňa

Rozhodoval Krajči

450 divákov

Zostava MFK Zvolen: Vaník – Hulec, Oboňa (C), Vinay, Strapek, P.Telúch, Lichý, Matis (82´J.Marunčiak), Albert Muema, S.Marunčiak (59´S.Telúch), Melišík

Tréner: Nebojsa Subotic

Domáci nastúpili na stretnutie vo veľkej hernej pohode, sebavedomo a hlavne v kompletnej zostave. Tréner FTC Eugen Bari naordinoval taktiku, ktorá sa už v úvode ukázala ako platná na Zvolenských mladíkov. Už z úvodného tlaku vyťažili po Vinayovom zákroku domáci pokutový kop, no Daško bránku netrafil. No v 14 minúte po rohovom kope sa už skóre menilo, keď Daško dopravil loptu za Vaníkov chrbát. 1:0. V 16 minúte po centrovanej lopte Püšpöky presnou hlavičkou zvýšil vedenie domácich. Akcie MFK končili väčšinou na výborne hrajúcej obrane. V 33 minúte Lazsík vypichol loptu pri spracovaní Vinayovi a premenil brejk. 3:0.

Na začiatku druhého dejstva hostia nezachytili domáci nápor a po rýchlej akcii uspel pred Vaníkom v 48 minúte Iboš. 4:0. Domáci FTC dominoval vo všetkých herných činnostiach, hráči MFK nedokázali skorigovať výsledok stretnutia i napriek dvom trom streleckým pokusom i faktu, že čiastočne vyrovnali hru.

Vyjadrenie trénera Nebojsa Subotica po zápase: „Zápas sme si dnes prehrali do 18 minúty stretnutia. Nepodarilo sa nám zachytiť začiatok zápasu, čo vyústilo do polčasového výsledku 3:0, pričom domáci ešte zahodili pokutový kop. Dnes sa nám absolútne nepodarilo dosiahnuť našu hru. Musíme pracovať ešte tvrdšie a ja dúfam, že výsledok sa čoskoro dostaví. Blahoželám Fiľakovu k zaslúženému víťazstvu.“

Postava zápasu:

V drese MFK sa predviedol skvele herne Peter Hulec, ktorý bojoval v osobných súbojoch a vyrovnal sa s plnením úloh i po zmene postu

Okamih stretnutia:

Dva skoré zlepené góly domácich v 14 minúte po rohovom kope, keď skóroval Daško a v 16 minúte po centrovanej lopte Püšpöky presnou hlavičkou zvýšil vedenie domácich.