Góly: 71´Peter Lupčo (11m) - 30´Patrik Jarabica

ŽK: 65´ Igor Kotora – 16´ Patrik Jarabica, 67´ Roman Pliešovský, 70´ Denis Muráň

Tomáš Lehocký - Jakub Cavar, Ivan Pařenica, Igor Kotora, Marian Bariak (46´Marko Pavlík), Patrik Chovan (85´ Matej Melišík), Miroslav Neušel, Peter Lupčo, Erik Hric, Marek Totkovič (81´Kristián Psársky), Vladislav Slovák (75´Adam Krčmárik)

Tréner Miloš Foltán

FK Čadca:

Martin Gavlák - Tomáš Maslík, Tomáš Tlelka (45´Erik Samuhel), Denis Muráň, Patrik Jarabica, Slavomír Kapusniak, Roman Pliešovský, Vuk Vukelić, Tomáš Pohančeník, Dominik Kubalák, Matej Špila

Tréner Pavol Strapáč

Zvolenčania v predohrávanom 15. kole TIPOS III. ligy Stred vo Fiľakove nebodovali a tak v prvom zápase na domácom trávniku bojovali o prvé body so skúseným súperom „zabývaným“ v treťoligových podmienkach dlhé roky.

V domácom mužstve po vypadnutí z druhej ligy nezostal v zostave „kameň na kameni“ a v MFK pred novou sezónou tvoril tréner Foltán úplne nový tým s tým, že začína skoro od nuly a dáva možnosť mladým futbalistom, veď základná zostava s vekovým priemerom 21,36 roku je najmladšou v TIPOS III. lige Stred, a to vekový priemer „kazí“ 29 ročný kapitán mužstva najskúsenejší hráč MFK Igor Kotora. Na striedačke bola pripravená striedať ešte väčšia „omladina“ dvaja 19 roční a traja 17 roční futbalisti. Jediným „starším“ bol až 22 ročný Adam Krčmárik.

Od začiatku stretnutia prekvapili Zvolenčania súpera vysoko vysunutou obranou a agresívnym napádaním už od pokutového územia, Kysučanov zaskočili a už v 1 minúte sa zmocnil malej domov Vlado Slovák, obišiel brankára, no spätnú prihrávku nikto nečakal. Obetavá hra a bojovnosť v osobných súbojoch prinášali šance, v 8 minúte Gavlák vytlačil gólovú strelu Totkoviča na roh. Hostia sa iba po štvrťhodine hry prebojovali pred pokutové územia MFK, no Tlelkova propagačná strela skončila vedľa. Potom v tlaku Zvolena strely Neušela a Lupča skončili nad. Hostia pohrozili po priamom kope v 21 minúte, keď gólovú hlavičku Kapusniaka bravúrne vyrazil Lehocký. Z protiútoku sa dostal do šance dirigent hry MFK Kotora, no jeho strela skončila tesne vedľa vinkla Gavlákovej brány. Hostia sa snažili kúskovať hru, prerušovali hru častými faulami a padali skoro pri každom kontakte v osobných súbojoch. V 28 minúte našiel po prieniku po ľavej vertikále Slovák centrom v pokutovom území Neušla, no tej v čistej šanci hlavičkoval iba do rúk brankára Gavláka. Po polhodine hry prekvapil krížnou prízemnou strelou z hranice pokutového územia po peknom Vukeličovom prenesení hry Jarabica a otvoril prekvapivo skóre stretnutia. 0:1. Domáci pokračovali v tlaku. V 36 minúte Totkovič v čistej gólovej šanci z 5 metrov trafil iba nohu padajúceho Gavláka a gólom neskončili ani pokusy Slováka a Lupča.

Do druhého dejstva domáci nastúpili s jedinou zmenou v zostave, Bariaka striedal Pavlík. V úvode sa snažili hostia rozhodnúť, ale Lehocký s prehľadom zlikvidoval šancu Kapusniaka a vzápätí vyrazil i Špilov lob. Potom sa už presunula hra na polovicu hostí, ktorí bránili stav, skoro každý súboj o loptu končil ich faulom a domáci si vytvorili tlak. V 50 minúte neuspel v brejku Slovák, v 56 minúte po sebavedomom prieniku cez štyroch súperov Hric brankára neobstrelil, prehustená obrana Čadce blokovala strely domácich, ich hráči často ležali na trávniku, ťahali čas, no Zvolenčania pokračovali v tlaku, v 67 minúte iba za cenu karty zastavil na hranici pokutového územia prienik Slováka, no jeho strela skončila rohom a Kotora hlavičkoval tesne nad. Tlak vrcholil a po Muráňovom faule v šestnástke premenil nariadený pokutový kop s istotou Lupčo. 1:1. Domáci zvýšili obrátky, vytvárali sa jednu šancu za druhou, vedúci gól mali na kopačkách Totkovič, Neušel, Lupčo, Hric. Hostia faulovali i v pokutovom území, no druhý pokutový kop sa nekonal. Domáci napriek sympatickému výkonu do záverečného hvizdu gól nestrelili a pripísali sa do tabuľky prvý bod.