Prvé body MFK z Podbrezovej

Podbrezová B – MFK Zvolen 1:3 (1:2)

GÓLY: 11. Sombat (vl. gól) - 25. Kmeť, 38. Hrebík, 88. Mikinič. ŽK: 1 – 2. ROZHODOVAL: Šuniar, 150 divákov

Zostavy:

PODBREZOVÁ B: Vavrúš - Bilić, Lipčák (57. Lukáčik), Migaľa, Marchuk, Fischer, Magda, Jedinák, Weiss, Garaj, Kačerík (72. Hric)

ZVOLEN: Jenčo - Mikinič (88. Mádel), Kotora, Dubeň, Sombat, Jackuliak, Bojda (59. Slovák (78. Makela), Včelka, Kmeť, Lupčo, Hrebík

Juniori Podbrezovej chceli v tomto zápase bodovať a začali ho aktívnejšie. V 11. minúte sa dostali v blízkosti zvolenskej šestnástky k nebezpečnému priamemu kopu. K lopte sa postavil Kačerík a zahral ju prekvapivo po zemi. Zvolenský Sombat loptu poslal prekvapivo do vlastnej siete, keď nechytateľnou strelou k žrdi nedal Jenčovi šancu .

Zvolen avšak dokázal inkasovaný gól poriadne nakopnúť. MFK vyvíjal trvalú útočnú aktivitu, čo korunoval v 25. minúte pri úspešnom rohu, po ktorom s prehľadom vyrovnal Kmeť. Pri lopte boli stále viac hráči hostí a obrana mladých železiarov mala plné nohy práce. V 38. minúte to skúšal strelou z hranice pokutového územia Bojda, jeho strela však bola zblokovaná, no potom predviedol peknú individuálnu akciu a jeho ľahučký center skončil v sieti po hlavičke Hrebíka. Hostia tak vyhrali prvé dejstvo o gól a v druhej časti Zvolen s prehľadom strážil vedenie až do úplného záveru, kedy poistil zisk 3 bodov. V 88. minúte sa k strele zo šestnástky dostal Mikinič a hoci sa Vavrúš dotkol lopty, vyrazil ju len ku svojej bližšej žrdi, od ktorej sa lopta odrazila do brány. Po celkovom víťazstve MFK 3:1 si tak Zvolenčania pripísali dôležité tri body.