V Slovnaft Cupe MFK vyradil INTER Bratislava !!!

V treťom kole 50. ročníka Slovnaft Cupu MFK Zvolen vyradil Bratislavský Inter

Po dvojgólovom víťazstve MFK v úvodnom kole jubilejného 50. ročníka Slovnaft Cupu v Selciach potvrdil MFK Zvolen úlohu favorita aj v stretnutí 2.kola proti piatoligovým Štiavničanom, keď vyhral presvedčivo 0:3. V 3. kole Slovnaft Cupu privítal však na svojom trávniku vysoko favorizovaný druholigový FK INTER BRATISLAVA a postaral sa o jedno z prekvapení tohto kola Slovnaft Cupu.

MFK Zvolen:

Tomáš Lehocký – Marian Bariak (76´ Jakub Cavar), Martin Šimko, Igor Kotora, Patrik Chovan, Marek Totkovič, Miroslav Neušel, Peter Lupčo, Vladislav Slovák (85´ Marko Pavlík), Erik Hric, Kristián Psársky (77´ Marek Orság),

Tréner Miloš Foltán

FK INTER Bratislava:

Daniel Goga – Andrej Štrba, Tomáš Šalata, Patrik Kochan (61´ Quintón Christopher Edson Christina), Andrej Labuda (74´ Vojtech Tóth), Jakub Šulc, Patrik Gilian (61´ Patrik Fedor), Mário Baldovský, Victor Oluyemi Olatunji, Usman Adekunle Issa, Damien Clément Marie

Tréner Miroslav Jantek

V prvom polčase hrali mužstvá presne to, čo očakávali tréneri a bol to viac taktický boj. Hostia sa snažili zatlačiť súpera, snažili sa o vedúci gól, ale húževnatý domáci s prehľadom prehusťovali priestor a sympatickým bojovným výkonom si získali priazeň publika. Domácim sa darilo eliminovať útočnú snahu favorita a snažili sa prekvapiť. Prvú čistú šancu zlividoval Goga vybehnutím pri brejku Totkoviča, potom sa vyznamenal Lehocký, keď vyrazil strelu Usmana Adekunle Issu. Brejk Vlada Slováka zastavil Šulc taktickým faulom, hostia sa snažili prekvapiť strelami zo strednej vzdialenosti, no bránu netrafili.

Lupčo z brejku získal iba sériu rohových kopov. Agresívny hostia mohli vyhrávať do polčasu najmenej o dva góly no Lehocký bravúrne zlikvidoval najprv prieniky Damiena Clémenta Marie i Kochana a poradil si aj so strelou Victora Oluyemi Olatunjia z 10 metrov v čistej šanci.

V druhom dejstve už bolo všetko inak, domáci sa osmelili a častejšie operovali na polovici Interu. Začali s presingom a vysoko napádali súpera, ktorý strácal lopty a hráči MFK sa dostávali i do šancí. Najprv Psársky prešiel obranou hostí, no vybojoval iba roh. No v 58 minúte sa „preštrikoval“ obranou hostí Totkovič, našiel spätnou prihrávkou Hrica, ktorý pohodlne otvoril skóre stretnutia. Hostia sa po dvojnásobnom striedaní dostávali do tlaku a 69 minúte získali po strele z troch metrov do padajúceho obrancu prekvapivo pokutový kop, z ktorého sa Šulc nemýlil i keď Lehocký vystihol smer lopty. Pri nerozhodnom stave nechceli spraviť Zvolenčania chybu v obrane, no Bratislavčania sa snažili rozhodnúť v riadnom hracom čase. Lehocký však zlikvidoval dve gólové šance Quintóna Christophera Edson Christina, potom stihol čítať hru a prekvapil vybehnutím i Victora Oluyemi Olatunjia v brejku a tak má veľký podiel na výsledku, ktorý poslal mužstvá do penaltovej lotérie. Rozhodlo sa až v 9 sérii, keď Baldovský prekopol bránu a Hric s istotou zabezpečil Zvolenu prekvapivý, ale zaslúžený postup do ďalšieho kola Slovnaft Cupu.

Tréner MFK Miloš Foltán po zápase skonštatoval: „Bol to ťažký zápas, súper bol favoritom, no výborne sme takticky zvládli prvý polčas. Chlapci hrali vysoko zodpovedne, súboj bol ale zaujímavý z hľadiska napätia, bojovnosti, množstva osobných súbojov. Dali sme pekný gól z hry, súper vyrovnal po prísne nariadenej penalte, uspeli i vďaka zákrokom Lehotského a okrem gólu v hre potvrdil streleckú kvalitu pri rozhodujúcej penalte Hric.“

Strelec rozhodujúceho gólu Erik Hric: „Gól na jedna nula vypracoval perfektne Totkovič a perfektnú nahrávku som premenil, keď strela skončila i napriek teču brankára v sieti a v penaltách som ani nechcel kopať v prvej pätici a v závere sa dostalo i na mňa a som rád že mi to vyšlo.“

Jedným zo strojcov úspechu bol i brankár Tomáš Lehocký: „Darilo sa mi pochytať množstvo šancí súpera a pomohli mi chlapci v obrane niektoré lopty upratať do bezpečia. Chalani dnes hrali čo bolo stanovené, či dohodnuté i medzi nami a nám to nakoniec vyšlo. Myslím, že v penaltách mi to vyšlo a nakoniec sme postúpili a výkon ocenili i diváci.“