V predohrávanom 29.kole prehra

TIPOS 3. futbalová liga Stred - predohrávané 29.kolo

Zverencov trénera Foltána čakal v prvom anglickom týždni prvomájový zápas v Oravskom Veselom s domácim Tatranom, s ktorým v prvom zápase zvíťazil dvomi gólmi Hrica 2:1. Horno Oravci naplno bodovali v posledných dvoch zápasoch a mali o tri body menej ako Zvolen, ktorý má však k dobru preložený zápas s Poltárom (29.5.2019).

TJ Tatran Oravské Veselé – MFK Zvolen 1:0 (0:0)

Góly: 69´ Žilák (11m)

ŽK: 75´Hoti – 88´Neušel

ČK: 68´Bil

Rozhodovali: Šottník – Šlapka a Ježík

250 divákov

Od prvých chvíľ to bol zaujímavý zápas. Dvojicu hráčov Vavro a Hric tréner MFK „šetril“, aby v prípade inkasovania ŽK nestáli v sobotu v domácom zápase jarnej časti Tipos tretej ligy stred proti vedúcej rezerve Ružomberka a tak figurovali iba v zostave na lavičke. Poväčšine sa hral medzišestnástkový futbal s dobrým nasadením a množstvom osobných súbojov. Hosťujúca obrana na čele s Kotorom, dobre bránila a nepúšťala Oravské Veselé do vyloženejších šancí. MFK hrozil rýchlymi protiútokmi a na hrote vynikal najmä agilný Krčmárik.

Po zmene strán hosťujúci MFK zvýšil aktivitu, zatlačil súpera a prejavil snahu opäť naplno bodovať, domáci mali sťažený prechod do útoku no predsa im vyšla jediná akcia. V 68 minúte po bežnom súboji Garaja s Bilom v pokutovom území hlavný rozhodca Šottník nielenže nariadil na počudovanie pokutový kop, ale Bil po priamej červenej karte stretnutie dohral. Penaltu pohodlne premenil Žilák, ktorý bol inak najlepším hráčom domácich. Tréner Foltán chcel striedaniami ešte niečo urobiť z výsledkom, no v oslabení s desiatimi hráčmi proti húževnatým domácim sa už bohužiaľ nedalo nič spraviť. Ak sa hráči MFK aj dostali na dostrel brány pískalo sa pri najmenšom kontakte so súperom. Jediná šanca v závere gólom vyrovnávajúcim gólom neskončila.

Zostava MFK Zvolen:

Milan Mráz - Rastislav Pepich, Miroslav Bil, Igor Kotora (C), Marko Pavlík, Jakub Cavar, Miroslav Neušel, Matúš Jurášek (78´ Miroslav Antal), Marek Totkovič (59´ Kristián Psársky), Adam Krčmárik, Marcel Kurej (78´ Vladislav Slovák)

Tréner: Miloš Foltán

Vyjadrenie trénera:

Tréner Miloš Foltán po stretnutí iba krátko skonštatoval: „Skúsení kvalitní hráči domácich dokonale využili zvláštne verdikty všetkých troch rozhodcov.“

Postava zápasu:

ťažko sa v prehratom zápase hľadá jednotlivec, ktorý by zaujal, no výkonom a herným potenciálom sa prezentoval Igor Kotora. Jediný sa hráčskou kvalitou a skúsenosťami nielen vyrovnal domácim.

Okamih zápasu:

Určite situácia v 68 minúte - prísne nariadená penalta a ešte prísnejšie vylúčenie inak výborne hrajúceho Miroslava Bila a až o minútu nato to po dôrazných interpeláciách domácich hráčov u arbitrov stretnutia.

Zápas sa mohol vyvíjať úplne inak, keď po strelení gólu z penalty prešla psychická i početná výhoda na domácich.