Slováci triumfovali proti Maďarsku

Slováci triumfovali proti Maďarsku.

Reprezentačný výber Slovenska do 20 rokov sa stretol v oficiálnom priateľskom zápase v stredu na novom Zvolenskom štadióne s rovesníkmi z Maďarska.

Nehralo sa v asociačnom termíne a tak musel tréner Pavel Hapal improvizovať s nomináciou a mužstvo dvadsiatky teda nebolo v úplne optimálnom zložení. Vo výbere dostali príležitosť hráči ročníka 1996 a mladší a v porovnaní s víťazným zápasom so Srbskom spred mesiaca absentovalo v kádri viacero legionárov. Na premáčanom trávniku v chladnom počasí sa predstavili ďalší adepti na reprezentačný dres. Dvadsiatka sa po víťaznom zápase so Srbskom prezentovala skvelým výkonom, útočným poňatím hry aj v poslednom hernom teste pred septembrovým štartom novej kvalifikácie na ME.

Vôbec prvý zápas reprezentácie vo Zvolene pritiahol do hľadiska napriek počasiu celkom slušnú návštevu a mladí Slováci sa fanúšikom odvďačili dobrou hrou a jednoznačným výsledkom. Po zápase vládla spokojnosť nielen s výsledkom, Slováci hrali priamočiaro a dominovali pred súperovou bránou. Pozornou hrou v obrane nedovolili súperovi skórovať. Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila nad maďarskými rovesníkmi hladko 4:0. O góly sa postarali do polčasu Róbert Polievka, Šimon Štefanec a v druhom dejstve striedajúci Erik Jirka a Filip Balaj.

Slovensko 20 - Maďarsko 20 4 : 0 (2:0)

Góly: 21. Polievka, 45. Štefanec, 73. Jirka, 75. Balaj

Stretnutie rozhodovali: Michal Očenáš - Andrej Hrmo a Dušan Hrčka (Martin Dohál)

623 divákov

Zostava Slovensko 20:

Jakubech (60. Greif) – Šulek (87. Šušolík), Varga, Sipľak, Hancko – Grič, Káčer (73. Mráz), Štefanec (46. Fábry) -– Čmelík (73. Pinte), Tupta (46. Balaj), Polievka (60. Jirka). Tréner Pavel Hapal

Zostava Maďarsko 20:

Gyollai (46. Horváth) – Szivacski (46. Talabér), Kecskés (46. Szélpál), Jancsó (46. Zachán), Zabari (46. Barna) – Kleisz (46. Gazdag), Vida (46. Katona) – Rácz (46. Deli) – Sejben (46. Csernik), Makrai (46. Bartos), Tóth. Tréner Michael Boris

Hneď pri prvom útoku ukázali „sokolíci“, čo môže od nich súper očakávať, po rýchlom útoku Tuptu získali iba roh. Maďarskí rovesníci kontrovali už o minútu po priamom kope Kleisza, ale Jakubech loptu bezpečne stiahol. Potom sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, zaujali v 15.minúte strela Polievku tesne nad, o minútu prienik Vidu zastavil s prehľadom hrajúci kapitán Slovenskej dvadsiatky Sipľak. Gólový účet stretnutia otvoril utešenou strelou k opačnej žrdi Polievka po centri Štefanca v 21. minúte. 1:0. V 32. minúte sa do šance dostal agilný Čmelík, no v poslednej chvíli sklzom zblokoval loptu maďarský obranca Sejben. Keď v 39. minúte Jakubech efektne vyrazil Makraiovu gólovú strelu zatlačili Slováci súpera do šestnástky. Najprv Hancko po rohu hlavičkoval v 41. min do brvna, no stav sa menil v poslednej minúte prvého dejstva, keď po Polievkovej akcii pohodlne skóroval Štefanec. 2:0.

Maďari do druhého polčasu poslali celkom inú jedenástku hráčov, keď na ihrisku zostal iba Tóth. Tréner Hapal poslal do hry Fábryho a Balaja. Slovenskí mladíci dominovali vo všetkých herných činnostiach a naďalej na trávniku dominovali. V 73. minúte po individuálnej akcii Káčera cez polovicu ihriska striedajúci Jirka zužitkoval jeho presnú prihrávku a nedal brankárovi Horváthovi šancu. 3:0. V 75. minúte vyskočil najvyššie v pokutovom území Balaj a jeho presná hlavička k žrdi nakoniec stanovila konečný výsledok, napriek niekoľkým vyloženým šanciam Slovenska v poslednej štvrťhodine.

Slovenskí reprezentanti boli aktívni, vyhrávali s prehľadom osobné súboje s fyzicky disponovanými súpermi a za neustálej podpory fanklubu a divákov predviedli kolektívny výkon a zabojovali o reprezentačný dres na každom poste. Z trávnika odchádzali za nebývalej podpory hľadiska a víťazstvo si doslova užívali.