V Čadci víťazne

TIPOS 3. futbalová liga Stred 16.kolo

Zimná príprava MFK skončila a Zvolen vkročil do jarnej odvetnej časti TIPOS 3.ligy Stred stretnutím v Čadci proti predposlednému celku tabuľky. Domáci FK získal doteraz iba 10 bodov, no v úvodnom kole jesennej časti narobil vo Zvolene MFK problémy, keď bod pre domácich „ratoval“ vyrovnávajúcim gólom z pokutového kopu Ľupčo. Zvolenčania prezimovali na piatom mieste so ziskom 25 bodov a na vedúcu rezervu MFK Ružomberok strácali 8 bodov.

FK Čadca:

Marek Hlava (C) - Denis Muráň, Patrik Jarabica, Róbert Coma, Slavomír Kapusniak, Dušan Majerčík, Tomáš Kormaňák (46´ Michal Faťara), Peter Zubka, Tomáš Pohančeník, Dušan Kán (84´ Erik Samuhel), Boris Kopásek

Tréner: Vladimír Kuťka

MFK Zvolen:

Tomáš Lehocký - Adam Vávro, Rastislav Pepich, Igor Kotora (C), Matúš Jurášek, Adam Krčmárik (62´ Marcel Kurej), Miroslav Neušel, Vladislav Slovák (85´ Marko Pavlík), Marek Totkovič (82´ Miroslav Bil), Erik Hric (90´ Rastislav Kysel), Kristián Psársky (90´ Martin Oboňa)

Tréner: Miloš Foltán

Na stretnutie MFK nastupoval v oklieštenej zostave, absentovala až trojica zranených, no napriek tomu cestovali Zvolenčania na Kysuce s najvyššími ambíciami. Od začiatku sa im darilo pozornou obrannou hrou eliminovať útočné snahy domácich. Vyhrávali osobné súboje a postupne získavali prevahu, ktorá vyvrcholila po polhodine hry, keď si vytvorili niekoľko sľubných šancí. No domáci pohrozili pred Lehockým po Kánovom útoku. No v 36. minúte po peknom individuálnom prieniku Erika Hrica hostia viedli 0:1. Najlepší strelec MFK (7 gólov) prenikol obranou hostí a s prehľadom prekonal inak dobre chytajúceho brankára Hlavu.

Do polčasu sa stav nemenil a v druhom dejstve pokračovali Zvolenčania v pozornom bránení a nový kouč Čadce Vladimír Kuťka nenašiel recept na prekonanie Zvolenskej obrany umne dirigovanej kapitánom Kotorom. Naopak tréner MFK Foltán hráčov stmelil v mladý ambiciózny kolektív, vštiepil mu herný koncept zodpovedajúci ich futbalovým prednostiam a vhodne zvolená taktika priniesla nakoniec v úvodnom jarnom kole MFK plný bodový zisk.

Vyjadrenie trénera:

Tréner Miloš Foltán stretnutie zhodnotil: „Domáci mali pred zápasom svoje problémy, ale my tiež. Potrebovali sme dnes uspieť, čo sa podarilo a sme za to šťastní. Každý hráč má na tom svoj podiel, aj tí zranení, ktorí boli s nami a povzbudzovali. To čo bolo po zápase v šatni resp. v autobuse cestou domov sa nedá ničím nahradiť. Už teraz sa tešíme na domáci zápas s Rimavskou Sobotou.“

Postava zápasu:

Určíte to bol v tomto zápase celý kolektív, pretože žiadny s hrabov sa nechcel v kľúčovom zápase zviditeľniť negatívne a podriadil sa tímu. Od začiatku zápasu všetci hráči išli viditeľne za spoločným cieľom, ktorý sa aj vďaka šťastiu podarilo splniť.

Okamih zápasu:

36. minúta, najprv obrana MFK odvrátila šancu domácich po Kánovom útoku, ale vzápätí po peknom individuálnom prieniku Erika Hrica obranou hostí, najlepší strelec MFK s prehľadom prekonal brankára Hlavu.