SLOVENSKO U 15 podľahlo WALESu

Na futbalovom štadióne Zvolenského MFK sa 10.5.2018 odohral odvetný zápas reprezentácie Slovenska U 15 s waleskými rovesníkmi pred búrlivou a nebývalou diváckou kulisou. Napriek snaživému výkonu reprezentačnej pätnástky inkasovali Slováci zbytočné góly po individuálnych chybách a prehrali 0:3.

SLOVENSKO U 15 - WALES U 15 0:3 (0:1)

Góly: 20´ Baker, 80+´ Gundogan, 80+´ Edwards

Rozhodoval: Miloš Foltán ml. (SR)

Divákov 771

SLOVENSKO 15: Novák - Kopásek, Červeň, Molčan (41´ Mičák), Chovanec (73´ Sabol) - Kóša, Reptiš (41´ Šnajder) - Kaňuch (41´ Demitra), Božík, Kotlár (52´ Belko) - Tomík (41´ Šoška).

Tréner: Peter Štefaňák

Prvý polčas začali „sokolíci“ opatrne, trocha ustráchane, chýbalo im zdravé sebavedomie, čo pramenilo z predchádzajúcich výsledkov. Postupne sa osmeľovali a najprv Kotlárov prienik odvrátil na roh Ewing, potom z hranice pokutového územia strieľal tesne vedľa znova Kotlár. V 20 minúte poslal z priameho kopu Vaughan center pred Novákovu bránku a Baker pohodlne spoza obrany otvoril skóre. Možnosť vyrovnať nevyužil Tomík a Kotlárovu strelu chytil Williams. Potom Kaňuchovu strelu odvrátil Fyles na roh a Tomíkov pokus zblokoval Sweet-Lannin.

Po dohovore trénera bolo v druhom dejstve v hre Slovákov viac odhodlania a bojovnosti. Zatlačili súpera na jeho polovicu ihriska, vypracovali si viacero sľubných šancí, ale chýbalo aj kúsok šťastia na strelenie gólu, hlave po akcii Demitru. Ku koncu zápasu hrali Slováci vabank, zatlačili súpera do jeho šestnástky, ale v nastavenom čase Gundogan a Edwards profitovali z rýchlych protiútokov.

Po zápase tréner Slovenska U 15 Peter Štefaňák konštatoval: „ Krutý výsledok v zápase, ktorý mal priebeh ako tri naše predchádzajúce. Doplatili sme na náš nesmelý úvod, po ktorom sme inkasovali gól a sami sme následne nedokázali skórovať. Tentoraz sa nám navyše vypomstila hra vabank v samom závere zápasu, vtedy sme dvakrát inkasovali z rýchlych protiútokov.“