Z Bardejova bez bodov

2.futbalová liga 17.kolo

V poslednom kole Bardejov prehral so Spišskou Novou Vsou 1:2 a hostia spod Pustého hradu v poslednom stretnutí porazili na svojom ihrisku Lokomotívu Košice 1:0. V prvom vzájomnom stretnutí gól nepadol a obe tímy v tabuľke pred stretnutím delili dva body v prospech MFK.

Partizán Bardejov – MFK Zvolen 3:0 (2:0)

Góly: 12.Ivanko Macej, 14. a 47.Hamuľak

ŽK: 26.Belunek, 90.Hamuľak – 29.Slovák, 35.Kmeť

318 divákov

Rozhodovali: Dohál – Jankovič a Perát

Zostavy:

Bardejov: Gmitter – Belunek, Staš, Berežný, Andraščík (86´.Didik), Grohoľ, Verčimák, Ivanko Macej, Hamuľak, Staško (84.Ľalík), Szczepański

Zvolen: Jenčo – Mikinič, Memić, Kotora, Lazarus, Bojda (62.Psársky), Slovák (76.Pejović), Mádel (26.Pavlík), Lupčo, Kmeť, Hrebík

Na ťažkom teréne sa viac bojovalo o loptu v strede poľa, ako hralo pred oboma bránami, no v už v 3.minúte Berežný vyslal strelu na Jenča. V 8.minúte sa Mikinič prekľučkoval do pokutového územia, ale jeho strelu zblokovala obrana domácich. Potom v priebehu dvoch minút rozhodli Bardejovčania o osude zápasu, keď po priamom kope v 12.minúte najprv Ivanko Macej si nabehol na centrovanú loptu a hlavičkou k žrdi otvoril skóre stretnutia a v 14.minúte ho napodobnil Hamuľak, keď loptu hlavou poslal do Zvolenskej brány. V 26.minúte Kmeťovu hlavičku odvrátila obrana a v 33.minúte po Lupčovom centri hlavičkoval tesne nad Menić. Keď v 42.minúte Gmitter chytil Hrebíkovu strelu, udržali si domáci dvojgólové vedenie.

Začiatok druhého dejstva patril opäť domácim, keď Ivanko-Macej našiel na osi ihriska Staška, ktorý peknou ulicou poslal do nájazdu Hamuľaka, ktorý prehodil vybiehajúceho Jenča. S trojgólovám vedením mohli „partizáni“ hrať s pokojom na kopačkách a kontrolovať hru. No Zvolenčania nepoľavili a bojovali. Vytvárali si šance. V 49.minúte predviedol pekný prienik Slovák . V 53. minúte Mikinič našiel v šestnástke Hrebíka, ktorý si loptu spracoval na prsia a vypálil tesne nad. Potom Lazarus strelal spoza šestnástky vedľa brány. Po ďalšej akcii MFK Hrebík nebezpečne hlavičkoval, no Gmitter loptu kryl a podobne po hodine hry skončila i Mikiničova strela z uhla. V 68. minúte pekným volejom spoza šestnástky strieľal Lupčo tesne nad. O päť minút po lopte za obranu Slovákov prienik po zákroku Beluneka skončil iba rohovým kopom. V 74. minúte domáci rýchly protiútok Ivanko-Maceja s Szczepanskim v poslednej chvíli s prehľadom zlikvidoval Kotora a Grohoľovu šancu zase Jenčo. Keď Memićova delovka z tridsiatich metrov skončila mimo Gmitterovej brány zostali body v Bardejove a mužstvá si v tabuľke vymenili miesta. MFK tak prezimuje na deviatej priečke druholigovej tabuľky.

Okamih stretnutia: dve minúty v ktorých rozhodli Bardejovčania o osude zápasu, keď v 12.minúte najprv Ivanko Macej v 14.minúte Hamuľak loptu hlavou poslali do Zvolenskej brány.

Postava zápasu: dvojgólový Hamuľak a z mužstva MFK ťažko určiť vyčnievajúceho hráča