2.futbalová liga 8.kolo nadstavba o postup

MFK Zvolen – FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa 2:1 (0:0)

Góly: 57´ Sombat, 88´ Sombat (11m) – 80´ Frimmel

Rozhodovali: Michal Perašin – Adam Jekkel, Pavel Jánošík

Patrik Gábriš – Haris Memić, Igor Kotora, Tiep Pham Thanh, Andrej Labuda, Jozef Sombat, Jan Staško, Jozef Čertík, Denis Čery (89´ Jakub Mádel), Aleksandar Janković (63´ Oleksandr Oliinyk), Mihajilo Popović,

Tréner: Anton Jánoš

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa:

Lukáš Urminský – Ján Nosko, Marek Pittner (59´ Miroslav Gregáň), Jozef Sekereš, Patrik Prikryl, Peter Ďungel (71´ Lukáš Pelegríni), Marek Frimmel, Lukáš Garaj, René Paraj, Ján Sojka, Patrik Blahút

Tréner: Miloš Foltán

V derby stretnutí bol miernym favoritom celok POHRONIA, ktorý v domácom zápase 2.kola nadstavbovej časti 2.ligy porazil na domácom trávniku MFK Zvolen 2:0. MFK bol aktuálne na 11. mieste tabuľky skupiny o postup do Fortuna ligy. POHRONIE figurovalo o tri priečky vyššie a v redukovanej tabuľke nadstavbovej časti 2.ligy delilo súperov 9 bodov.

Od úvodných minút sa hral otvorený útočný futbal, no zo zabezpečenej obrany. V úvodnej štvrťhodine sa mužstvá „oťukávali“ a miernu prevahu získavali domáci. V prvej akcii MFK najprv hľadal dlhým pasom za obranu Sombat Staška, potom sám prenikol po pravom krídle, získal priamy kop, po ktorom jeho strelecký pokus zblokoval nestarnúci „všadebol“ Sekereš. V 5 minúte „posadil“ Čertík loptu z priameho kopu na hlavu Sombatovi, no ten hlavičkoval nad. Z protiútoku vyťažili hostia priamy kop, ale Garajov center stiahol spoľahlivo Gábriš. V 10 minúte sa prebil stredom poľa cez troch súperových hráčov Thanh, po jeho prihrávke však Staškov center Sombata nenašiel. Hostia pohrozili rýchlym protiútokom v 14 minúte, Ďungel s Parajom v pokutovom území presne zakombinovali, ale loptu smerujúcu do prázdnej brány stihol obetavo z pred bránkovej čiary poslať na roh Memić. Potom Sekereš v šanci sklepol loptu iba do Gábrišových rúk. V 18 minúte Sekereša v prieniku zastavil s prehľadom Labuda a Garajovu strelu chytil Gábriš. Po prieniku Popovića Kotora v šanci hlavičkoval nad a Sombatovu hlavičku Nosko usmernil na roh, po ktorom videli diváci v preplnenom pokutovom území niekoľko osobných súbojov. Hostia cítiac tlak MFK spomalili rozohrávku, držali loptu na vlastnej polovici. Napriek tomu si domáci vytvárali šance, najprv pred Staško po peknom prieniku cez troch obrancov ratoval Urminský, potom skončila ďalekonosná strela Jankovića tesne vedľa. Hostia kontrovali v 33 minúte rýchlym protiútokom, Ďungel našiel za obranou Zvolena Blahúta, no tomu lopta odskočila. Brejky Ďungela čisto zlikvidival Labuda a Kotora, po strele Paraja loptu z vinkla Gábriš vyrazil a nabiehajúci Ďungel z 5 metrov v snahe efektne napáliť loptu do siete sám pred Gábrišom strieľal nad. V 40 minúte pozorne čítal hru Janković a vidiac gólmana na hranici pokutového územia pokúsil sa o lob zo 40 metrov, lopta však skončila tesne vedľa Urminského brány. V 42 minúte hlavičkoval Sombat iba do brankára a keď gólom neskončil ani prienik Staška skončil sa polčas bez gólov.

Do druhého dejstva nastúpili obe mužstvá bez zmien v zostavách. Obraz hry sa nezmenil, šance sa striedali pred obomi bránami. V 47 minúte síce lopta skončila z kopačky Staška v sieti, no pískalo sa postavenia mimo hry. V 50 minúte Parajovu gólovú strelu skrotil Gábriš a v 55 minúte z protiútoku Staškovi lopta po Sobatovom priťuknutí v šanci pred Urminským na kopačku nesadla. V 57 minúte po rýchlej kombinačnej akcii dostal prihrávku do čistej šanci pred brankárom Sombat a s prehľadom otvoril skóre stretnutia. 1:0. Domáci si vytvárali šance. Najprv Popović strieľal vedľa, potom ušla dvojica hráčov MFK, no Staško neprihral cez Blahúta v čistej šanci voľnému Sombatovi. Po Garajovej strele zasahoval Gábriš a po rohovom kope poslal Paraj hlavičku tesne vedľa. V snahe vyrovnať zmarili svoje šance pred Gábrišom Sekereš a Frimmel trafil z uhla iba do bočnej siete. V 80 minúte podcenili domáci loptu za obranu, k tej sa dostal Frimmel a strelou k žrdi vyrovnal. 1:1. Vyrovnávajúci gól zmenil obraz hry, obe mužstvá hrali opatrne a dominovali obe obrany.

Pri vyrovnanom stave v 87 minúte fauloval Sekereš prenikajúceho Čertíka a z nariadeného pokutového kopu rozhodol o plnom bodovom zisku MFK s prehľadom Jozef Sombat. 2:1. Do konca zápasu zaujala už iba Staškova strela nad. Domáci si tak pripísali plný bodový zisk.

V nasledujúcom kole sa futbalisti MFK predstavia znovu na domácom trávniku, keď v sobotu 20. Mája privítajú v 9.kole nadstavbovej časti 2.ligy mužstvo FC Nitra pod vedením dvojice Zvolenčanov trénera Ivana Galáda a jeho asistenta Jána Bíreša.

Po zápase jeho priebeh zhodnotil tréner Anton Jánoš: „Tento zápas určite nenadchol divákov, ani odborníkov a nenadchol ani mňa. Bolo vidieť akúsi snahu, ale v zápase bolo veľa taktických i technických nedostatkov. Hráči sa mi zdali preexponovaní, nedokázali reálne uvažovať, čo mi tam chýbalo a prispel k tomu i zápas s kvalitným súperom v Skalici v strede týždňa. Budeme sa musieť do budúcna zamyslieť hlavne pred poslednými kolami, keď budeme hrať opäť v stredu i v sobotu, či nedeľu, ako narábať s tréningovým cyklom. Hráči nie sú pripravený hrať takýmto náročným spôsobom. Bolo vidieť, že sily ubúdali každou minútou a ku cti hráčom slúži, že to nezabalili.“